Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj28.04.2011, 17:14 (UTC)    
Mesaj konusu: Windows 8 ultimate xtreme edition

Windows 8 hakkında ortaya atılan bir iddia teknoloji severler tarafından bolca tartışılmıştı. Microsoft beyin takımı baklayı ağzından çıkardı. Yeni nesil Windows kullanıcıların karşısına büyük bir sürprizle geliyor.


Geçtiğimiz günlerde, Windows 8 hakkında ortaya atılan bir iddia teknoloji severler tarafından bolca tartışılmıştı. Gerçekliği sorgulanan iddiayla ilgili Microsoft resmi bir açıklama yaptı. (Windows 8 Hakkında Büyük İddia).

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in haberine göre, Microsoft'un Windows İşletim Sistemi'nden sorumlu yöneticisi Steven Sinofsky, CES 2011 organizasyonunda, yeni nesil Windows işletim sistemi hakkındaki çarpıcı gelişmeleri gözler önüne serdi. Buna göre, Windows'un işlemcilere verdiği destek artık Intel ve AMD ile sınırlı kalmayacak.
Windows 8'in sunacağı diğer özellikleri görmek için tıklayınızİşlemci Desteği Genişliyor

Resmi ağızdan açıklanan bilgilere göre, cep telefonlarında ve tabletlerde sıkça rastladığımız ARM, NVIDIA Tegra 2, Qualcomm yongaları, yeni nesil yazılımın desteklediği işlemci ailesinde arasındaki yerlerini alacaklar. Windows 8, 7'den daha az talepkar olacak, yani Windows 8 sürümlerine, mobil cihazlarda daha sık rastlayabileceğiz.

İddialarını Başarabilecekler mi?

Steven Sinofsky, "Windows 8'i cep cihazlarından, tam performansla çalıştıramayacağınızı düşünebilirsiniz lakin işler hiç de öyle değil. Yeni işletim sistemimiz, bilgisayarlarda x86 ailesiyle ve mobil cihazlarda, ARM başta birçok işlemciyle, kolayca uyum sağlayabiliyor ve tam randıman elde edilebiliyor. Amacımız herkese ve her cebe hitap edebilmek." ifadelerini kullandı.


Kısaca windows çok çabuk gelişiyor,win7 daha yeni yeni kullanıcılara ulaşırken 8'i çıkarmazlar inş. alışması kullanıcılar için zor olur.. win7'nin zaten bazı program uyumluluk sorunları vardı onlar çözülmeden 6-7 yıla kadar piyasaya sürülmez gibi
______________

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Mesaj28.04.2011, 17:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

Eklemeyi unuttuğum : (Link Vermemişim bari paylaşıyım =) )
Özellikler
Windows 7 ile gelen XPS desteğine benzer olarak PDF desteği.
Windows 7 ile gelen ISO yakma desteğine ek olarak ISO okuma (mount) desteği.
Windows 7 ile gelen Internet Explorer 8′in geliştirilmesi özellikle Javascript açısından ilerlemesi ve Windows 8 içinde bulunması.
Yenilenmiş masaüstü görünümü ve başlat çubuğu. (Windows Vista ve Windows 7 aynı çekirdek üzerinde çalıştığı için aynı masaüstü ve başlat çubuğunu kullanıyordu ancak Windows 7′de geliştirmeler mevcuttu).
Her pencere ve menüye eklenebilen yönetilebilir Kısayol çubukları.
Daha hızlı dosya kopyalama (4′er KB’lık 1000 dosya kopyalamasının süresinden şikayet ediliyor)
Vista Mode (Farklı çekirdekte yazılacağı için önceki sürüme destek)
3. parti programlara olan gereksinim azaltılaması (pdf ve rar dosya örnekleri ile)
Sorunsuz ve limitsiz donanım desteği ( hayal değil mi Smile )

______________

rankend on deviantART
Taklitlerden sakının : rankend forumexe hesabı özenti taklittir.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu