Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj02.12.2009, 13:26 (UTC)    
Mesaj konusu: Bu site ne zaman öleceğimizi hesaplıyor!

ABD`de kurulan yeni bir internet sitesi insanların ne zaman öleceğini hesaplıyor. Riskler ortaya konuyor ve ortalama ömür veriliyor. Carnegie Mellon üniversitesi araştırmacıları tarafından kurulan DeathRiskRankings.com isimli internet sitesi, sağlık kayıtlarını baz alarak yaşa, cinsiyete, coğrafi konuma göre bir ölüm tahmininde bulunuyor.

Örneğin İngiliz bir kadının ölüm riski araştırıldığında hemen ülkedeki yapılan araştırmalara dayanarak meme kanserine yakalanma riskinin yüzde 33 olduğu kriter alınıyor ve buna göre hesaplama yapılıyor. Aynı hesaplama Pennsylvanialı bir kadına yapıldığında ise bu oran yüzde 29 olarak baz alınıyor.

Sitede yapılan hesaplamalara göre 20 yaşındaki bir Amerikalı kadının ölme riski binde beş oranında. 40 yaşındaki bir insanın ise ölüm riski üç kat, 60 yaşındaki birinin ise 16 kat artıyor. 80 yaşına gelindiğinde ise ölüm riski tam 100 kat daha fazla...

İŞTE ÖLÜM RİSKİNİ AZALTMANIN YOLLARI

Ölüm riskini hesaplayan internet sitesinin haberini yayınlayan Fox News kanalı, insanların ölüm riskini azaltmaları için son yapılan araştırmalara dayanarak 10 tavsiyede bulundu.

İşte ölüme meydan okumanın 10 yolu:

Düzenli uyku
Arkadaşlarınızla vakit geçirin
Stersten uzak durun
İyi bir cinsel hayatınız olsun
Şarap için
Evcil hayvan besleyin
Düzenli doktor kontrolünden geçin
Pozitif düşünün
Evlenin
İyi bir eğitim alın
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu