Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj20.02.2010, 09:44 (UTC)    
Mesaj konusu: Google neyin peşinde?

Google bu kez neyin peşinde?

Google, popüler iPhone uygulaması reMail'i satın aldı ama alır almaz çok garip bir adım daha attı...Çok yakın zamana kadar iPhone'da reMail adlı bir uygulama vardı. Gmail ve IMAP e-posta hesapları üzerinde çok hızlı arama yapma imkanı sunan bu uygulama o kadar başarılı oldu ki, Google hem uygulamayı satın aldı, hem de daha önce bünyesinde staj yapan geliştiricisini işe aldı. Ardından ilk yaptığı hareket reMail'i Apple'ın iPhone uygulamaları satan online mağazasından çekmek oldu!

Google gibi bir dev, kendinden küçük bir firmayı satın aldığında ilk akla gelen sebep firmanın ürününü karlı bir yatırım olarak görmesidir. Ama Google'ın karlı bir ürünü piyasadan çekmesi kafaları karıştırdı. Google'ın bu uygulamayı istediği gibi baştan düzenlemek için bir süre satışına ara vermiş olması mümkün. Fakat istese bunu uygulanın var olan sürümü piyasadayken de yapabilir ve yeni sürümünü hazırladığında güncelleyebilirdi.

Bu yüzden Google'ın bunu iyi niyetle yapmamış olabileceği akıllara geliyor. İnternette dolaşan bazı iddialara göre reMail o kadar başarılı bir üründü ki, Google son zamanlarda arasında soğuk rüzgarlar esen Apple'ı zor durumda bırakmak için ürünü satın aldı ve kapattı.

Bize hala ilk ihtimal daha akla yatkın görünüyor ama diğer yandan iş dünyası her zaman sürprizlere gebe

bilisimcini.net
______________
Geliyoruz sessiz ve derinden!...
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu