Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj07.06.2010, 18:47 (UTC)    
Mesaj konusu: Firefox'u Hızını Uçurun

Firefox ile Chrome arasında hız olarak ciddi bir fark oluştuğu artık birçok kullanıcı ve uzman tarafından kabul ediliyor. Ne var ki hala daha birçok konuda Firefox'un Chrome'a karşı üstünlüğü devam etmekte. Bu sebeple birkaç küçük ayarla Firefox'u hızlandırmayı denedik ve sonuçta Chrome'dan az farkla da olsa hızlı olmasını sağladık.1. Öncelikle Firefox'un adres satırına about:config yazarak ayarlar sayfasına ulaşıyoruz.
2. Ayarlar sayfasında aşağıya doğru kayarak; network.http.pipelining, network.http.proxy.pipelining değerlerini çift tıklamayla true olarak değiştiriyoruz.
3. Bir sonraki adımda network.http.pipelining.maxrequests değerini bularak 8 ile değiştiriyoruz.
4. Dördüncü adımda ayarlar sayfasında boş bir yeri tıklayıp "New->Integer" yolunu izleyerek "nglayout.initialpaint.delay" adlı 0 değerinde bir değişken oluşturuyorsunuz.
5. Yine bir önceki adımdaki yöntemle "content.notify.interval" adında bir integer değişken oluşturarak değerini 500000 olarak ayarlıyorsunuz.
6. Tekrar aynı ekranda yukarıdakiler gibi "content.switch.threshold" adında bir integer değer oluşturup değerini 250000 olarak ayarlıyorsunuz. Merak etmeyin mutlu sona yaklaştık artık.
7. Son iki adım olarak bu sefer oluşturduğumuz değişkenleri Integer olarak değilde Boolean olarak oluşturuyorsunuz ve değişkenlerin isimleri ve değerlerini aşağıdaki gibi ayarlamalısınız. "content.notify.ontimer - true" "content.interrupt.parsing - false"

Bu ince ayarlardan sonra Firefox'unuzda gözle görülür bir hızlanma yaşanacak. Tabi bunların yanında eklentilerin sayısını az tutmak veya kapatmak, flash içeriği bloklamak gibi ayarlarda önemli hızlanmalara sebep olacaktır.


Ben denedim çalıştı.
Mesaj16.06.2010, 09:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

saol kardes
______________
Mesaj10.08.2010, 16:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şunu söyliyeyim... Eğer bir bilgisayara yen format atılmışsa internetinin hızı ney ise o kadar hızlı kullanırsın neti.... Haa bide bu tarayıcılar arasındaki yarış hızl internet değil sayfayı hızlı yüklemedir... Örn. olark bir tarayıcı en erken resimleri yükler diğer ise flash ları gibi...
______________

Mesaj11.08.2010, 11:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Teşekkürler Dostum Wink
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu