Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj19.04.2010, 18:07 (UTC)    
Mesaj konusu: En Eski Espiri

Dünyanın en eski esprisinin Sümerler'e ait olduğu söyleniyor. Dünyanın en iyi esprileri arasında sayılan esprilerden birisi:


Dünyanın en eski esprisi M.Ö. 1900’e dayanıyor. Sümerler’in kitabelerindeki espri şöyle: “Ezelden beri asla gerçekleşmeyen tek olay şudur: Bir kadın kocasının kucağında osurmaz”

“Ezelden beri asla gerçekleşmeyen tek olay şudur: Bir kadın kocasının kucağında osurmaz”, Wolverhampton Üniversitesi’nin araştırmaları sonucunda yayınladığı ‘dünyanın en eski 10 esprisi’ arasında birinci sırada yer alıyor. M.Ö. 1600’lerde Mısır halkının Kral Snofru üzerine yaptığı espri ikinci sırada: “Sıkılmış bir firavunu nasıl eğlendirirsiniz? Bir kayık dolusu ve sadece balık ağıyla giyinmiş genç kadını Nil’e bırakırsınız ve firavunu balık tutmaya teşvik edersiniz” Bilinen en eski İngiliz esprisi 10. yüzyıla dayanıyor: “Bir erkeğin uyluklarında asılı duran ve sık sık dürttüğü bir deliği dürtmek isteyen şey nedir? Yanıt: Anahtar.” Bazı şakalar şöyle:

• İmparatorluğunu dolaşan Augustus kalabalıkta bir adam farketmiş. Adam fazlaca kendisine benziyormuş. Merakla sormuş “Annen bir zamanlar Saray’a hizmet etti mi?” Adam “Hayır majesteleri” deyip eklemiş: “Babam çalıştı.”

• Kral’ın traş olduğu dalkavuk berberi sormuş, “Majesteleri saçlarının nasıl kesilmesini ister?” Kral yanıtlamış: “Sessizce.”
______________

Ne mutlu Türküm diyene! M. Kemal Atatürk
Mesaj19.04.2010, 18:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

“Ezelden beri asla gerçekleşmeyen tek olay şudur: Bir kadın kocasının kucağında osurmaz” Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
______________
BenimSitem1993 => Forum imzanıza Tr.Gg dışı link eklemeyiniz.!
www.ligtv.at.ua Smile
Mesaj20.04.2010, 14:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Augustus'u fena bozmuş Smile
Mesaj20.04.2010, 17:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

güzel paylaşım.. Mr. Green
______________
Mesaj20.04.2010, 19:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

bahisdelisi yazmış:
güzel paylaşım.. Mr. Green


teşekkürler
______________

Ne mutlu Türküm diyene! M. Kemal Atatürk
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu