Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj12.01.2010, 14:00 (UTC)    
Mesaj konusu: Bilişime ilgi artıyorİş bulma imkanının en çok olduğu sektörlerden biri de bilişim. Bilişim Eğitim Merkezi de, verdiği eğitimlerle sektördeki nitelikli eleman ihtiyacını karşılamayı hedefliyor

Ekonomik krize bağlı artan işsizliğin yanı sıra çalışanların işini kaybetme korkusu eğitim sektörüne olan talebi artırdı. İşsiz kalanlar, işsizlik sürecinde kendilerine yatırım yapmak, yeni iş sahaları yaratmak, daha iyi bir iş bulma ve kendilerini garanti altına almak düşüncesiyle eğitim sektörünü canlandırdılar. Eğitimler arasında da en çok talep gören ise geleceğin sektörü olarak görünen bilişim sektörüne yönelik eğitimler oluyor. Kişiler bilişim alanında kendini geliştirip özgeçmişlerine yeni bir bilgi eklemek isterken, aynı işi daha az personelle yapmaya çalışan kurumlar da çalışanlarının bilişim eğitimi almalarını sağlayarak şirketlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

1999 yılından beri gelişen teknolojiye uygun eğitimler veren Bilişim Eğitim Merkezi, bilişim sektörüne nitelikli eleman yetiştiriyor. İş ilanlarına bakıldığında bilişim sektöründe kalifiye eleman ihtiyacının daha net görüldüğünü vurgulayan Bilişim Eğitim Merkezi Genel Müdürü Ahmet Çevik, ekonomik krizi eğitim alarak fırsata çevirmek isteyenlerin sayısında ciddi oranda bir artış olduğunu söylüyor. Artan talebi kriz döneminde işsizliğin artmasına bağlı olarak değerlendiren Çevik, bu dönemde kişilerin daha çok iş bulma potansiyeli yüksek olan mesleklerle ilgili eğitimlere yöneldiklerini söylüyor.

Tarımda bile kullanılmalı

2009 yılında toplam sekiz bin mezun veren Bilişim Eğitim Merkezi’nde, tasarım programlarının standartlarının gelişmesine paralel olarak bu alanda eğitim alanların sayısı da artmış. Kurumların bilişime değer vermesi ve gelişimlerine katkı sağlayacaklarını fark etmeleriyle birlikte bilişimin en önemli sektörlerden biri haline geldiğini söyleyen Ahmet Çevik, bilişimi rekabetin çok hızlı olduğu günümüzde kişi ve kurumların önde olmasını sağlayacak en önemli araç olarak değerlendiriyor: “Tüm sektör ve iş kollarının bilişimle ilgili entegrasyonu var. Bilişim sağlıktan, inşaata hatta tarım alanında bile kullanılması gereken bir araç.”

Kolay iş buluyorlar

Bilişim Eğitim Merkezi’nde eğitimler Kariyer Plus eğitimleri, meslek ve kariyer destek gibi kategorilere ayrılmış. Bu eğitimi mimar, mühendis, tasarımcı, tekniker ve teknisyen gibi meslek sahibi ama mesleği ile ilgili teknolojik entegrasyonu sağlamak isteyenlere yönelik olarak veriliyor. Mesleki eğitimler ise yazılım-veritabanı uzmanlığı, sistem-network uzmanlığı, görsel iletişim olarak sıralanıyor. Kariyer Destek eğitimlerinin içeriği ise office programları gibi her meslek grubunun etkin iş yapması için bilmek zorunda olduğu programları kapsıyor. Grafik ve web tasarımı eğitimleri alan öğrencilerin yüzde 50'sinin henüz eğitimleri bitmeden iş bulduklarını söyleyen Çevik, bilgi teknolojileri eğitimi alanlarda ise bu oranın yüzde 90’lara ulaştığına dikkat çekiyor.

Yedinci şubesini geçtiğimiz günlerde açan şirketin hedefleri arasında Türkiye’nin her bölgesinde şube açarak bu olanakları tüm ülke geneline yaymak var.
Eğitimlerin lise çağından meslek seçimini yapmasına katkıda bulunmak gibi bir özelliği olduğunu vurgulayan Çevik, en büyük hedeflerini ise ileriki zamanlarda Bilişim Meslek Yüksek Okulu ve sonrasında da Bilişim Üniversitesi kurmak olarak belirtiyor.
______________
2010 Örnek Site Yarışmasında Dereceye Giren tr.gg sitemiz
Siteyi Görmek için hemen linke tıkla ==> http://antalya-gezgini.tr.gg/
Mesaj13.01.2010, 10:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilişim sektörü iyi güzel de insanın gözünü çok yoruyor. Değmesi için çok iyi para kazandırması lazım.
Mesaj13.01.2010, 14:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

arhavilikomik yazmış:
Bilişim sektörü iyi güzel de insanın gözünü çok yoruyor. Değmesi için çok iyi para kazandırması lazım.

haklısın
______________
Siteme yazar arıyorum ..
30 özgün yazı yazana 500 mb host veriyorum .
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu