Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj06.03.2010, 18:28 (UTC)    
Mesaj konusu: Google aramalarına yıldız geldiGoogle, kullanıcıların yaptığı aramaları çok yakından etkileyen önemli bir değişikliğe imza atıyor!

Google uzun zamandır kişiselleştirilmiş arama sonuçları üzerinde çalışıyordu. Sonunda bu işin nasıl ideal bir şekilde yürütülebileceğine karar verdiğini açıkladı.

Kullanıcıların arama sonuçlarının kişiselleştirilerek değiştirilmesinin, arama sonuçlarının sıralamasını bozmadan yürütülmesi için yıldız sistemi kullanılacak.

Google'ın blogunda duyurduğu sistem, Gmail'dakine benzer bir şekilde çalışıyor. Gelecekte tekrar dönüp bakmak istediği sayfaları yıldız ile işaretleyen kullanıcı, arama sonuçları ve hatta Google Maps'te bunlara daha sonra kolayca ulaşabilecek.

Yıldızlanan sonuçlar normal arama sonuçlarının sırasını değiştirmeden, üst kısımda görüntülenecek. Bu sistemin nasıl işlediğini Google'ın yayınladığı örnek ekran görüntüsünde de görebilirsiniz.
Peki ama SearchWiki'ye ne olacak?

Google'ın yıldız sisteminin gelmesiyle birlikte Google SearchWiki sistemi ortadan kalkıyor. Yani yeni özellik, eskisinin yerini alıyor.

SearchWiki, Google kullanıcılarının kişisel arama sonuçlarını düzenleyebildiği bir bölüm sunuyordu.

Yeni sistemin genel olarak yer imlerine eklemekten önemli bir farkı bulunuyor. Kullanıcılar bunları hatırlamak ya da düzenlemek zorunda değil. Ayrıca Google üzerinde sınırsız konuda arama yapılabildiği göz önüne alınırsa, her konuda gelecekte referans oluşturmak üzere yıldız kullanımı parlak bir fikir gibi görünüyor.

Google şimdilik bu gelişmeyi getirmekten memnun. Elbette bu sistemin başarılı olup olmadığın Google kullanıcıları karar verecek.
Mesaj06.03.2010, 18:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bende Yıldız Diye Bişi Geldi Googleye Diye Bir Resmi Paylaşmıştım.. Smile
Mesaj06.03.2010, 19:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

bende de kikin diye bişey geldi
______________
Mesaj06.03.2010, 22:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

yaris-merkezi yazmış:
bende de kikin diye bişey geldi


Very Happy
ney neyyy
______________
Destek: support-tr( at )webme.com not:(at) değil @ Arrow Sıkça Sorulan Sorular Arrow Googleye Kayıt Resimli Anlatım
PROFESYONEL KENDİSİNİN YAPTIĞI YARDIMLARI DEĞİL, KENDİNE YAPILAN YARDIMLARI HATIRLAYANDIR.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu