Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj23.02.2010, 16:14 (UTC)    
Mesaj konusu: NSYGHT Türkçe olarak yayında.

Kullandığımız sosyal ağların artmasıyla birlikte, yarattığımız profilleri takip etmek da bir o kadar zorlaştı. Platformlar birbirleriyle entegre çalışabiliyorlar ancak tam bir kontrol sağlanabildiği söylenemez. Nsyght, sosyal ağ profillerini tek bir yerden kontrol etme fikri üzerine oluşturulmuş bir servis. İngiltere ve Türkiye’de bulunan 4 kişilik bir ekip tarafından hayata geçirilen Nysyght birkaç gün önce Türkçe versiyonunu yayına aldı.

Friendfeed alternatifi olarak geçtiğimiz haftalarda yabancı bloglarda da yer alan servis, farklı sosyal ağlardaki konuşmalar arasında bağ kurarak tek bir tartışmaymış gibi sunabiliyor. Özellike Twitter üzerindeki paylaşımları bir arada sıralayabilmesi karşılıklı konuşmayı sağlıklı takip edebilmek adına fayda sağlıyor.Nsygth’i öne çıkartan özelliklerden bir diğeri ise arkadaşlarınızın paylaşımlarını filtreleyebiliyor olması. Örnek verecek olursak, arkadaşlarınızın yaptığı paylaşımlar arasında sadece videolu paylaşımları veya resimli paylaşımları listelemek, aradığınızı bulmak adına büyük kolaylık sağlayabiliyor. Aynı şekilde Twitter paylaşımlarının analiz edilerek paylaşılan dosya tipine göre kategorilendirilmesi de bilgi kirliliği arasında bir düzen kurulmasını sağlayabilir.Servis Friendfeed’in birebir rakibi gibi görünse de sitede Friendfeed desteğinin bulunmaması Nsyght’yi kullanacak kitle düşünüldüğünde bir eksik olarak görülebilir. Çünkü tahmin edersiniz ki, Friendfeed’den Nsyght’a geçmek isteyen kullanıcı takip ettiği kişileri yeni platforma taşıyamayacak.

Nsyght’ta sosyal profillerden veri alma ve işleme sürecinin de beklediğimden daha uzun sürdüğünü söyleyebilirim. Buna rağmen analiz işlemi bittiğinde kullanışlı bir sosyal medya aracına sahip olunuyor. Friendfeed’in Facebook tarafından satın alınmasının ardından bir duraklama sürecine girdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Nsyght bu duraklama döneminde yenilikçi özelliklerle piyasada kendine yer edinebilir. Yalnız projenin ismini nasıl okumamız gerektiği konusunda proje takımından biri bizi aydınlatırsa çok sevineceğiz. Smile

benden ;

ben sevdim..

benım hesabım

http://nsyght.com/users/hyperend/
______________
Özel mesajlara bakmıyorum bile...
Mesaj23.02.2010, 16:54 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel olmuş türkçe olması...
______________

Sorularınızı forumda sorun...Gereksiz yere Ö.M atmayınız...
Mesaj23.02.2010, 17:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel bir sisteme benziyor. Zaman geçtikçe üye sayısı artar ve sistem daha'da gelişir..
______________
-Kul der ki; "İşlerimi halledip, Rabbime yöneleyim."
Rabbi der ki; "Bana yönelin, işlerinizi halledeyim."
Mesaj23.02.2010, 17:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

turkseyyah yazmış:
Güzel olmuş türkçe olması...

______________

Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde
Mesaj23.02.2010, 18:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

Türkçe çünkü bu sistemi oluşturan kişi sayısı 5 ve 4 ü Türk biri yabancı...Yabancı olan takımın lideri sanırım...

diline değilde işlevine yorum ypsak
______________
Özel mesajlara bakmıyorum bile...
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu