Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj01.12.2009, 19:54 (UTC)    
Mesaj konusu: Nanoteknoloji Yüzyılın Teknolojisi Olmaya Hazırlanıyor.

NANOTEKNOLOJİ YÜZYILIN TEKNOLOJİSİ OLMAYA HAZIRLANIYOR.

Soluksuz bir koşu içerisinde nanoteknolojiye yatırım yapan ülkeler, bu sektörden yılda 2 trilyon dolar kazanacak.
Birçok nedenle geriden takip etliğimiz bilişim çağında gelişmeler hızla devam ediyor. Bilişimcilerin yeni gözdesiyse "Nanoteknoloji". Metrenin milyarda biri olan nanometre ile ölçülen malzemelerin kullanılacağı nanorobotlar, Nanoteknoloji Çağı'nın habercisi.

Tüm dünya ülkelerinin hazırlıklar yaptığı Nanoteknoloji çağını, Türkiye'nin geriden takip ettiğini söyleyen Selçuk Üniversitesi Ar-Ge ve Teknoloji Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Ayhan, nanoteknolojinin ilerleyen zaman içerisinde büyük değişikliklere yol açacağına inanıyor. Ekonomik, sosyal ve günlük hayatta her alana giren bilişim sektörünün üretim dengelerini değiştirdiğini vurgulayan Ayhan, bu cağa hazırlıklı giren ülkelerin ekonomisini güçlendireceğini ve dünya ülkeleri arasında yer alacağını söylüyor ve ekliyor: "Türkiye bu çağı çok geriden takip ediyor.Türkiye'nin aksine birçok ülke nanoteknoloji alanına oklukça büyük yatırımlar yapıyor. AB nanoteknolojiye öncelikli 7 alan içerisinde yer verdi ve 5 yıl bu alandaki Ar-Ge çalışmaları için 1,3 milyar euro kaynak ayırdı. Yüksek yoğunluklu bellekler ve bioçipler gibi birçok ürünün yapımında kullanılacak nanorobotların çağına hazırlıklı giren ülkeler, bu sektörde yılda dönecek yaklaşık 2 trilyon dolarlık pastadan pay alabilecek.
Mesaj02.12.2009, 05:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teknoloji'ye Ayak Uydurmak Gittikçe Zorlaşıyor..

Teknoloji Çok Hızlı İlerliyor.Bilim Adamlarına Başarılar Dilerim..

______________
İmzanızı tekrar ayarlamanız lazım. - @cryengine3
Mesaj02.12.2009, 10:22 (UTC)    
Mesaj konusu:

odev-arsivleri yazmış:
Teknoloji'ye Ayak Uydurmak Gittikçe Zorlaşıyor..

Teknoloji Çok Hızlı İlerliyor.Bilim Adamlarına Başarılar Dilerim..Bizler İçin Güzel Bişi Hemen Hemen Her Teknolojiden Yararlanıp Kendimizi Dahada Geliştirme İmkanımız Oluyor Smile Wink
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu