Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj19.04.2011, 18:56 (UTC)    
Mesaj konusu: İlahi Aşk Mı? Dünyevi Aşk Mı? Buyurun Yorum Yapalım.

Kelimeler ardı ardına sıralanarak cümleleri oluşturur, cümleler ne kadar ahenkle dalgalanırsa sevgi sözcüklerinin oluşumu kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Sevgi sözcükleri insanı ne kadar mutlu eder tahmin edersiniz. Mutluluk paha biçilemez sözü mükemmel ötesi bir şey olsa gerek.
İnsanlar fıtratları gereği birilerini sevmek zorundadır. Peki ya biz kimi seviyoruz. Fıtri olan bu sevgi ilahi bir sevgi mi yoksa dünyevi bir söz mü? Buna cevaben ‘Kula aşık olamayan mevlaya aşık olamaz’ sözü bunu açıklar niteliktedir. İkisi birlikte yürütülebilir pekâlâ. Bu konu ile ilgili bir olay anlatalım ve olay üzerinden birkaç kelam daha edip bırakırız. Bir genç bir müddet bir kızı sevip onunla kısa bir birliktelik yaşadıktan sonra kız ile birlikteliğine son veren bu çift ne kadar ayrı olsalar da birbirlerini sevmeye devam etmektedirler. Her iki taraf zaman zaman birbirlerini gizli kaçamak farklı kişiliklerle takipte etseler yüz yüze bir görüşme yaşanmamaktadır. Kız açısından bilinmez ama erkeğin kıza karşı olan duyguları pekâlâ güzel her an heyecanı ilk gün ki gibi de olsa bir müddet sonra erkek okulda sınıf arkadaşı olan başka bir kızdan hoşlanmaya başlar. Bu kahramanımız ne yapacağını bilemez. Eskiyi unutamıyor ancak yeniye yelken açmak istiyor tamamen karmakarışık duygular içinde. Yeni o kadar farklı geliyor ki heyecan daha farklı kalp atışları daha enteresan ama eski kafasını karıştırıyor. Bu halde ne yapması gerekir genç kahramanımızın.
Gemi kaptanı siz olsaydınız dümeni ne tarafa çevirirdiniz….?

@gececi40 Lütfen küçük başlık kuralına uyunuz başlık düzenlendi
______________
www.islami-videolar.tr.gg


En son islami-videolar tarafından 19.04.2011 18:58:42 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Mesaj19.04.2011, 23:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

Birisini severken diğerine aşık olmak konusunu anlayamadığımı belirteyim öncelikle.Konuyu buradan kula aşık olan rabbini unutura getireceksen hiç getirme.Biz kullar olarak rabbimizi çoğu zaman unutuyoruz zaten.Düşündüm düşündüm bu işin içinden cıkamadım.Oğlan eskiyi unutsun yenidende boşversin nasıl olsa onunlada bir müddet sonra ayrılacak Rabbine dönsün.Cuma namazına gitsin mesela Smile
______________
Senden çok uzaklarda değilim görmesini bilen gözlerin bakışındayım. belki sana senden daha yakın bir yerde, çarpan kalbinin her atışındayım.

M.Aslan
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu