Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj19.04.2010, 20:33 (UTC)    
Mesaj konusu: USB 3.0 taşınabilir disk!DRAM bellek ve flash ürünlerinin üreticisi A-DATA Technology Co. Ltd., taşınabilir HDD NH01'in piyasaya çıkışını duyurdu. Bu konuyla ilgili Ocak ayında CES'teki ilk adımın ardından, NH01, en yeni USB 3.0 arayüzüne sahip olan ilk 2.5 inçlik HDD'dir. Yeni jenerasyon USB 3.0 arayüzü bulunan NH01, 88 MB/s okuma ve 81 MB/s yazma hızı gibi muazzam bir veri transferi hızına ulaşmak için tasarlanmıştır. Bu hız, dünya çapındaki test sonuçlarına göre, USB 2.0 arayüze sahip geleneksel HDD'lerden üç kat fazladır.

Günümüzdeki multimedya içeriğinin daha zengin ve daha büyük boyutlu hale gelmesi nedeniyle, harici depolama aygıtlarında transfer hızı gittikçe önem kazanıyor. Gelecek-nesil arayüzle buluşan NH01 kullanıcıları Süper Hız USB 3.0'ın tadını çıkarırken, dosya transferi için harcanan süreden USB 2.0'a oranla % 70 tasarruf ederler. 24GB'lık Blu-ray bir filmin transferini geleneksel USB 2.0 arayüz yoluyla 14,6 dakikada yaparken, A-DATA NH01'le sadece 4,6 dakikada tamamlayabilirsiniz ve bu, beklerken yaşanan zaman kayıpları sona eriyor, kullanıcı verimliliği son noktaya çıkıyor demektir. Üst düzey transfer hızının yanı sıra USB 3.0, ana bilgisayarla aygıt arasında gelişmiş bir etkileşim oluşturarak, USB 2.0'a oranla yüksek bir enerji tasarrufu sağlar.

Tak-çalıştır ve ek yazılımlar640GB'a kadar çeşitli kapasiteleriyle NH01, sistem yedekleme veya büyük boyutlarda veri taşıma için yüksek-kapasite depolama çözümü sunar. Mükemmel performansının yanında NH01, parlak ön paneli ve kaplamasıyla şık ve zarif bir görünüme sahiptir. Ayrıca, cepte taşınabilecek şekilde tasarlanmıştır. NH01 uyumlu platformlarda 'tak-çalıştır' özelliğine sahiptir ve daha düşük bir hızda USB 2.0 ile uyumludur. A-DATA taşınabilir HDD kullanıcıları ücretsiz olarak (üyelik gerektirmeyen) HDDtoGO, OstoGO yazılımlarını ve Norton Internet Security 2010' un 60 günlük deneme sürümünü indirebilir ve bir kaç tıklamayla gelişmiş bir mobilitenin ve güvenliğin keyfini çıkarabilir. A-DATA'nin tüm taşınabilir HDD'leri 3 yıl ürün garantilidir.

1Hesaplamalar, USB 3.0 anakartlarda 88MB/s için ortalama transfer hızı ve USB 2.0 arayüzünde 28MB/s baz alınarak yapılmıştır. Sonuçlar, kullanılan değişik platform ve yazılımlara göre farklılık gösterebilir.

Kaynak: http://www.chip.com.tr/konu/usb-3.0-devrimi-basladi_19560.html

______________

Arrow Ethical Hacker Arrow Professional Web Designer
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu