Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj27.02.2011, 18:53 (UTC)    
Mesaj konusu: pagerank ??

bu pagerank ney arkadaşlar acaba kısa ve öz bi biçimde bana anlaatırmısınız lütfen bende siteme ekledim ama tam anlayamadım ne olduğunu..
______________
Banneriniz 468x60 boyutlarını geçmemelidir.
@simerweb
Mesaj27.02.2011, 18:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

PageRank Nedir ?
PageRank bir sayfanın web deki önemini gösteren nümerik bir değerdir. Google bir sayfa başka bir sayfaya bağlantı kurduğunda bunu resmeder ve bu diğer sayfa için etkili bir nihai oy anlamına gelir. Bu işlemi oy verme gibi değerlendirsek, bir sayfa için atılan toplam oy ne kadar fazlaysa, sayfa o kadar önemli olmalıdır. Oy atılan sayfanın önemi aynı zamanda oyun kendisinin de önemini belirler. Google bir sayfanın önemini o sayfa için oluşan oylara göre hesaplar. Bir sayfanın PageRank’i hesaplanırken, her bir oyun önem derecesi de hesaba katılır.

PageRank , Google’ın bir sayfanın önem derecesine karar verme yoludur. Bu önemlidir; çünkü arama sonuçlarında sayfanın sıralamasını belirleyen faktörlerden birisidir. Bu, Google’ın sayfaları sıralamada kullandığı tek faktör değildir; fakat faktörlerden önemli bir tanesidir.

Buradan itibaren, PageRank ‘i “PR” ile temsil edeceğiz.

Notlar:

Bütün linkler Google tarafından sayılmaz. Örneğin, bilinen linkfarm ' lardan olan linkleri hariç tutar. Bazı linkler bir sitenin Google tarafından cezalandırılmasına yol açabilir. Onlar, webmasterların hangi sitelerin kendi sitelerine bağlantı kurduğunu kontrol edemediğini; fakat kendilerinin hangi sitelere bağlantı kurduğunu kontrol edebildiğini göz önünde bulundurur. Bu sebeple, siteye (atılmış bir link) kurulmuş bir bağlantı siteye zarar veremez; fakat siteden kurulmuş bir bağlantı, eğer cezalı bir siteye bağlanılıyorsa zararlı olabilir. Dolayısıyla hangi sitelere bağlantı kurduğunuza dikkat edin. Eğer bir site PR0 PageRank’ine sahipse, bu genellikle ceza anlamına gelir ve ona bağlantı kurmak akılcı olmaz.


Alıntıdır..
______________
Mesaj27.02.2011, 18:55 (UTC)    
Mesaj konusu:

PageRank bir web sayfasının internetteki önemini simgeleyen sayısal bir ifadedir. Adı birinden diğerine değişse de, genellikle 1’den 10’a kadar değişen bu değeri tüm arama motorları sonuçlarını sıralamada kullanırlar. Burada bahsedilecek PageRank Google tarafından kullanılan, aynı zamanda tescilli markası da olan, sistemdir.

Buyur benim kullandığım pagerank sitesi : http://www.prgoogle.net/index.php
Mesaj27.02.2011, 18:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

anladım heralde teşşekürler Mr. Green
______________
Banneriniz 468x60 boyutlarını geçmemelidir.
@simerweb
Mesaj04.03.2011, 15:03 (UTC)    
Mesaj konusu:

kullanılabilirliğini değerlendirir mesela benim 0 Very Happy
______________
FBML | FBML KOD | FBML KODLARI | FBML MENÜLER; | FBML GİFLER | FBML KODU | FACEBOOK KODLARI | HTML | JAVA | CSS | - FBML KODLARI

Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu