Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj04.03.2011, 17:13 (UTC)    
Mesaj konusu: Av Mevsimi Konusu

Av Mevsimi vizyona girdi ve eleştirmenlerden tam puan aldı. en çok merak edilen Av mevsimi konusu. Cem Yılmaz, Şener Şen, Çetin Tekindor ve daha pek çok sinema oyuncusu kadroda yerini aldı.
Av mevsimi Filminin Konusu
Yavuz Turgul son filmi ‘Av Mevsimi’nde, yaşlı, orta ve genç kuşak mensubu üç polisin güçlü bir işadamına karşı çözmeye çalıştığı bir dava etrafında, sosyolojik meselelere de göz kırpan bir polisiyeye.
‘Av Mevsimi’nde biri lakabı, diğeri de hobisi ‘Avcılık’ olan iki ana figür karşı karşıya getirilmiş. Hikâye, karakter tahlilleri bazında geçmiş Turgul senaryolarından elbette izler taşıyor. Yine ön planda modernizme yenik düşmüş, başka değerlerle yüklülerin dünyasında ayakta kalmaya çalışan ‘eski bir kovboy’ var karşımızda. Öyküde bu adresin karşılığında dürüst, titiz, insani değerleri yüksek, böbrek yetmezliği hastalığından mustarip eşine kendisini adamış ‘eski toprak’ Ferman’ı buluyoruz. Peşi sıra geçmişin izini süren ama ‘babalığı’ Ferman kadar hüzün yüklü olmayan, meselelere pragmatik yaklaşan deli dolu İdris de, bir ‘arada kalmışlık’ temsilcisidir. Onun ‘Gönül yarası’ da, boşandığı ama bir türlü unutamadığı Asiye’dir. ‘Çaylak’ Hasan ise yeni yeni ısındığı mesleğiyle gözü yükseklerde olan kız arkadaşı arasında bir seçime doğru gitmektedir. Terazinin öte yanında ise üçüne, en azından ‘Saha içi ve dışı’ etkenlerle ağır basan işadamı Battal Çolakzade vardır. Eşini bir kenara atmış ve elinde büyüdüğü bahçıvanının kızı Pamuk’la evlenmiştir. Lakin bu dikiş tutmamış, hikâye bambaşka hallere bürünmüştür.
Av Mevsimi Oyuncuları
Cem Yılmaz, Şener Şen, Çetin Tekindor, Okan Yalabık, Melisa Sözen, Engin Hepileri, Rıza Kocaoğlu, Gizem Akman, Mahir İpek, Murat Serezli, Bartu Küçükçağlayan, Cahit Gök, Dila Akbaş, Mustafa Avkıran, Serkan Keskin, Cansu Koç, Murat Aygen, Rahmi Dilligil, Nergis Çorakçı, Emine Şans Umar, Kevork Türker, Melisa Sozen, Remzi Evren, Stephen Hawking, Şefika Ümit Tolun.
Cem Yılmaz Av Mevsimi
Cem Yılmaz, Av Mevsimi ile çok farklı bir karakterle karşımıza çıktı. Cem Yılmazlı av mevsimi ise, eleştirmenlerden tam not aldı. Av Mevsiminde, Şener Şen, Çeti,n Tekindor ve daha sinemanın pek çok önemli ismi görev alıyor.
Cem Yılmaz Av Mevsimi Hayde
Cem Yılmaz Av Mevsimi filminde, öyle bir karedeniz Türküsü söylemişki. Arif Sağ, bile tam not vermiş. Av Mevsimi filminin galasında en çok konuşulanlardan bir tanesi de Cem yılmazın söylediği şarkı olmuş. Hayde Hayde Adında bir karedeniz Türküsü olan Cem Yılmazın söylediği türkü işle tüm ahali de coşmuş.


______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu