Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj02.07.2010, 13:15 (UTC)    
Mesaj konusu: Windows Live Messenger 2010 Beta

Microsoft'un yeni yazılımı Windows Live Essentials'ın Beta sürümü duyuruldu.

Windows Live Essentials Beta sürümü, Microsoft Türkiye İnternet İş Grubu Yöneticisi Emre Tok, PCNET Genel Yayın Yönetmeni Erdal Kaplanseren ve Webrazzi Genel Müdürü Arda Kutsal tarafından http://www.yenimessenger.com sitesi üzerinden canlı olarak duyuruldu.

İnternet üzerindeki bilgilere erişim ve paylaşma imkanı sunan Windows Live Essentials program setinin içeriğinde ücretsiz olarak başta herkesin bildiği yeni Windows Live Messenger sürümü ile Windows Movie Maker, Windows Photo Gallery, Windows Family Safety, Windows Live Sync, Windows Live Mail ve Windows Writer yazılımları bulunuyor.

Bu programlardan içerisinde en çok bilinen ve kullanılan yeni Windows Live Messenger sürümü bir çok yenilikleride beraberinde getiriyor. Yeni Windows Live Messenger'ın dikkat çeken özellikleri arasında yüksek çözünürlükte ve HD kalitesinde video (webcam) sohbetleri geliyor. Ayrıca facebook, myspace gibi microsoft'un ünlü sosyal paylaşım sitelerinden gelen güncellemeleri tek bir pencerede görüntüleyebiliyorsunuz. Yeni windows live messenger'ın diğer dikkat çeken özelliklerinden biri ise aynı anda birden fazla kişiyle sekmeli pencereler kullanılarak tek pencere içerisinden sohbet yapılabilmesi. Bu özellik aslında Windows Live Messenger yaması olan Messenger Plus sürümünde uzun süredir bulunuyordu. Fakat artık yamaya gerek kalmadan da bu yeni özellik kullanabilecek. Windows Live Messenger yeni sürümünde kişileri engelleme özelliği, kişilere çevrimdışı görünme olarak değiştirilmiş. Yani bir kişiyi engellerken açılan menüde "bu kişiyi engelle" iletisi yerine "bu kişiye çevrimdışı görün" iletisini göreceksiniz.

Windows Live Essentials paketinin içerisinde diğer ücretsiz sunulan yazılımlardan birisi olan Windows Live Sync ise, dosyalarınızı çevrimiçi olarak senkronize yapma imkanı sunuyor. Bu program ile farklı bilgisayarlardaki verilerinizi çevrimiçi olarak internet üzerindeki alanınız üzerinde eşleştirme yaparak verilerinizi çevrimiçi olarak kontrol etme imkanı buluyorsunuz.

Windows Movie Maker yazılımı kullanarak resimlerinizi, videolarınızı ya da ses dosyalarınızı kullanarak kendi filminizi oluşturabiliyorsunuz.

Windows Photo Gallery yazılımı ise bilgisayarınızdaki resimlerinizi görüntülemeye ve düzenlemeye yarıyor.

Windows Live Family Safety (Windows Live Aile Koruması) programı ile çocuklarınızın internet kullanımına karşı önlemler alabiliyorsunuz. Bu programla aramaları sınırlandırabiliyorsunuz ve web sitelerini engelleme/izin verme işlemi yapabiliyorsunuz.

Windows Live Mail programı e-postalarınızı bilgisayarınız üzerinden hızlı olarak görüntülemenize olanak sağlıyor.

Windows Live Writer ise ücretsiz olarak sunulan bir blog yazma aracıdır. Bloglarınızı bu program yardımıyla hızlı bir şekilde yazabiliyorsunuz.

Windows Live Essentials’ın yeni BETA sürümünü ücretsiz olarak http://essentials.live.com ya da http://messengerdownload.live.com adreslerinden indirebilirsiniz.
Alıntı:www.turkiyeforum.com
______________
Mesaj02.07.2010, 14:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

msn 2011 beta Very Happy
Mesaj03.07.2010, 08:18 (UTC)    
Mesaj konusu:

bedavaforumkurmak yazmış:
msn 2011 beta Very Happy

?
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu