Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj23.01.2010, 21:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Bu otobüs nereye gidiyor...

Motorsikletim arıza yapınca 7 km'lik yolu yürümemek için 45km yolumu uzatmak zorunda kaldım. Önce şehir merkezine geçtim ordanda köye giden arabaya bindim. (Halk otobüsüne) dışardaki kar her tarafı yazılmış durumda kendi mevsimini yaşarcasına yağıyordu... Otobüsde herzamanki kişiler vardı... Fakat iki yabancı vardı otobüsde. Bavullarına bakılacak olursa belliki uzun yoldan geliyorlardı. Biri yaşlı bir amca diğeride bir teyze... Otobüse bindiler... Saat 19:30 otobüs hareket etmeye başladı. Ama kimse o iki yabancıya yer vermek gibi bir düşüncede değillerdi. Kimisi kulaklığını takmış, vurdum duymaz takılıyor kimileri muhabet ediyor. Ama o iki yabancıyı gören yok fark eden yok varlığından haberi olan yok. Bende ayaktayım otobüs bi hayli kalabalık. Yolcuların neredeyse tamamı 24 28 yaş arası biz gençlerden oluşuyordu. Herkez o iki yabancının farkında aslında ama kimse yer vermek gibi bir zahmetde bulunmuyor. Niye çünkü onlar yabancı. Sad bir arkadaşıma kaş göz işareti yapıyorum anlasın diye beyefendi kafasını çeviriyor. :S Sakarya gibi muhafazakar bir kentte nasıl olurda bu kadar önyargılı ve bencil davranılır anlamıyorum aslında herkezı kendim gibi sanıyorum. Ve bu akşam çok kızdım bu olaya... Ne olurdu sanki gel amca ayakta kalma buraya otur deselerdi. Ama yok olurmu hiç öyle şey, rahatı bozulacak... Yazık gerçekten çok yazık bizim gençliğimize... Bu günler içinmi büyüdük... Bu otobüs nereye gidiyor böyle... Moralim bozuldu ya bu olaya... :S

BIRAZ KIŞISEL OLDU AMA ŞU AN ELLERIM TITREYE TITREYE BU YAZİLARİ YAZİYORUM... Ne demek istediğimi anlıyorsunuzdur umarım...
Mesaj23.01.2010, 21:52 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şu yaşadığımız günlere geri dönebilseydikde keşke, yapabildiğimiz kadar iyi ve güzel şeyler yapsaydık diyeceğimiz gün gelecek elbet.

Ben şu günlerin Yaratan'ın rızasını kazanmak için verilmiş bir imtihan süresi olduğuna yürekten inanıyorum ve O ne güzel ki bizden hep iyilik yapmamızı bekliyor, kendisi için değil birbirimiz için...
Mesaj24.01.2010, 00:24 (UTC)    
Mesaj konusu:

Peki sende oturuyormuydun:P
Mesaj24.01.2010, 00:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayaller-de yazmış:

Ayaktaydım demiş ya arkadaş Mr. Green
Mesaj24.01.2010, 00:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu otobüs biryere gidiyor ama sonu uçurum gibi geliyor benmi okula gidrken hergün karşılaştığım durum brakın yabancı yaşlıyı bastonla bile zor yürüyebilen insanlara bile yer vermiyorlar gerçekten çok yazık ... Bide dışarda dindar takılırlar pehhh Evil or Very Mad

Mesaj24.01.2010, 07:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

hayaller-de yazmış:

keşke otursaydım bari ben yer verirdim ama ben otobüse bindiğimde zaten heryer dolmuş o yüzden askılara tutunarak gittim ya ne güzel de kar yağmış neredeyse dizlerime geliyor : )
Mesaj25.02.2010, 03:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

ya afilli bu kadar içtenlikle nasıl bu duygularını klavyenden dökebiliyorsun imreniyorum sana valla
eda kız otursa neden kaş göz etsinki arkadasına kendi kalkar yer veriri değilmi alemsin cnmccım Wink
Mesaj25.02.2010, 03:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

ahahha sana derken ben yaptım iyimi çocuk orda altta dip not girmiş ben klavyende demezmiyim puhaha hepsi senin yüzünden edoşş