Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj20.11.2009, 17:18 (UTC)    
Mesaj konusu: Türk BirLiği KuruLmaLıdır![Dikkat!]

Türk Birliği Kurulmalıdır!

Bugün, dünya üzerinde çeşitli ortaklıklardan yararlanılarak kurulmuş yüzlerce birlik vardır. Özellikle güçlü devletlerin önderliğinde, toplumlar / devletler arasında ortak yönler bulunarak bu benzerlikler çerçevesinde yeni bir "birlik" oluşturma çabalarını görebiliyoruz. Dil, din, soy veya ülkü ortaklıkları bulunan devletler, emperyalist politikaların var olduğu şu dönemde birleşerek belli yönlerde daha güçlü olmak için çabalıyorlar. Düşünün ki adları aynı olan insanlar bile birbirlerini hiç tanımadıkları hâlde karşılıklı bir “yakınlık” duyarlar ve belki de kendilerini ortak bir “çatının” altında görürler. Gözleri renkli olan insanların bile bir ortaklıkları vardır. Böylesine küçük benzerlikleri bile bir “ortaklık” sayarken, aralarında “dil, kültür, soy, din…” gibi ortaklıkların bulunduğu toplumların sahip olduğu değerler çevresinde bir araya gelmesi oldukça doğaldır.

Dilleri, soyları, kültürleri ve mezhepleri birbirinden apayrı olan Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda… gibi devletlerin kurdukları “Avrupa Birliği“, bugün dünya siyasetine yön verebilecek kadar etkili ve hatta bizi batağa çekmek isteyen siyasetçilerin “göz bebeği” durumuna gelmiştir. Her gün binlerce insanın ölümüne neden olan ve dünyanın çeşitli yerlerinde mandalar kurarak “güç odağı” hâline gelen Amerika Birleşik Devletleri’nin kuruluşunda da “Avrupa Birliği“ne benzer bir ortaklık söz konusudur. Bugün sefalet içerisinde yaşayan Afrikalılar bile 53 ülkeyi birleştirerek kendi birliklerini oluşturmuşlardır. Zamanında Anadolu’daki Türk gücünü kırmak ve Türkleri tarihten silmek isteyen Haçlı Birlikleri de, “din” ortaklığında birleşen toplumların somut bir örneğidir.

ArkadaşLar,yanlış hatırlamıyorsam OrmeLa abimizde bu tür bir başLık açmıştı..

Bu tür başlıkLarın hatırLatıLması gerektiğini düşündüğüm için tekrar açtım..

(Amaç ve düşünce aynı,içerik farkLıdır..)

Videoyuda ekLemek isterdim ama forumda öyLe bir Lüks yok.. Sad
______________
balikesirerdek.tr.gg ve exevolium.tr.gg adresleri şahsıma aittir. Smile
Mesaj20.11.2009, 17:53 (UTC)    
Mesaj konusu:

hep destek, tam destek Exclamation
______________
arkadaşlar bedava-sitemde boşuna vakit kaybetmeyin...
Mesaj20.11.2009, 17:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

türkiye zaten bi birliğe katılacak. kendi kurmadığı ve amerika tarafından yönetilen büyük ortadoğu grubuna palyaço olarak
______________
Hey maan
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu