Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj14.01.2010, 14:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Darwin Teorisinin Sahte Olduğunun Kanıtları...

- Yusufçuk adlı bir böceğin 5 bin yıl önceki fosili bulundu.Ve günümüzdeki türü ile tıpa tıp aynıdır...

- Darwin denilenn şahsiyetin Yahudi kökenli olduğu ve yahudi kutsal kitabı Tevratta sadece yahudiler tanrının kuludur.Diğer insanlar hayvandan gelmedir sözünün doğru çıkarmak için yaptıkları bilimsel psikolijik bası.

-Pek çok insan evrim teorisini, Charles Darwin tarafından ortaya atılan, sağlam bilimsel delillere, gözlemlere ve deneylere dayalı bir teori zanneder. Oysa evrim teorisinin ilk fikir babası Darwin olmadığı gibi, teorinin kaynağı da bilimsel deliller değildir.

bunlar benım bildiklerim ayrıca internet kaynaklarında;

Piltdown adamı:

Ne demişlerdi:
Ünlü Amerikalı paleoantropolog H. F. Osborn da 1935'te British Museum'u ziyaretinde, "doğa sürprizlerle dolu; bu, insanlığın tarih öncesi devirleri hakkında önemli bir buluş" diyordu. (Stephen Jay Gould, "Smith Woodward's Folly"forum.vatan.tc New Scientist, 5 Nisan 1979, s. 44.)

Ne oldu:
Sahtekarlığı ortaya çıkaran ekipten Le Gros Clark "dişler üzerinde yıpranma izlenimini vermek için, yapay olarak oynanmış olduğu o kadar açık ki, nasıl olur da bu izler dikkatten kaçmış olabilir?" (Stephen Jay Gould, "Smith Woodward's Folly"forum.vatan.tc New Scientist, 5 Nisan 1979, s. 44.)

F. Clark Howell “1953 yılında keşfedilen Piltdown Adamı, insan kafatası ve maymun çenesinden oluşan bir yaratıktan başka birşey değildi. Bu bilerek tezgahlanan bir aldatmacaydı. Ne çenenin maymuna ait olduğunu, ne de kafatasının insana ait olduğunu kabul etmediler. Bunun yerine, bu parçaların maymun ve insan arasındaki döneme ait bulgular olduğunu açıkladılar. 500.000 yıl öncesine ait olduğunu söyleyerek, buna bir isim koydular (Eoanthropus Dawsoni veya Dawn adamı) ve bu konu üzerine yaklaşık 500 adet kitap yazdılar. Paleontologlar bu buluşla elli beş yıl boyunca boş yere oyalanıp durdular.” (Howell, F. Clark, Early Man, NY: Time Life Books,1973. s.24-25)

Nebraska adamı:

Ne demişlerdi:
“Nebraska Adamı - Batı dünyasının Maymunu” (The New York Times, Sept. 17, sect. 7, p. 1, 1924)

Ne oldu:
Nebraska maymunu dişinin yaban domuzuna ait olduğu kanıtlandı. (The New York Times, Feb. 20, p. 1)


Coelacanth:

Ne demişlerdi:
Akciğerleri ve ayakları oluşmakta olan, denizden karaya çıkmak üzere olan bir ara form demişlerdi.

Ne oldu:
“Latimeria'nın (Coelacanth) bulunmasıyla birlikte, balıklardan amfibiyenlere geçişi hakkında doğrudan bilgilerin elde edileceği ümit edilmişti... Ama Latimeria'nın anatomisi ve fizyolojisi üzerinde yapılan incelemeler, bu ilişki varsayımının sadece bir temenniden ibaret olduğunu ve Coelacanth'ın bir "kayıp bağlantı" olarak gösterilmesinin bir dayanağının olmadığını ortaya koydu.


Lucy:

Ne demişlerdi:
California Üniversitesi’nden Darwinist Berhane Asfaw: “Evrim’in zincirini bulduk, zamanda devamlılık!”
“Bir form diğerine evrimleşti. Bu, zamanda bir yerde evrimin delili”

Ne oldu:
Science et Vie de Mayıs 1999 sayısında Lucy'i kapak yapmıştır. "Adieu Lucy" (Elveda Lucy) başlıklı makalede: “Yeni bir teori Australopithecus cinsinin insan soyunun kökeni olmadığını söylüyor” denmektedir.

Albert W. Mehlert (Evrimci ve paleoantropoloji araştırmacısı): “Yukarıda verilen kanıt, Lucy'nin pigme bir şempanzeden başka bir şey olmadığını ve aynı şekilde yürüdüğünü (bazı durumlarda beceriksizce dik duruyor, ama çoğunlukla dört ayak üstünde duruyor) gösteriyor. Maymundan insana olduğu iddia edilen dönüşüm için kanıtlar kesinlikle inandırıcı değil.”


İda:

Ne demişlerdi:
Science Daily: “olağandışı”.
Sky News: “dünyanın sekizinci harikası”
Darwinist David Attenborough: “bu canlı bize diğer memelilerle olan bağlantımızı gösterecek”forum.vatan.tc “kayıp olduğu söylenen halka, artık kayıp değil”.

Ne oldu:
Pittsburgh Carnegie Müzesi’nden Darwinist Christopher Beard
“Saçmalık”
Duke Üniversitesi’nden Darwinist Elwyn Simons:
“Bu saçma ve çok tehlikeli. İda... HİÇBİR ŞEKİLDE KAYIP HALKA DEĞİL. EVRİM İÇİN BİR AÇMAZ TEŞKİL EDİYOR.”


Haeckel’in embriyo çizimleri:

Ne demişlerdi:
Haeckel: Hızlı evrimi sırasında, bir birey, atalarının uzun ve yavaş paleontolojik gelişimlerinden evrimleşerek, biçim olarak en önemli değişiklikleri tekrar eder.

Ne oldu:
Haeckel’in kendi sahtekarlığını itiraf edişi: “Bu yaptığım sahtekarlık itirafından sonra kendimi ayıplanmış ve kınanmış olarak görmem gerekir. Fakat benim avuntum şudur ki; suçlu durumda yanyana bulunduğumuz yüzlerce arkadaş, birçok güvenilir gözlemci ve ünlü biyolog vardır ki, onların çıkardıkları en iyi biyoloji kitaplarında, tezlerinde ve dergilerinde benim derecemde yapılmış sahtekarlıklar, kesin olmayan bilgiler, az çok tahrif edilmiş, şematize edilip yeniden düzenlenmiş şekiller bulunuyor.” (Francis Hitching, The Neck of the Giraffe: Where Darwin Went Wrong, New York: Ticknor and Fields 1982, s.204)


At serisi:

Ne demişlerdi:
Darwinist Bruce J. McFadden: Equidae ailesinin dallara ayrılan aile ağacını destekleyen fosil delilleri gösteriyor ki at fosilleri evrimi anlamada faydalı olmuştur.

Darwinist W. D. Matthew: Atın akrabalarının jeolojik kayıtı, evrimin klasik örneklerinden biridir. (W. D. Matthew The Evolution of the Horse: A Record and Its Interpretation”forum.vatan.tc The Quarterly Review of Biology, 1(2):139-185.)

Ne oldu:
Evrimci Boyce Rensberger: Yaklaşık 50 milyon yıl önce yaşamış dört tırnaklı, tilki büyüklüğündeki canlılardan bugünün daha büyük tek tırnaklı atına bir dizi kademeli değişim olduğunu öne süren ünlü atın evrimi örneğinin geçersiz olduğu uzun zamandır bilinmektedir. Kademeli değişim yerine, her türün fosilleri bütünüyle farklı olarak ortaya çıkmakta, değişmeden kalmakta, sonra da soyu tükenmektedir. Ara formlar bilinmemektedir.

Evrimci paleontolog Dr. Colin Patterson (İngiliz Doğa Tarihi Müzesi Yöneticilerinden): Hayatın doğası hakkında her biri birbirinden hayali bir sürü kötü hikaye vardır. Bunun en iyi örneği ise, belki elli yıl önce hazırlanmış olan ve hala (İngiliz Doğa Tarihi Müzesi'nde) alt katta duran atın evrimi sergisidir. Atın evrimi, birbirini izleyen yüzlerce bilimsel kaynak tarafından büyük bir gerçek gibi sunulmuştur. Ancak şimdi, bu tip iddiaları ortaya atan kişilerin yaptıkları tahminlerin, yalnızca spekülasyon olduklarını düşünüyorum.


Archaeopteryx:

Ne demişlerdi:
Pat Shipman: [Archaeopteryx] Dünyanın en güzel fosili olmanın ötesinde, o bir ikon- evrimsel sürecin güçlü bir sembolü haline gelmiş, geçmişin kutsal bir emaneti. (Jonathan Wells, Icons of Evolution)

Ne oldu:
Science: Archaeopteryx muhtemelen ilk kuşlarla ilgili olarak tüylerin ve uçuşun en eski kökeni ile ilgili pek bir şey söyleyemez, çünkü Archaeopteryx, modern anlamda, bir kuştur. (Hank Hanegraaff, Fatal Flaws "What Evolutionists Don't Want You To Know"forum.vatan.tc W Publishing Group, 2003 s. 19)


Sanayi devrimi kelebekleri

Ne demişlerdi:
Michael E. N. Majerus: “İş başında evrim’in en ünlü örneği...

Ne oldu:
The Daily Telegraph gazetesinde 1999 yılında yayınlanan bir makale: “Evrim uzmanları, Charles Darwin'in teorisi hakkındaki en gözde örneklerinin, yani biberli kelebeklerin yükseliş ve çöküşünün, bir dizi bilim sahtekarlığına dayandığını sessizce itiraf ediyorlar.”


Homo Florensis (Flores Adamı – Hobbit):

Ne demişlerdi:
BBC: Avustralyalı bilim adamlarının Liang Bua bölgesinde gerçekleştirdikleri kazı çalışmalarında çıkartılan kemikler, arkeoloji tarihinde yeni bir dönem açıyor. Yerin 6 metre altında bulunan diş, kuyruk sokumu ve kafatası üzerinde yapılan incelemede, canlının insandan farksız olarak dik yürüdüğü saptandı. Yeni canlının adı, iskeletin bulunduğu Flores Adası’yla birleştirilerek Homo floresiensis olarak belirlendi.

Ne oldu:
Ancak bu kalıntılıran Homo Sapiens’in deforma olmuş bireylerine ait olduğu ortaya çıkmıştır.


Neandertaller:

Ne demişlerdi:
Neandertallerin daha ilkel bir insan ırkı olduğunu iddia etmişlerdi.

Ne oldu:
Erik Trinkaus: “Neandertal kalıntıları ve modern insan kemikleri arasında yapılan ayrıntılı karşılaştırmalar göstermektedir ki, Neandertallerin anatomisinde, ya da hareket, alet kullanımı, zeka seviyesi veya konuşma kabiliyeti gibi özelliklerinde modern insanlardan aşağı sayılabilecek hiçbir şey yoktur.” (Erik Trinkaus, "Hard Times Among the Neanderthals"forum.vatan.tc Natural History, cilt 87, Aralık 1978, s. 10; R.L. Holloway, "The Neanderthal Brain: What Was Primitive"forum.vatan.tc American Journal of Physical Anthropology Supplement, cilt 12, 1991, s. 94)

“Neandertallerin Kuzey Avrupa’da yaşadığını gösterdiği düşünülen en önemli kanıt, artık devrilmiş durumda. Tarih öncesini yeniden yazmamız gerekiyor.” (Tony Paterson, “Neanderthal Man ‘never walked in northern Europe”forum.vatan.tc 22 Ağustos 2004)


Dino-kuş (Archeaoraptor)

Ne demişlerdi:
National Geographic yazarı Christopher P. Sloan: "insanların memeli olduğunu nasıl kendimizden emin şekilde söyleyebiliyorsak, artık kuşların theropod (dinozor) olduğunu da aynı şekilde söyleyebiliriz"

Ne oldu:
Alan Feduccia: Archæoraptor buz dağının yalnızca ucu. Orada sahte fosillerden çok var ve tüm alanın üzerinde karanlık bir gölge yapıyor. Fosil gösterimlerine gittiğinizde hangisinin sahte olduğunu hangisinin sahte olmadığını söylemek zor. Çin'in kuzeydoğusunda Liaoning Eyaleti'nde en son, tüylü oldukları iddia edilen dinozorların bulunduğu tortulların yakınında bir sahte fosil fabrikası olduğunu duydum. Nature gibi dergiler türlerin doğruluğunu araştırmayı istemiyor ve türler hemen Çin'e geri gönderiliyor, bu yüzden kimse onları inceleyemiyor... Tüm bu malzemelerin doğruluğunu kanıtlamanın bir yolu yok. (Discover, Şubat 2003)


Hurda DNA

Ne demişlerdi:
Prof. Beyazıt Çırakoğlu: "bu DNA dizilerinin insanın evrimsel ilgili, artık kullanılmayan hurda DNA dizileri oldukları düşünülüyor".

Ne oldu:
Washington Üniversitesi'nden evrimci bilim adamı Evan Eichler "Hurda DNA deyimi bizim bilgisizliğimizin yansımasından başka birşey değil"
______________
Özel mesajlara bakmıyorum bile...


En son hyperend tarafından 14.01.2010 17:19:56 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj14.01.2010, 14:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

hmm...yahudi sonuçta ne bekliyoruz ki yalandan başka Very Happy Darwin ah Darwin ah Very Happy

Paylaşım için teşekkürler
______________
Ve sonunda 3.Yıl Etkinlikleri 2 Ay öncesinden büyük bir yarışmayla başladı...


Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj14.01.2010, 14:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

byqraphix yazmış:
hmm...yahudi sonuçta ne bekliyoruz ki yalandan başka Very Happy Darwin ah Darwin ah Very Happy

Paylaşım için teşekkürler


bu sahtekara müslümanların, hristiyan, ateist vs dinlere mensup olanların nasıl inandıklarına inanmıyorum.Tamam tevrat'ı Allah gönderdi ama yıllar boyunca bazı insanlar incilde aynı şekilde değiştirildi.Kitapta yahudiler kendilerini tüm ırklardan üstün görmektedir.Ve bizi hayvan göstermek için uraşmaktadırlar.Bunuda ne idiği belirsiz olan kendine bilim adamı diyen bir ileri zekalı yapmıştır.
______________
Özel mesajlara bakmıyorum bile...
Mesaj14.01.2010, 14:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle adaş Razz sate değil sahte. Razz Laughing

Bu konu hakkında yorum yapmayı hiç istemiyorum. Kim sorsa cevapsız bırakıyorum. Ne yalan diyebilirim ne de doğru.. Wink
______________
-Kul der ki; "İşlerimi halledip, Rabbime yöneleyim."
Rabbi der ki; "Bana yönelin, işlerinizi halledeyim."
Mesaj14.01.2010, 14:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
byqraphix yazmış:
hmm...yahudi sonuçta ne bekliyoruz ki yalandan başka Very Happy Darwin ah Darwin ah Very Happy

Paylaşım için teşekkürler


bu sahtekara müslümanların, hristiyan, ateist vs dinlere mensup olanların nasıl inandıklarına inanmıyorum.Tamam tevrat'ı Allah gönderdi ama yıllar boyunca bazı insanlar incilde aynı şekilde değiştirildi.Kitapta yahudiler kendilerini tüm ırklardan üstün görmektedir.Ve bizi hayvan göstermek için uraşmaktadırlar.Bunuda ne idiği belirsiz olan kendine bilim adamı diyen bir ileri zekalı yapmıştır.


Şu vardırki hyperend ;

insan insanı kandırabiliyo çok rahat...

dinde en büyük kandırma aleti... Sad
______________
Ve sonunda 3.Yıl Etkinlikleri 2 Ay öncesinden büyük bir yarışmayla başladı...


Ayrıntılı bilgi : http://byqraphix.tr.gg/3-.-Y%26%23305%3Bl-Etkinlikleri.htm
Mesaj14.01.2010, 14:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel paylaşım ahmet Smile
______________
twitter.com/hakan_ozdemirr
Mesaj14.01.2010, 16:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

sate yi yanlış oldu xd sahte oldugunu bende biliyorum kanka cahal değilim Very Happy
______________
Özel mesajlara bakmıyorum bile...
Mesaj14.01.2010, 16:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginç ....
______________
Sitemiz Hakkında Yorumlarınız: http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=141163
Facebook Adresim: http://www.facebook.com/MaSTeR.DoGuSHaN
www.masterbs.tr.gg
Mesaj14.01.2010, 17:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

hyperend yazmış:
sate yi yanlış oldu xd sahte oldugunu bende biliyorum kanka cahal değilim Very HappyCahal Ahmet Bi Moda Söyledi El Atsın Başlığa.

Cahal Laughing
Mesaj14.01.2010, 19:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

Peki siz topraktan geldiğimize mi inanıyorsunuz?
Mesaj14.01.2010, 19:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

dev-sos-genc yazmış:
Peki siz topraktan geldiğimize mi inanıyorsunuz?Biz YÜCE ALLAH Tarafından Dünyaya Gönderildik.
Mesaj14.01.2010, 19:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

dev-sos-genc yazmış:
Peki siz topraktan geldiğimize mi inanıyorsunuz?


evet inanıyoruz.Kur'an'da orjinal incikde hepsinde bu yazıyor.Tüm insanlar topraktan yaratılmıştır.Hayvandan gelmekten daha iyidir.

ha sen kendini hayvandan gelme görüyorsan devam et dostum ben değilim.
______________
Özel mesajlara bakmıyorum bile...
Mesaj15.01.2010, 16:43 (UTC)    
Mesaj konusu: Bilimden uzaklaştıkça bizi ne bekler?

Bilimden uzaklaştıkça bizi ne bekler?

Aslında bu sorunun yanıtı çok uzundur.

Lakin yine de bazı açıklamalarla ifade etmeye çalışayım.

Homo, modern insanı ve yakın atalarını içeren hominid cinsine verilen isimdir.
Homo cinsi, primatlar takımının Hominidae familyasındandır. Homo habilis genellikle ilk homo türü kabul edilir.

Homo sapiens (Bu günki modern insan).

Homo neanderthalensis olarak da adlandırılan Neandertal,Homo floresiensis yok olan türler arasındadır.

İnsan türünün biominal adı Homo Sapiens Latince "akıllı adam" veya "bilen adam" demektir.
İnsan, hominoidea (insansılar) üst ailesinin hominidae (büyük insansılar) ailesine dahildir.

Bu görüşlere katılmayanlar,uydurma diyenler için zaten bir değeri de yoktur elbet ki.

Katılanlar ya da yaklaşık görüşte olanlar içinse homo dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri de,Friedrich Wilhelm Nietzsche (15 Ekim 1844-25 Ağustos 1900) olmaktadır.

Nietzsche'nin; Putların Alacakaranlığı,Deccal(-antichrist), Ecce Homo ve Wagner Olayı gibi eserleri vardır.

Nietzsche, Deccal adlı eserinde Hristiyanlığa lanetler yağdırmıştır.
Bu kısmı geçiyorum.

Çünkü Deccal kelimesi işin içine girdiğinde konudan sapmaya doğru gidebilirim.
Deccal daha evvel de bazı yazılarımda zaten açıklanmış idi.

Gelelim konuda bizi ilgilendiren insan(Homo)kısmına.

Seksizm diye bilinen bir kavram var.
Seksizm akademik çalışmaların önemli bir kısmını kapsamaktadır.

Yazının tamamı için bakabilirsiniz...
Bazı resimli anlatımları buradan veremediğim için yazının tamamına lütfen şu adresten bakınız...
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=7610.0
*****************
Peki ya başka bir soru.
Cinsel ayrımcılık pozitif ayrımcılık mıdır?
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=7555.0
--------------
Heidi'nin dedesi Türk oldu,Victor Hugo hidayete erdi.
"Hamdolsun Pinokyo"
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=325.msg9756#msg9756
----------
KADIN OLMAK SUÇTUR BU TOPLUMDA
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=1154.0
-------
5000 yıllık Kadın-Erkek çatışması
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=284.0
----------
Transpersonal psychology(benötesi psikoloji),Eşcinsellik
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=3971.0
---------
Türklerde Cinsel Eğitim Beşikte Başlar!
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=4907.0
----------
Eşcinsel Müslüman Olmak Zor.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=3190.0
----------
FETHULLAH GÜLEN EŞCİNSEL Mİ?
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=435.0
-----------
Eski ARAP toplumunda EŞCİNSELLİK
Kadın gibi giyinmiş ve makyajlı oğlanlar, Afganistan'da ondokuzuncu yüzyıla kadar zengin erkeklerin haremlerinin bir parçasıydılar. Sir Richard Burton şöyle yazıyor: "Afganlar büyük ölçüde ticari gezginlerdir. Her bir kervanda neredeyse tümüyle kadın giysileri giymiş oğlanlar ve gençler vardır. Gözleri sürmeli, yanaklarına allık sürülmüş, uzun bukleli, kınalı parmakları, görkem içinde develerini süren bu oğlanlara gezgin karılar denir, kocaları yanlarında sabırla uzun yolculuğa katlanırlar."
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=302.0
------------
HUMEYNİ-Risalesi,kadın kullanma el kitabı.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=1486.0
--------
Hüseyin ÜZMEZ, 14 YAŞINDA KIZA TECAVÜZDEN GÖZALTINDA
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=677.0
---------
Hüseyin ÜZMEZ,VAKİT'TEN FETVA
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=842.0
-----------
OSMANLI'DA HEREMİN İÇ YÜZÜ.
http://ahmetdursun374.blogcu.com/osmanli-osmanli-da-heremin-ic-yuzu_3905956.html
-----------
EŞCİNSELLİK VE ŞAMANİZM BAĞLANTISI VAR MI?
http://ahmetdursun374.blogcu.com/samanizm-escinsellik-ve-samanizm-baglantisi-varmi_4681007.html
-----------
UÇKUR TANRILARI,KUR'AN DAKİ AYRAÇ ŞERİAT.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=304.0
---------
Akıllı erkek ZİNA yapmaz,TECAVÜZ eder.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=3495.0
*************
OLIMPİYATLARDA NEDEN BAŞARISIZ OLDUK
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=2358.0
--------
YÖK TARİKAT YURTLARINI NASIL DESTEKLİYOR?
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=2698.msg4446#msg4446
--------
ABD Türk eğitim sistemini nasıl ele geçirdi?
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=4049.0
--------------
CEDİD OKULLARI ve ÇARLIK RUSYASI’NIN TÜRKİSTAN’DAKİ eğitim politikası.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=329.0

Not:Bu yazılarımın tamamı sitemizde de mevcuttur.
http://dursuna.tr.gg/ATAT-Ue-RK-Deccal-idi-.--.htm
______________
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?board=80.0
----------
http://dursuna.tr.gg/
Mesaj15.01.2010, 18:11 (UTC)    
Mesaj konusu: Re: Bilimden uzaklaştıkça bizi ne bekler?

dursuna yazmış:
Bilimden uzaklaştıkça bizi ne bekler?

Aslında bu sorunun yanıtı çok uzundur.

Lakin yine de bazı açıklamalarla ifade etmeye çalışayım.

Homo, modern insanı ve yakın atalarını içeren hominid cinsine verilen isimdir.
Homo cinsi, primatlar takımının Hominidae familyasındandır. Homo habilis genellikle ilk homo türü kabul edilir.

Homo sapiens (Bu günki modern insan).

Homo neanderthalensis olarak da adlandırılan Neandertal,Homo floresiensis yok olan türler arasındadır.

İnsan türünün biominal adı Homo Sapiens Latince "akıllı adam" veya "bilen adam" demektir.
İnsan, hominoidea (insansılar) üst ailesinin hominidae (büyük insansılar) ailesine dahildir.

Bu görüşlere katılmayanlar,uydurma diyenler için zaten bir değeri de yoktur elbet ki.

Katılanlar ya da yaklaşık görüşte olanlar içinse homo dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biri de,Friedrich Wilhelm Nietzsche (15 Ekim 1844-25 Ağustos 1900) olmaktadır.

Nietzsche'nin; Putların Alacakaranlığı,Deccal(-antichrist), Ecce Homo ve Wagner Olayı gibi eserleri vardır.

Nietzsche, Deccal adlı eserinde Hristiyanlığa lanetler yağdırmıştır.
Bu kısmı geçiyorum.

Çünkü Deccal kelimesi işin içine girdiğinde konudan sapmaya doğru gidebilirim.
Deccal daha evvel de bazı yazılarımda zaten açıklanmış idi.

Gelelim konuda bizi ilgilendiren insan(Homo)kısmına.

Seksizm diye bilinen bir kavram var.
Seksizm akademik çalışmaların önemli bir kısmını kapsamaktadır.

Yazının tamamı için bakabilirsiniz...
Bazı resimli anlatımları buradan veremediğim için yazının tamamına lütfen şu adresten bakınız...
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=7610.0
*****************
Peki ya başka bir soru.
Cinsel ayrımcılık pozitif ayrımcılık mıdır?
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=7555.0
--------------
Heidi'nin dedesi Türk oldu,Victor Hugo hidayete erdi.
"Hamdolsun Pinokyo"
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=325.msg9756#msg9756
----------
KADIN OLMAK SUÇTUR BU TOPLUMDA
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=1154.0
-------
5000 yıllık Kadın-Erkek çatışması
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=284.0
----------
Transpersonal psychology(benötesi psikoloji),Eşcinsellik
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=3971.0
---------
Türklerde Cinsel Eğitim Beşikte Başlar!
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=4907.0
----------
Eşcinsel Müslüman Olmak Zor.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=3190.0
----------
FETHULLAH GÜLEN EŞCİNSEL Mİ?
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=435.0
-----------
Eski ARAP toplumunda EŞCİNSELLİK
Kadın gibi giyinmiş ve makyajlı oğlanlar, Afganistan'da ondokuzuncu yüzyıla kadar zengin erkeklerin haremlerinin bir parçasıydılar. Sir Richard Burton şöyle yazıyor: "Afganlar büyük ölçüde ticari gezginlerdir. Her bir kervanda neredeyse tümüyle kadın giysileri giymiş oğlanlar ve gençler vardır. Gözleri sürmeli, yanaklarına allık sürülmüş, uzun bukleli, kınalı parmakları, görkem içinde develerini süren bu oğlanlara gezgin karılar denir, kocaları yanlarında sabırla uzun yolculuğa katlanırlar."
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=302.0
------------
HUMEYNİ-Risalesi,kadın kullanma el kitabı.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=1486.0
--------
Hüseyin ÜZMEZ, 14 YAŞINDA KIZA TECAVÜZDEN GÖZALTINDA
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=677.0
---------
Hüseyin ÜZMEZ,VAKİT'TEN FETVA
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=842.0
-----------
OSMANLI'DA HEREMİN İÇ YÜZÜ.
http://ahmetdursun374.blogcu.com/osmanli-osmanli-da-heremin-ic-yuzu_3905956.html
-----------
EŞCİNSELLİK VE ŞAMANİZM BAĞLANTISI VAR MI?
http://ahmetdursun374.blogcu.com/samanizm-escinsellik-ve-samanizm-baglantisi-varmi_4681007.html
-----------
UÇKUR TANRILARI,KUR'AN DAKİ AYRAÇ ŞERİAT.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=304.0
---------
Akıllı erkek ZİNA yapmaz,TECAVÜZ eder.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=3495.0
*************
OLIMPİYATLARDA NEDEN BAŞARISIZ OLDUK
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=2358.0
--------
YÖK TARİKAT YURTLARINI NASIL DESTEKLİYOR?
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=2698.msg4446#msg4446
--------
ABD Türk eğitim sistemini nasıl ele geçirdi?
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=4049.0
--------------
CEDİD OKULLARI ve ÇARLIK RUSYASI’NIN TÜRKİSTAN’DAKİ eğitim politikası.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=329.0

Not:Bu yazılarımın tamamı sitemizde de mevcuttur.
http://dursuna.tr.gg/ATAT-Ue-RK-Deccal-idi-.--.htm


bizim knoumuzda ne alakası var dostum ve fikrimce darwin bilim adamı felan değil tam bi soytarı...
______________
Özel mesajlara bakmıyorum bile...
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu