Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj21.03.2011, 22:17 (UTC)    
Mesaj konusu: microsoft word acil yardım

arkadaşlar aşağıdaki resimde tablo var kutucukları gri renge boyamak istiyorum aşağıdaki örnekteki gibi lütfen yardım edin.Uploaded with ImageShack.us
Mesaj17.05.2011, 18:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

1.Değiştirmek istediğiniz metin veya tablo (tablo: Sayıları ve diğer öğeleri hızlı başvuru ve çözümleme için görüntülemek üzere kullanılan bir veya birden fazla hücre satırı. Tablodaki öğeler, satırlar ve sütunlar halinde düzenlenir.) gölgelendirmesini seçin.
Belirli tablo hücrelerini (hücre: Çalışma sayfası veya tabloda, bir satır ile sütunun kesişiminden oluşan, bilgi girdiğiniz bir kutu.) gölgelendirmek istiyorsanız, hücre sonu işareti de dahil olmak üzere hücreleri seçin.2.Biçim menüsünden, önce Kenarlıklar ve Gölgelendirme'yi, sonra Gölgelendirme sekmesini tıklatın.
3.Değiştirmek istediğiniz seçenekleri belirleyin.
İpucu
Karmaşık bir tabloda veya belgenizdeki birkaç bölümde gölgelendirmeyi değiştiriyorsanız, Tablolar ve Kenarlıklar araç çubuğunu (araç çubuğu: Komutları yürütmek için kullanılan düğmeleri ve seçenekleri olan çubuk. Araç çubuğunu görüntülemek için ALT tuşuna ve sonra da SHIFT+F10 tuşlarına basın.) kullanmanız gerekebilir.

Grafik nesnesinin renk veya süs efektini değiştirme
1.Doldurmak istediğiniz Otomatik Şekil (Otomatik Şekiller: Dikdörtgen veya daire gibi temel şekiller ile bağlayıcılar, blok okları, akış grafiği simgeleri, yıldızlar ve başlık sayfaları ve belirtme çizgilerini içeren kullanıma hazır şekiller.)'i, metin kutusunu (metin kutusu: Metin veya grafikler için, taşınabilir, yeniden boyutlandırılabilir bir kapsayıcı. Metin kutularını bir sayfaya birkaç metin bloğunu yerleştirmek veya metne belgedeki diğer metinlerden farklı bir yönelim vermek için kullanabilirsiniz.), çizim tuvalini (çizim tuvali: Birden çok şekil çizebileceğiniz bir alan. Şekiller çizim tuvalinin içinde kapsandığından, bir birim olarak taşınabilir ve yeniden boyutlandırılabilirler.) veya WordArt (WordArt: Ek biçimlendirme seçenekleri uygulayabileceğiniz hazır efektlerle oluşturduğunuz metin nesneleri.)'ı seçin.
2.Çizim araç çubuğundan (araç çubuğu: Komutları yürütmek için kullanılan düğmeleri ve seçenekleri olan çubuk. Araç çubuğunu görüntülemek için ALT tuşuna ve sonra da SHIFT+F10 tuşlarına basın.) Dolgu Rengi simgesinin yanındaki oku tıklatın.
3.Aşağıdakilerden birini yapın:
Düz renk uygulamak için istediğiniz rengi, diğer seçenekleri görmek içinse Diğer Dolgu Renkleri'ni tıklatın.
Süsleyici bir dolgu uygulamak için Dolgu Efektleri'ni tıklatın ve sonra Gradyan, Doku, Desen veya Resim sekmesini tıklatın. İstediğiniz seçenekleri belirleyin.
Bir çizim nesnesinin ana hatlarını değiştirme
1.Değiştirmek istediğiniz Otomatik Şekil (Otomatik Şekiller: Dikdörtgen veya daire gibi temel şekiller ile bağlayıcılar, blok okları, akış grafiği simgeleri, yıldızlar ve başlık sayfaları ve belirtme çizgilerini içeren kullanıma hazır şekiller.), metin kutusunu (metin kutusu: Metin veya grafikler için, taşınabilir, yeniden boyutlandırılabilir bir kapsayıcı. Metin kutularını bir sayfaya birkaç metin bloğunu yerleştirmek veya metne belgedeki diğer metinlerden farklı bir yönelim vermek için kullanabilirsiniz.) veya WordArt (WordArt: Ek biçimlendirme seçenekleri uygulayabileceğiniz hazır efektlerle oluşturduğunuz metin nesneleri.)'ı seçin.
2.Satırların rengini değiştirmek için Çizim araç çubuğundan (araç çubuğu: Komutları yürütmek için kullanılan düğmeleri ve seçenekleri olan çubuk. Araç çubuğunu görüntülemek için ALT tuşuna ve sonra da SHIFT+F10 tuşlarına basın.)Satır Rengi'nin yanındaki oku tıklatın ve aşağıdakilerden birini yapın.
Düz renk uygulamak için istediğiniz rengi, diğer seçenekleri görmek içinse Diğer Çizgi Renkleri'ni tıklatın.
Süslü bir satır uygulamak için Desenli Satırlar'ı tıklatın. İstediğiniz seçenekleri seçin.
Not Desenli satırlar en iyi görünümü kalın çizgilerle verirler.

3.Satırı, çizgili veya düz desene değiştirmek için, Çizim araç çubuğunda Tire Stili'ni tıklatın ve bir stil seçin.
4.Satırın kalınlığını veya stilini değiştirmek için Çizim araç çubuğunda Çizgi Stili'ni tıklatın ve bir biçem seçin veya Diğer Çizgiler'i seçin ve sonra istediğiniz seçenekleri seçin.

inş. yardımcı olabilmişimdir.
______________
Mesaj04.06.2011, 18:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

arkadaşım sorununu bence direk google yazıp aratırsan daha çabuk sonuç alırsın... Laughing
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu