Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj27.02.2010, 14:12 (UTC)    
Mesaj konusu: Backlink sağlama yöntemleri

Backlink sağlama yöntemleri


SEO’ya çok katkısı olan bir etkenin de backlinkler olduğunu herkes biliyor. Backlink elde etmek için birçok yol var. Peki backlink elde etmek için ne gibi yöntemler var? Bu yöntemleri uygularken nelere dikkat etmemiz gerektiğini de yer yer belirteceğim.

1- Link Değişimi
Link değişimi diye tabir edilen olay, sitelerin karşılıklı yada çapraz linklenmesiyle oluşur. Bu yöntemle webmaster forumlarında konu açarak yüzlerce backlink sağlayabilirsiniz. Ama size tavsiyem 1 haftaya yayarak en fazla 80-100 arası değişim yapın. Fazlası büyük ihtimalle zarar getirecektir sitenize.

2- Link Alımı
Sitenize gereken kaliteli backlinkleri yine kaliteli sitelerden sağlayabilirsiniz. Bunun için de link alımı yapmanız çok doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca link alımı yaparken, sitenizle aynı konularda, pr değeri yüksek, alexa sıralaması iyi durumda (750k altı uygundur) olan siteleri tercih etmelisiniz. Ücret yada hizmet karşılığı aldığınız bu linkler daha sonra size çok daha kaliteli backlinkler olarak dönecektir.

3- Yazı İçi Linkler
Blog sitelerinde yada blogvari sitelerden PR değerleri ve alexa sıralamaları iyi durumda olanlarından, içinde sizin sitenizin linkinin bulunduğu yazı satın almanız size çok mükemmel backlinkler sağlayacaktır. Çünkü hazırladığınız yazıdaki linkler sizin sitenizi tanıtma amaçlıdır ve siteniz ile alakalı bir yazıdan link almanız sitenize pozitif değer kazandırır. Böyle backlinkler botların gözünde daha kalitelidir.

4- PR Değeri Yüksek Bloglara Yorum Yapmak
İnternette çokça rastlayacağınız Do follow bloglara yapılan yorumlara link eklemek yeni moda. Önceden çok fazla kullanılmayan bu yöntem bu sene başından beri çok fazla kullanılır oldu. İnternette çeşitli aramalar sonucunda yada hazır olarak bulduğunuz yüksek Pagerank değerine sahip bloglardaki yazılara yapacağınız yorumlardaki site adresi bölümüne kendi sitenizi yazarak çok rahat bir şekilde backlink kazanabilirsiniz. Ama bu yöntem ile günde 10dan fazla siteye ekleme yapılmamasını öneriyorum.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu