Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj25.07.2010, 08:20 (UTC)    
Mesaj konusu:

eskidendi-78 yazmış:
Güzel Bir Konu Olmuş...

Evet Forum Çok Sakin Razz

Biraz Canlanması Gerekir Rolling Eyes

Fakat Bu Eskileri Çağırmakla Olmaz(bence)

Sadece Forum 1-2 Kişi İle Canlanmaz Confused

Bazı Yasaklanmış Şeyler Ver(tasarım İstek,Kodlama İstek)

Bu Tür Konular B-S Kullanıcısının İlgisini Çekeceğini Düşünüyorum Confused

Yani Biraz Daha Forumu Canlandırmak İçin,Kullanıcıların İlgilisini Çekecek Şeyler Olması Gerek Confused

Benim Görüşüm Bu...

Tasarım istek ve kodlama istek için sabit başlıklar oluşturulmalı bence.
Zaten yardım etmek isteyen eder.Bu tür konular için değilse bu forum ne için anlamış değilim.Yardımlaşma olmayacaksa ne olcak bu forumda..Bu tür yasaklarda eski yardımlaşma ve aile ortamının kaybolmasına etken olan en önemli olaylardır.
Mesaj25.07.2010, 10:15 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hepinizi anliyorum...

Herkez sorunlar yasadi bu forumda.

Sorun yasatanlar oldu.

Evet, Webme yardim etmiyor.

Ancak öyle birsey yapmaliyiz ki kendileri gelip bizim forumumuzu ve sitelerimizi gelistirmeliler.
Mesaj25.07.2010, 11:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

wep-kodlari yazmış:
evet arkadaşlar eskisi gibi değil artık forum yaz zamanı bile forumda hiç hareket yok bende bişeyler düşündüm:

1-BLOG SİSTEMİ GETİRİLMELİ
2-ETİKET SİSTEMİ GETİRİLMELİ
3-KULLANILMAYAN ADRESLER RES ATILMALI
4-MODERATÖRLER DEĞİŞMELİ ( ONLİNE MOD BULMAK ÇOK ZOR )
5-YENİ EKSTRALAR GETİRİLMELİ !
6-BEDAVA SİTEMİN TASARIMIDA DEĞİŞSE İİ OLUR HEP AYNI ŞEY SIKTI !
7-POPUP DAHA İYİ KAZANDIRIYORSA B-S'YE ÜSTEKİ REKLAM KALKMALI

EVET ARKADAŞLAR ÜSTEKİ MADDELER B-S UYGULANSA FORUMUN VE B-S'DE HAREKETLİLİK OLACAKTIR.
Mesaj25.07.2010, 11:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Daha önce yazılan sorunlar ve wep-kodlarının cevapları:

Alıntı:
Arkadaşlar çoğu mesajları yeri geldiğince okumaya çalışıyorum.
bunlara kendimce kısa kısa cevaplar vermek isterim.

Bu serviste şikayetçi olunan konular:

1-Reklamlar
Biz moderatörler dahil bu konu hakkıdna bilgilendirilmeden ani bir şekilde büyük reklamlar eklendi ki biz bile şikayetçi olarak support'a olsun gerkeli yerelere tek satırlık reklam sözünün verildiği hatırlattık ama nafile teknik destek bildiğini okudu. Yani bu konuda inanın yapabilecek bir şeyimiz yok.

2-Örnek siteler
Örnek site yarışmasını büyük bir hevesle başlattık ve bitirdik sıra geldi kazananların Örneklere eklenmesine Hakan beyle irtibata geçtik ve eklenmesi konusunda yüzlerce itirazlarımıza rağmen eklenmedi 1-1 buçuk senedir örnekler aynı. Biliyoruz ki içinizden geçen şu "Almanya'dakiler sürekli güncelleniyor." evet şaşırdığımız taraf bu Almanyadakiler güncelleniyor.

3-Admin konusu
Selin hanım'ın görevinden ayrılması ve Cüneyt hocamın görevini bırakmasından sonra (Hakan bey dışında) admin görmedik doğrudur. Ama biliyorsunuz ki bu admini tayin edecek olan kişide teknik destek.

4-Ücretli ekstralar
İnanın şuan hala deneme aşamasında mı yoksa normal uygulamalara konuldumu konulmadı mı bir haberimiz yok fakat her zaman dediğim gibi bunları ekleyip uygulamaya koyacak olan kişi yine teknik destek.

5-Moderatörlerin aktif olma konusu
Moderatörlerin aktif olması sorununu biz kendi aramızda çözmeye çalışıyoruz ve şuanda belki tüm moderatörlerimiz online olamıyor fakat çoğu zaman hep beraber forumda olmaya gayret göstereceğiz ve zamanla aktiflik süresi artacaktır.

6-Eskiler konusu
Eskilere gelince eskiden de taşkınlık vardı fakat şuanki kadar değil yani yine iplerin koptuğu noktalar taşkınlık çıkaran üyeler eğer herkes forum kurallarına uyar ve uymayanları uyarırsa zaten forum eskisi gibi değil eskisinden daha güzel oalcaktır.

7-Moderatör alma-çıkarma konusu
Arkadaşlar çoğu yerde görüyorum ki herkes şu mod girsin bu mod çıkarılsın diye konuşuyor. Bu çok yanlış eğer bir moderatör girmiyorsa ben kendi adıma konuşuyorum zaten onun yerine ben daha çok çalışırım fakat içimizde bir mod arkadaşımız yok ki ben girmeyeceğim benim görevimi almayın diyecek bunun için biz zaten girmeyen moderatörlere ulaşıp onların aktiflik sürelerini artırmaya çalışıyoruz.

8-Kuralları bilme-öğrenme konusu
Kuralların bilinmemesinden kaynaklanan sorunları olduğu doğru fakat bu kuralları öğretmen yine bilenlere düşen bir şey.

9-Bedava-Sitem'deki değişikliklerin yönetilmesi
Bedava-sitem'deki tüm değişiklikleri uygulayan ekip Almanya'da bulunan teknik destek ekibidir ve bunlara isteklerimizi ulaştıran kişi Hakan Bey'dir.

10-Pop-up reklamlar
Arkadaşlar büyük reklamların eklenmesinden sonraki bomba zaten bu oldu fakat bunda bizim yapabileceğimiz yine bir şey yok çünkü teknik destek tarafından yapılan değişiklikler bunlar.

Son olarak sizlerden rica ediyorum bulduğunuz (ya da tespit ettiğiniz) hataları sadece buraya yazmakla kalmayın support'a mailler atın unutmayın ki o mail adresi boşuna alınmamış.

Ben support adresi ile sözlerimi bitiyorum sağlıcakla kalın..

support-tr( at )webme.com

Not: ( at ) yerine @ Smile

wep-kodlarinin cevapları:
Alıntı:
1-BLOG SİSTEMİ GETİRİLMELİ
Cevap: Burada html tabanlı siteler oluşturuyoruz php tabanlı blog sistemi nasıl gelsin ? Hem isteyen blog tabanlıya benzeyen siteler yapabiliyor..

2-ETİKET SİSTEMİ GETİRİLMELİ
Dediğim gibi bunlar bloglar için ama siz yine yazınızın altına etiket ekleyebilirsiniz..

3-KULLANILMAYAN ADRESLER RES ATILMALI
Malesef buna bir çözüm getiremioyr çünkü belki bir gün dönecek gözüyle bakılır her üyeye..

4-MODERATÖRLER DEĞİŞMELİ ( ONLİNE MOD BULMAK ÇOK ZOR )
Biz neciyiz burda Laughing

5-YENİ EKSTRALAR GETİRİLMELİ !
Premium hesap üzerinde çalışılmakta.. Bununla beraber reklam kaldırma,video upload gibi bir çok ücretli ekstra gelecek.

6-BEDAVA SİTEMİN TASARIMIDA DEĞİŞSE İİ OLUR HEP AYNI ŞEY SIKTI !
Zaten istediğin gibi düzenleme hakkın var neyi sıktı sana tasarım kodu ekleme diyen yok !

7-POPUP DAHA İYİ KAZANDIRIYORSA B-S'YE ÜSTEKİ REKLAM KALKMALI
Reklamlar konusunda bizlerde bir şey yapmayız webme emeklerinin karşılığını böyle alıyor..

EVET ARKADAŞLAR ÜSTEKİ MADDELER B-S UYGULANSA FORUMUN VE B-S'DE HAREKETLİLİK OLACAKTIR.

Bu maddelerin cevaplarını iyi oku..

Moderatör online sorunları cevapları:

Alıntı:
Tespit ettiğiniz veya etmekte olduğunuz tüm hataları supporta iletmeniz en doğrusu olacaktır çünkü bizim bu başlık altındaki tüm sorunları tek bir seferde supporta atmamız mantıklı değil..

Ayrıca forumdaki kullanıcıları kışkırtmaktan vazgeçelim (söz meclisten dışarı).
Ne zaman bir fırsat yakalansa hemen kışkırtma hangi moderatör istemeski 7/20 online olmak ama hangi kullanıcı gidip o moderatöre sormuş ki: ''Neden girmiyorsun kardeşim ?'' Sadece laf üretliyor başlık açılıyor..Kendi adıma konuşayım:
Ben istemez miyim foruma 24 saat girmeyi ama imkan buldukça giriyorum ve offline olan kullanıcılar görsün diye ya da ''Hee bu görevini yapıyor'' densin diye girmiyorum gerçekten içimden gelerek kontrol etmek için giriyorum..
Biliyorum şu sıralar pek fazla aktif değilim fakat nedense birkaç kişi dışında nerdesin diyen yok ve hakkımda yazılıp çiziliyor.. Eğer nerde olduğumu öğrenmek isteyen arkadaşlar varsa özelden ulaşabilirler..

İyi günler.. Wink
Mesaj25.07.2010, 11:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arkadaşlar benim anladığım kadarıyla bu moderatörler ve teknik desteğin elinden bir nokta bile değiştirmek gelmiyor.

Bugüne kadar online olan kullanıcı sayısından fazla siteden imza niteliğinde yazılar toplayalım webmeye gönderelim.

En az 1 hafta içinde cevap veya 2 hafta içinde bir değişiklik olmazsa sitelerimizin introlarında şikayetlerimizi dile getirelim.

Yine bir sonuç çıkmazsa 25 Ağustos'ta açmayı dülşündüğüm sitemi silicem.Ve birkaç projemide silcem..Bu şekilde tepkimi ortaya koyarım isteyen arkadaşlar olursa onlarda sitelerini silsinler toplu bir şekilde tepkimizi ortaya koyalım.

Yine bir değişiklik olmazsa artık zaten bir daha da uğramaya değicek bir yer olarak düşünmem burayı.

Forumun yaş ortalaması küçük diye bizi çoluk çocuk bir şeyden anlamayan insan yerine koydukları yeter.

Bugüne kadar 1158 kullanıcı en fazla çevrim içi olmuş.
1158 çevrim içi kullanıcı sayısını seçmekle akılları yatıyorsa;
Bundan sonra 1158 kullanıcıda çevrim içi olmaz mesajını da anlamış olurlar.

Yoksa bu forumda yürümüyor artık.Bedava-Sitem olayları iyice Almanya üzerine yıktı zaten.Ne desek bizden değil ordan. Rolling Eyes
Mesaj25.07.2010, 12:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

isteklere cevap degil, FORUM ICIN FIKIR ARIYORUZ.KONUNUN BASLIGINA DIKKAT EDINIZ Exclamation
Mesaj25.07.2010, 12:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

anadolulular yazmış:
isteklere cevap degil, FORUM ICIN FIKIR ARIYORUZ.KONUNUN BASLIGINA DIKKAT EDINIZ Exclamation

İstediklerinizin neden yapılmadığını ve yapılamdığını sizlere açıklamakda benim görevim kusura bakmayın ozaman bu şekilde bir başlık açmamalıydınız..

Diyorsunuz ki tasarımları değiştirin ee zaten kod ekleyip tasarımlar dğeişmiyormu bunun gibi isteklerin birer cevabı var..
Wink
Mesaj25.07.2010, 13:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

tumhepsiburada yazmış:
anadolulular yazmış:

İstediklerinizin neden yapılmadığını ve yapılamdığını sizlere açıklamakda benim görevim kusura bakmayın ozaman bu şekilde bir başlık açmamalıydınız..

Diyorsunuz ki tasarımları değiştirin ee zaten kod ekleyip tasarımlar dğeişmiyormu bunun gibi isteklerin birer cevabı var..
Wink

Siz gelin forumda tasarım istek ve kodlama konularını yasaklayın ondan sonrada yenilik isteyen kullanıcıya kod ekleyıp tasarımları değiştirebilirsiniz deyin..Bazılarına bu kodlar çok karmaşık geliyor.Bu olamaz mı yani.

Biz burada kendi görüşlerimizi paylaşmaya çalışıp sizin yapamadığınızı yapmaya çalışıyoruz.Onun için sizin burada bize bir açıklama yapmanıza gerek yok.
Mesaj25.07.2010, 13:47 (UTC)    
Mesaj konusu:

tumhepsiburada yazmış:
anadolulular yazmış:

Wink

Siz gelin forumda tasarım istek ve kodlama konularını yasaklayın ondan sonrada yenilik isteyen kullanıcıya kod ekleyıp tasarımları değiştirebilirsiniz deyin..Bazılarına bu kodlar çok karmaşık geliyor.Bu olamaz mı yani.

Biz burada kendi görüşlerimizi paylaşmaya çalışıp sizin yapamadığınızı yapmaya çalışıyoruz.Onun için sizin burada bize bir açıklama yapmanıza gerek yok.
Mesaj25.07.2010, 14:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konu kilitlenmiştir.
Fikirlerinizi support-tr( at )webme.com adresine mail halinde gönderin
Asıl bu forum gazetecafe gibiler bulunduğu müddetçe canlanmayacaktır.
İyi günler..
Wink
Önceki mesajları göster: