Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj14.06.2010, 07:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Atatürk resmi için şok söz

Atatürk resmi için şok söz

Suriye Büyükelçisi şaşkına çevirdi. Gül ve Erdoğan'ın fotoğraflarını başköşeye koydu ama Atatürk resmine yer vermedi. Bunu sorana da ilginç bir cevap verdi.

Haber Güneş gazetesinde manşetten yer aldı. Gazetenin yazarı Rıza Zelyut ile Türkiye'nin Şam Büyükelçisi Yaşar Halit Çelik arasında geçen diyalog şaşırtıcı...

Zelyut'un aktardığı diyalog şöyle gelişiyor..

ATATÜRK RESMİNE GEREK YOK

ZELYUT: Kabul salonunda pekçok resim var ama Atatürk yok. Ben mi göremedim.
ÇELİK: Salona Atatürk resmi koymadık. Çünkü gerek görmedik.
ZELYUT: Niçin?
ÇELİK: Bu işleri aşmalıyız. Avrupa'da devlet adamlarının resmi olmaz kabul salonlarında. Sadece kralların kraliçelerin bulunur. Bu çağda Atatürk resmiyle uğraşmak doğru değil. Başka şeylere bakalım.

BU ÇAĞDA YANLIŞ

ZELYUT: İyi ama Atatürk bir devlet adamından daha öte. Kurucu lider...
ÇELİK: Olabilir ama kabul salonunda resmi şart değil. Benim odamda olabilir burada gereksiz. Bu çağda artık bu işlerle uğraşmak yanlış. Geçen Cumhuriyet Bayramı'nda İsveç'te de böyle bir sorun olmuş. Orada da Atatürk resmi yokmuş. Haber yaptılar. Bunu öne çıkarmak resim istemek yanlıştır. Türkiye'de böyle yanlış işler yapılıyor.

ERDOĞAN VE GÜL'ÜN RESMİ VAR

Atatürk'ün resmine "bu çağda buna gerek yok" diyen büyükelçi Abdullah Gül-Tayyip Erdoğan ikilisinin portrelerine ise önlerde yer veriyor.

Alıntıdır...
Mesaj14.06.2010, 08:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Gereksiz işler bunlar hala , yok orda Atatürk'ün heykeli olsun mu?parada resmi olsun mu? gibi saçma ve gereksiz tartışmalar.Sen Ata'nı kalbinde yaşat , çalış emek harca yeter.Oraya buraya resmini koymana gerek yok.

Türkiye'yi Atatürk'ün istediği seviyeye getirmen yeterli olurdu.Atatürk'te bunu isterdi.Orada burada resminin olmasını gereksiz tartışmaları istemezdi.
Mesaj14.06.2010, 08:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Nerden buldun bu haberi
______________
Mesaj14.06.2010, 09:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

eurovisionnet yazmış:
Gereksiz işler bunlar hala , yok orda Atatürk'ün heykeli olsun mu?parada resmi olsun mu? gibi saçma ve gereksiz tartışmalar.Sen Ata'nı kalbinde yaşat , çalış emek harca yeter.Oraya buraya resmini koymana gerek yok.

Türkiye'yi Atatürk'ün istediği seviyeye getirmen yeterli olurdu.Atatürk'te bunu isterdi.Orada burada resminin olmasını gereksiz tartışmaları istemezdi.Haklısın yürekten seveceksin Atatürk ü Fakat böyle demeleri dogrumu sence
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu