Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj12.02.2010, 21:20 (UTC)    
Mesaj konusu: Görünmez tank
İngiliz ordusu, tankları ve askerleri görünmez kılan gizli bir teknolojiyi büyük bir gizlilikle denedi. Sonuçlar başarılı bulundu.
İngiliz Savunma Bakanlığı, geçen hafta yapılan denemelerde, test edilmekte olan gizli teknolojiyle bir aracın tamamen görünmez hale getirildiğini belirtti.

The Sun gazetesinin haberine göre, testlere katılan bir asker, “Bu teknoloji inanılmaz. Orada olmasaydım inanmazdım. Etrafa baktığımda sadece çimenleri ve ağaçları gördüm, aslında bir tankın topunun namlusuna bakıyormuşum” dedi.

ÇIPLAK GÖZLE NE GÖRÜLÜYOR?
Son derece gizli deneylerin, Savunma Bakanlığının eski araştırma kolu QinetiQ’e bağlı bilim insanları ve ordu mühendisleri tarafından yürütüldüğü belirtilirken, görünmezlik teknolojisi, yansıtma özelliklerinin azamiye çıkarılması için silikonla kaplanan bir tanka, etrafındaki manzaradan alınan görüntülerin yayınlanması için özel adapte edilmiş kamera ve projektörlerle sağlanıyor. Sonuç olarak çıplak gözle sadece tankın arkasındaki görüntü görülebiliyor.

İngiliz Savunma Bakanlığının aynı ilkeyle çalışan bir askeri parkayı da denediği belirtilirken, görünmezlik fiziğinin önde gelen uzmanlarından Londra’daki Imperial College’dan Prof Sir John Pendry, bu teknolojinin 5 yıl içinde savaşlarda kullanılabileceğini söyleyerek, “Teori gerçekleştirildi. Şimdi zor olan bunu geliştirmek” diye konuştu.
______________
Mesaj13.02.2010, 08:08 (UTC)    
Mesaj konusu:

ne! Very Happy
______________
Yakında hizmetinizde
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu