Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj16.08.2010, 01:15 (UTC)    
Mesaj konusu: Windows\System32\Config\System YARDIM

Arkadaşlar benim pc son zamanlar böyle bir hata veriyo her hata vermesinde format atmam gerekiyodu atıyodum. Sonradan bu hata sık sık çıkmaya başladı her 15 saatte bir pc kapanıyo ve açılmıyo format atana kadar.. Ben bunun kısa yolunu öğrendim. boot yapıp onar, sonra bu dosyayı kopyala vs.. oluyo ama oda 15 dkklık iş.. Bu sorunu kökten çözmek istiyorum işkence gibi ya bilen yardım etsin bekliyorum lütfen Sad Crying or Very sad
Mesaj16.08.2010, 07:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Soru: Windows XP'de bilgisayarı açtığında "C:\Windows\System32\Config\System bozuk ya da xxx." hatasını alıyor.

Cevap: Aldığınız bu hatadan sonra sistemi Windows XP CD'nizden boot ederek başlatın, bir süre sonra size R ve Enter seçneklerini sunacak. R'ye basın.
Bilgisayarda tek bir işletim sistemi yüklü ise 1'e ve Enter'a basın.
Komut satırında sırasıyla aşağıdaki komutları kullanarak Enter'a basın;
CD C:\Windows\System32\Config
REN system system.old
COPY C:\Windows\Repair\system

CD'nizi çıkartın ve komut satırında exit yazarak Enter'a basın.
Bilgisayarınız herhangi bir hata vermeden normal olarak açılacaktır.
C:\Windows\System32\Config\System bozuk ya da xxx
Alıntı : http://www.menacam.com/xpde-c-windows-system32-config-system-bozuk-nasil-tamir-edilir-t6197.html?s=0d294ba6bb66df7f405857bb37544f40&
Wink

En son bilgiliwebnet tarafından 16.08.2010 07:45:22 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj23.08.2010, 00:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benim de bir sorunum var. Windows Resim ve Faks görüntüleyicim çalışmıyor. Bir tane dll uzantılı dosya arızalı. Arkadaştan istedim, düzeldi. Ama belli bir süre sonra eski haline döndü. Hep böyle oluyor. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.