Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj28.07.2010, 11:41 (UTC)    
Mesaj konusu: Estetik Plastik Cerrah Doç Dr Ufuk Bilkay

Web Sitemiz : http://www.ufukbilkay.com

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Kliniği hekimlerinden Doç. Dr. Ufuk Bilkay en fazla burun, göz kapağı ve yüz germe operasyonları yaptıklarını söyledi

Kadınların yıllardan beri artarak devam eden estetik merakı erkeklere de sıçradı. Daha dinç ve gençleşmiş gözükmek isteyen erkekler, son dönemde burun, göz kapağı, yüz germe ve yağ aldırma ameliyatları yaptırmaya başladı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Kliniği'nde estetik ameliyatı olanların sayısı geçen yıla göre önemli oranda artarken, hastaların yüzde 30'unu erkekler oluşturdu. Klinikte görevli Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ufuk Bilkay, estetik ameliyatı yaptıran kişinin istediği görünüme kavuştuğunu, ameliyat sonrasında kendisini daha iyi hissettiğini ve özgüveninin arttığını söyledi. Bilkay, yaptıkları estetik ameliyatların sayısında geçen yıla göre yüzde 27 artış olduğunu, erkek hastaların oranının ise yüzde 30'ları bulduğunu söyledi.

Erkeklerin bir kaç yıl öncesine kadar estetik yaptırmaktan çekindiğini ifade eden Bilkay, "Estetik ameliyatlar medyada çok gündeme geldi. Bu sayede erkeklere de ulaştık. Erkekler daha çok burun, sarkmış göz kapağı-göz torbaları, yüz germe ameliyatlarını tercih ediyorlar. Bunların yanı sıra karın bölgesindeki fazla yağlarını aldırmak için başvuranlar da var" dedi.
Göz altındaki torbaların 35-40 yaşlarında arttığını ve insana aşırı yorgun bir ifade verdiğini kaydeden Bilkay, göz kapağı estetiği ile yorgun ifadenin kaybolduğunu, yüzün daha dinç ve genç bir görünüm kazandığını ifade etti.

Erkek hastaların büyük bölümünü işadamları, yöneticiler ve işletmecilerin oluşturduğunu anlatan Bilkay, kadınların ise daha çok vücut konturlarının düzeltilmesi, yüz ve alın germe, göz kapağı ve burun estetiği, yüzde yağ, kollajen ve botox injeksiyonları, meme küçültme, slikon protez ile meme büyütme ve dikleştirme ameliyatları için talepte bulunduklarını bildirdi.
Bilkay, şunları söyledi: "Estetik ameliyatları sağlık açısından risk taşımıyor. Burun estetiği ameliyatlarında ise aşırı görünümlerden kaçınıyoruz. Hastanın gerçekçi şikayetleri göz önüne alınarak ameliyat yapılıyor.

Estetik ameliyatların plastik cerrahı branş hekimleri tarafından yapılmalı. Bu alandaki eğitim 6 yıl sürüyor. Hastaları 2-3 ay kurs alarak estetik ameliyatı yapan estetik cerrahi olmayan kişilere karşı uyarıyorum"

ESTETİK AMELİYATLAR


Göğüs Estetiği Ameliyatı ; Göğüs Estetiği, meme dikleştirme ( göğüs dikleştirme operasyonu ) sarkık meme toparlama, estetik göğüs küçültme ( Göğüs küçültme estetiği ) meme ucu estetiği.
Burun Estetiği Ameliyatı; Rinoplasti ameliyatı, burun ucu estetiği, izmirde burun estetiği Estetik Burun Ameliyatı Burun ucu estetiği ameliyatı.
Vücut Estetiği Ameliyatı; Karın estetiği ameliyatı ( gebelik sonrasında karın derisindeki sarkmanın düzeltilmesi için uygulanmaktadır.) Karın germe , kulak estetiği
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu