Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj08.03.2010, 19:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
xxkodmedia yazmış:
Birde İtalya'nın Napoli Şehrindeki Volkanların Patlaması Halinde Dünyanın Buzul Çağına Girebileceğide Tahminler Arasında.. Wink

Tabiki ALLAH Bilir.

Ama Bunlar Tahmin.

Bunu bende duydum. Çok ilginç, şaşırtıcı..

Her 50 Bin Yılda Dünya Buzul Çağı Yaşıyormuş.
Yaklaşık 75 Bin Yıldırda Hiç Bir Volkan Patlaması Olmamış Ve Yani 25 Bin Yıl Fazla Geçmiş Ve Hala Böyle Bir Olay Gerçekleşmemiş Yani Her An Olabilir Ama ALLAH Bilir Tabi...
Mesaj08.03.2010, 19:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

İngiliz bilim adamları tarafından hazırlanan bir rapora göre, dünya üzerinde yaşanacak büyük bir volkanik patlama sonucu 1 milyar kişi yaşamını yitirebilir.

Volkanik patlamanın, Güneydoğu Asya'yı vuran tsunami felaketinden de ölümcül sonuçlar doğurabileceği belirtiliyor.

İngiliz Jeoloji Derneği tarafından hükümete bağlı Doğal Tehlikeleri İnceleme Grubu'na sunulan rapora göre, felaket yaratacak bir patlamanın gerçekleşme ihtimali, dünyaya dev bir göktaşı çarpmasından 10 kat daha fazla.

Bu ihtimalin hükümetler tarafından uluslararası boyutta gözardı edildiğini savunan bilim adamları, küresel çapta felakete neden olan dev volkanik patlamaların ortalama 50 bin yılda bir gerçekleştiğini açıkladı.

Bilim adamları, en son patlamanın Endonezya'nın Toba bölgesinde 74 bin yıl önce yaşandığını ve yeni bir dev patlamanın zamanının gelmiş olabileceğini belirtiyor.

Olası bir patlamada atmosfere yayılan toz ve küllerden ötürü 'nükleer kış' yaşanacağı ve ölü sayısının 1 milyara yükselebileği de öngörülüyor.

Böyle bir patlamaya sadece 1 kilometre çapındaki bir göktaşı çarpmasının eşdeğer olabileceğini söyleyen uzmanlar, asteroitlerin ortalama 400 bin ila 500 bin yılda bir dünyada felaketlere neden olduğunu, dev volkanik patlamaların ise 10 kat daha sık gerçekleştiğini belirtiyor.
Mesaj08.03.2010, 19:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

off Allah korusun arkadaşlar ben ölürsem bunu foruma 1 ay mesaj yazamamamdan anlıyabilirsini Laughing Rolling Eyes
Mesaj08.03.2010, 19:19 (UTC)    
Mesaj konusu:

Muğla sallandı arkadaşlar ufak bir artçı deprem yaşadık şuanda
Mesaj08.03.2010, 19:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Mesaj08.03.2010, 19:28 (UTC)    
Mesaj konusu:

gececi40 yazmış:
Muğla sallandı arkadaşlar ufak bir artçı deprem yaşadık şuanda

Burdan Bakabilirsin http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst9.asp Kayıtlara Geçen Bir Deprem Yok (muğla adına) Belki Güncellenince Yazabilir. Wink
Mesaj08.03.2010, 19:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi. (İmam-ı Azam)
Yani Anlıyacagınız Herşey Allah'ın Ellinde Cihazmış Vb. Aletlermiş Yalan Dosyan Doldumu Gidersin Kalıcı Olarak Wink
Mesaj08.03.2010, 19:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

Resimde 1. dereceden görülen yerler 1. dereceden riskli bölgeler..
Benim yaşadığım bölge gibi.. Yani acilen bir çalışma başlatılması gerek..
Mesaj08.03.2010, 19:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

@Tümhepsiburda Vallah Neyidim Kırmızı Alanlarda Önlemlerın Alınması Lazım Özelıkle Göl Gölet Baraja Yakın olanlar Hazırlıklı olmalı
ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİM ..AMİN
Mesaj08.03.2010, 19:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

Amin ama çok ihmal ediyoruz aslında...

Sorularınızı forumda sorun...Gereksiz yere Ö.M atmayınız...
Mesaj08.03.2010, 20:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

herşeyin hayırlısı gececi40 geçmişolsun
Hatay,Elazığ,Kütahya,Adana,Muğla
hayr olsun
Mesaj08.03.2010, 20:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bizim Burası Önceden Dağ'mış. Smile

Dağın Üzerine Binalar Yapmışlar. Smile

Sağlam Olmasa Bile O Binaların Altındaki Kayalar Depremi Buraya Ne Kadar Yakın Olursa Olsun Bize Hissettirmiyor. Smile

Geçenlerde Bine Yapılıyordu Kepçeler Geldi Eşti Oydu Sonra Kayaları Kırmak için Metal Bi Kepçe Gibi Bişi Geldi Kayaları Kırıyım Derken Tabi Bizim Ordaki Kayaları Bilmiyo. Smile Sen Normal Bi Binanın Yapılacağı Yerdeki Kayalar Gibi San Hızla Kayalara Vur. Smile Metal Yeri Kırıldı O Demiri Kırıldı. Laughing

Yani Kayalardan Hissetmiyoruz. Smile
Mesaj08.03.2010, 20:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

@xxkodmedia
Googleden Van Edermit Toki evleri Yaz Bak Evlerın Nerede Dagın başıda Yapııyor Alla etmesın 6,0 lık olur ise kımse sag kalmaz
Mesaj08.03.2010, 21:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konya'da fazla deprem olmaz ve gösterilmez 1. derece olarak..
ama bundan yıllar önce gösterilmemesine rağmen Konya'da büyük bir deprem olduğunu biliyorum.

ayrıca bu tür önlemler deprem öncesinde alınmaz, deprem olunca insanların akılları başlarına gelir.. boşuna demiyoruz ''Türk Milleti'' diye.
şimdi en fazla yapacağımız şey deprem çantası hazırlamak olur. başka ötesi olmaz.

Mesaj08.03.2010, 21:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

stilnet yazmış:
Konya'da fazla deprem olmaz ve gösterilmez 1. derece olarak..
ama bundan yıllar önce gösterilmemesine rağmen Konya'da büyük bir deprem olduğunu biliyorum.

ayrıca bu tür önlemler deprem öncesinde alınmaz, deprem olunca insanların akılları başlarına gelir.. boşuna demiyoruz ''Türk Milleti'' diye.
şimdi en fazla yapacağımız şey deprem çantası hazırlamak olur. başka ötesi olmaz.

Farkındaysan Depremlerde Hep Millet Uyurken Meydana Geliyor.
Hiç Gündüz Gözüyle Deprem Olmuyor.

Hem Sabaha Karşı Yada Tam Gece Oluyo...
Önceki mesajları göster: