Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj29.04.2011, 16:46 (UTC)    
Mesaj konusu: İlluminati...

Arkadaşlar Ben Şu Sıralar bir Çok Yerde ''illuminati'' kelimesini duyuyorum..Bu Ne anlama geliyor ? Bilen Varmı ?
______________
Mesaj29.04.2011, 16:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Benden önce sen açmışsın konuyu
hatırladığım kadarıyla
İlluminati eli dünyanın her yerine uzanan gizli bir örgüt

illuminatı aydınlanma , aydın kişi...

bilim adamlarından oluşan bir örgüttü sonradan sapıttı Mr. Green

daha çok bir şuç örgütü gibi bir şey oldu.
Mesaj29.04.2011, 16:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

nptmusic yazmış:
Benden önce sen açmışsın konuyu
hatırladığım kadarıyla
İlluminati eli dünyanın her yerine uzanan gizli bir örgüt

illuminatı aydınlanma , aydın kişi...

bilim adamlarından oluşan bir örgüttü sonradan sapıttı Mr. Green

daha çok bir şuç örgütü gibi bir şey oldu.


teşekkürler..Merakımı giderdiniz birde illuminati karşıtı olanlar varmış Very Happy
______________
Mesaj29.04.2011, 16:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dizide kırmızı pelerinleriyle bir hayal ürünü gibi geldi milyonlara. Oysa Illuminati Tarikatı, 600 yıllık geçmişiyle dünyanın en tehlikeli örgütü. Bu "cinayet tarikatının" tüm gizli yapısını ve Türkiye'deki bağlantılarını ortaya çıkardık. Ve gördük ki eski bir başbakanımız ve eski bir cumhurbaşkanımız da bu örgüte mensupmuş.

Bir tabut içinde yeniden hayata dönen Polat Alemdar'ın başına yeni sezonda neler geleceği Türkiye'nin ana gündem maddelerinden biri oldu. Polat'a yaşam bağışlayan dünyanın en büyük ve en eski gizli örgütü Illuminati, bağışladığı yaşamı karşılığında Polat'tan önce Lübnan başbakanını öldürmesini ister... Ve artık Polat Alemdar, Türkiye'deki "derin devlef'in değil, "dünyadaki derin devlet" olan illuminati'nin adamı olmuştur. Illuminati adlı gizli örgütün adını Kurtlar Vadisi'nin geçen sezonunda da duymuştuk. Ama bazı okurlarımız hatırlar, ünlü yazar Dan Brovvn'ın Da Vinci Şifresi'nden sonra en çok ses getiren romanı olan Melekler ve Şeytanlar'da da romanın ana eksenini yine dünyanın en esfâ ve en tehlikeli gizli
örgütü Illuminati oluşturuyordu. O halde, bir fenomen haline gelen Kurtlar Vadisi'ni şimdilik bir kenara bırakalım ve dizinin yeni bölümlerinde ağırlığı fazlasıyla hissedilecek olan bu örgütün gerçek hikâyesini beraber araştıralım. Zira şimdiye kadar olayları yönjsndiren "derin devlet" kavramı artık arka planda kalacak. Bundan böyle Kurtlar Vadisi'ni Illuminati yönlendirecek.

Bahsettiğimiz, gerçekten de dünyanın en eski ve en tehlikeli yeraltı örgütü. Yüzyıllar boyu dünyanın pek çok ülkesinde değişik isimlerle ortaya çıkmışlar. Avrupa'nın birçok ülkesinde, Amerika'da, hatta Türkiye'de bile... Zaman zaman seri cinayetler işleyen, ancak düşünsel anlamda da önemli fikirler ortaya koyan bu örgütü daha iyi anlamak için, gelin üzerine biraz büyüteç tutalım...

Illuminati, "aydınlanmış" demek. Bu kelime ilk kez 1492'de, ispanya'dan Yahudilerin ve Müslümanların çıkartılması sırasında duyulmuş. Bu kişilere "aydınlanmış kişiler" denmiş. Örgütün resmi kuruluş tarihi ise 1776. Adam Weishaupt adında 28 yaşında bir hukuk profesörü tarafından, Bavyera'da bir Alman teşkilatı olarak ortaya çıkmış. Illuminati'nin idealleri arasında, insanların inançları ve yaşam biçimleri üzerine ipotek koyan bir dine ve onun yaygın örgütlenmesi olan Kilise'ye hiçbir biçimde yer yok. Hatta, ülkeler ve sınırların varlığı da dışlanmakta, tek bir "uluslararası insan kardeşliğinin altı çizilmekte.Illuminati için, Da Vinci Şifresi'nde de sık sık adı geçen Gül ve Haç Tarikatı'nın bir alt kolu diyebiliriz. Bu tarikatın bir operatif tarafı var, bir de spekülatif tarafı... Operatif kolu icraata dayalı... Suikastler yapan, adam öldüren bu kol.

DOLAR'DAKI ILLUMINATI

ABD dolarının arka yüzünde gördüğünüz "Piramitin içindeki göz"ün, Illuminati örgütünün amblemi olduğunu biliyor muydunuz? "Her yerde sizi gözlüyoruz" der...

Piramitin üstünde Roma rakamlarıyla yazan 1776, Illuminati'nin kuruluş yılıdır. "Novus Ordo Seclorum" ise "Yeni Dünya Düzeni" demektir.

KURULUŞ AMAÇLARI NEYDI?

Tarikatın spekülatif kısmına bakarsak... Özellikle Vatikan'a karşıydılar. Pagan geleneğe bağlıydılar, Illuminati, tarih boyunca iki büyük teşkilatın ortasında yer aldı: Bir yandan Gül ve Haç, diğer yandan Mason Teşkilatı.

Ilk yıllarında; bir "entelektüeller kulübü" olmaktan öteye gidemeyen Illuminati, yıllar ilerledikçe Baron Adolf Vön Kntgge ile işbirliği yaparak (1778) saflarına Mason localarını da katmaya başlar. Birçok akademisyen, tüccar, entelektüel teşkilata katılır. Kimisi dinsel, kimisi ticari, kimisi ise düşünce özgürlüğü fikrine tav olur. Kurucuları arasında Goethe gibi "krema tabakasından" insanların olduğu gizemli örgüt artık çok güçlü ve etkin bir hale gelmiştir.

1782'de Masonların spekülatif kısmı bir kongre toplayıp bu örgütün çok tehlikeli olduğunu, amaçları arasında kiliseyi, papayı, kralları yok etmek olduğunu tartışır. Gerçekten de Illuminati'nin amacı Cumhuriyet ilan etmektir. Hedefe ulaşmak için ordu komutanını, gerekirse kralı bile öldürmeyi seçmiş, Cumhuriyet sevdalılarıdır bunlar, ilk ulus - devlet girişimleri de diyebiliriz. "Biz ne kral, ne de Papa istiyoruz. Biz meclis ve anayasa istiyoruz" demektedirler.

Knigge, örgütü tehlikeli bulup ayrılır. Ve Fransız ihtilâli'nde büyük rol oynar. Illuminati'nin üyeleri ise teker teker tutuklanmaya başlar. Kurucusu Weishaupt üniversiteden atılır. Kısa sürede Illuminati adı yok olur. 1790 yılından itibaren yeraltına iner...

BIRINCI DÜNYA SAVAŞI'NI DA BU ÖRGÜT BAŞLATMIŞ

Yıllar sonra Illuminati ile yeniden tanışır insanoğlu. Bu sefer Fransa'da, Blanqui adında birinin liderliğinde... Blanguist'ler 140 suikast yapar, dehşet saçar. 1890'da liderlerinin yakalanıp idam edilmesiyle teşkilat yok olur gibi gözükür. Ama çok geçmeden "Four Seasons" (Dört Mevsim) adıyla yeniden kurulur. Doğru tahmin ettiniz, bildiğiniz Four Seasons Oteller zinciri... Bunlar ise 1930'larda Hitler'e destek olurlar. Hatta Münih'teki Dört Mevsim Oteli'ni Hitler'in karargâhı yaparlar.

Avrupa'nın bir yanında illuminati değişik adlarla devam ederken, diğer yanında da örgütün diğer kolları, bambaşka isimlerle kurulur... Mesela Yugoslavya'da "Black Hand" (Kara El) adıyla... Birinci Dünya Savaşı'nı bu örgüt başlatır. Ferdinand'ı 1914'te bir suikastle öldürürler. Kara El'in devamı niteliğinde bir diğer illuminati teşkilatı ise Romanya'daki Kırık Ok olur. Faşist bir teşkilattır ve günümüzde de özellikle liderleri Miloseviç ile oldukça etkili olur. Teşkilatın Rusya'daki adı ise Skoptsky... Kadın üyeleri de olan bu örgüte girmek isteyen kadınlar, sol meme uçlarını kesmek zorundadır. Böylelikle kadınlıktan çıkarlar.

TARIKAT ÜYESI ABD BAŞKANLARI

ABD'ye gelirsek... 1930'ların Amerika'sında Başkan Roosevelt, illuminati'nin bir kolu olan "Ancient Arabic Order of Nobles and Mystics" adlı tarikata üyeydi ve "Pythias Şövalyesi" unvanını taşıyordu. Bu tarikatın, Hazreti Muhammed'in sahabesine mensup kişiler tarafından kurulduğu ve bünyesinde sadece Müslümanların değil, Hıristiyan ve Yahudilerin de yer aldığı biliniyor. Amblemi ise Bengal kaplanının pençesiyle koruduğu bir hilâl ve bunun içine yerleştirilmiş bir ters piramit... Ve onların yanına konmuş bir Pentagram... Peki ABD'nin şu anki başkanı George W. Bush'un da illuminati'nin bir kolu olan Skulls and Bones'un (Kurukafa ve Kemikler) bir üyesi olduğunu duymuş muydunuz?

Kimilerine göre bütün bu anlattığımız hikayeler, seri halde uydurulmuş komplo teorileri... Kimilerine göre ise dünyayı yöneten güç illuminati... Örgüt isimleri sürekli değişse de değişmeyen şey illuminati'ye asla sıradan insanların katılamayacağı... Bir de nihai amaçları hiç değişmiyor: Dünyaya hükmetmek!

DAN BROWN "MELEKLER VE SEYTANLAFTDA KONU ETTIĞI GIZLI ÖRGÜTÜ ANLATIYOR

"Gelmiş geçmiş en büyük yeraltı örgütü

- Dünyanın en büyük gizli örgütünü kitabınıza konu etmek nereden aklınıza geldi?

Bir grup bilim adamıyla italya'da bir geziye katılmıştım. Otobüsle bir tünelden geçerken rehberimiz bu tüneli, zamanında Papa'nın saldırılardan kaçmak amacıyla kullanmak üzere kazdırdığını anlattı. Dönemin dehşet saçan gizli örgütü llluminati'den korunmak için Papa bunun gibi birçok tünel kazdırmış. Daha sonra bu örgütle ilgili araştırmalar yaptım.

- Neler öğrendiniz?Din karşıtı olduklarını ve bilim adamları tarafından kurulduğunu... Ve yüzyıllar boyu yeni bir dünya düzeni kurmak için çalıştıklarını... Illuminati, Avrupa'nın heryerin-de cinayetler işlemiş.

- Elinize örgüt ile ilgili somut bilgiler geçti mi peki? Hâlâ var olduğuna inananlar var. Küresel politikada büyük bir güç olduğuna da... Kimi zaman Masonlarla bağlantı halindeler, kimi zaman Satanik örgütlerle, kimi zaman ise Mazilerle... Sanki her yerde elleri var. Nihai amaçları Vatikan'ı yok etmek. O kadar çok ve değişik bilgi var ki, hangisi doğru, hangisi değil, ayırt etmek mümkün değil. Bir takım tarihçilere göre bu, bilinçli olarak bizzat Illuminati'nin kafa karıştırma metodu...

ARAŞTIRMACI YAZAR AYTUNÇ ALTINDAL ANLATIYOR

Liderin adını verirsem sizi de beni de yaşatmazlar"

Illuminati hakkında Türkiye'de pek bir eser yok. Eldeki en somut bilgiler ise araştırmacı yazar Aytunç Altındal'ın kaleminden yazılmış "Gül ve Haç Kardeşliği" adlı kitapta toplanmış. Altındal'la buluşup, illuminati'nin özellikle Türkiye'deki icraatlerini konuştuk. Altındal, yıllar boyu Gül ve Haç'ın Türkiye'de örgütlendiğini isimler vererek anlattı. Hatta şu an bile teşkilatın bir lideri olduğunu söyledi ama onca ısrarımıza rağmen isim vermedi. "Eğer isim yazarsanız ne sizi ne de beni yaşatmazlar" diyen Altındal'dan, teşkilatın şu anki liderinin sadece ünlü bir hukukçu olduğunu öğrenebildik.

Altındal, istanbul'daki Gül ve Haç temsilcilerinin yıllar boyu Teşvikiye'yi merkez tuttuklarını ve semtteki birçok binada illuminati'yle direkt bağlantılı olan Gül ve Haç Teşkilatı'nın izleri olduğunu da anlattı. Bu izlerden örnekler istedik. Cadde üzerindeki izmir Apartmanı'nı gösterdi bize. Binanın girişindeki gül işaretlerini ve üstteki iki katın mimarisine dikkat etmemizi istedi. Binanın en üst iki katı gerçekten de bir mabed gibi inşa edilmiş. "Bu bina, Gül ve Haç'ın 1912'ye kadar merkeziydi" diyen ünlü yazar, hemen bu apartmanın karşısında, yine gül kabartmalarıyla dolu liseyi gösterdi: "Eskiden burası Gül ve Haç lideri Kont Bernardini'nin konağıydı..."

Illuminati ile Gül ve Haç teşkilatı yüzyıllardır içice geçmiş. Peki son 100 yıl içinde Türkiye'deki Gül ve Haç şövalyeleri kimler?

Altındal başladı sıralamaya:1861'de Halim Paşa, 1909 - 15'te Aziz Ahmet Paşa, 1928 - 31 'de Yargıtay Başkanı Fuat Hulusi Demirelli, 1945 - 55'te Doktor Mim Kemal Öke, 1955 - 67'de Prof. Hazım Atıf Kuyucak, onun isteğiyle şövalye olan DP milletvekili Ekrem Tok, 1975 - 84'te Prof. Mukbil Gökdoğan, 1984 - 95'te Prof. Sahir Erman, 1966 - 67'de Doktor Enver Necdet Egeran, Içişleri eski Bakanı Şükrü Kaya, Dışişleri eski Bakanı Tevfik Rüştü Araş, Ankara eski Valisi Nevzat Tandoğan, istanbul eski Valisi Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay, Meclis Başkanı Kazım Özalp, Eski Cumhurbaşkanı Celal Bayar, Özbekler Tekkesi Şeyhi Ataullah Efendi, Amiral Mehmet Ali Paşa, yazar Servet Yesari, Başbakan Hasan Saka, Devlet Şûrası eski Başkanı Mustafa Reşit Mimaroğlu...

"Bunların tamamı 33 derece Masondu. Kimi Kadoş Şövalyesi, kimi Tunç-Yılan Şövalyesi, kimiyse Gül ve Haç Şövalyesi unvanını taşıyordu. Ama Türkiye bu kişilerin gerçek kimliklerini hiçbir zaman bilemedi."
Mesaj29.04.2011, 16:58 (UTC)    
Mesaj konusu:

Dediğim gibi cinayet gibi olaylar sonucunda bunların arkasında durmak zaten doğru değil ha iyi şeyler yapmışlar mı eh biraz Mr. Green
Mesaj29.04.2011, 17:01 (UTC)    
Mesaj konusu: hehe

hepiniz yanlış bilgi veriyonuz

''illuminati''
manhunt2 demek
manhunt2
adamavı2 demek
adamavı2 play game
bunuda internete yaz görürsün
Mesaj29.04.2011, 17:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sana bir şey gösterecem Mr. Green
Lan sataşma!
Mesaj29.04.2011, 17:03 (UTC)    
Mesaj konusu: ne

ne göstercen meraklandırma adaamı yahu
Razz Razz Razz Razz heycan hadii
Mesaj29.04.2011, 17:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Tabi duydu hoşuna gidiyor

adminler ilgilenin şunula....
Mesaj29.04.2011, 17:09 (UTC)    
Mesaj konusu: hehe

ne alaka hiç bişey anlamadım yahu
la adamı heycanını yarıda bırakıyonuz

gizemli bişeyler he ozaman
süper bi flash oyun geldi aklıma
gizemli tiyatro 8 süper bişeydi
oyun şekeri sunmuştu
ya konudan bıktım ya konularımı kilitliycem
maa nasıl
Mesaj29.04.2011, 17:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

allahım arabbim ya güldürdün beni utanması bs modlarını hack licem dicem
______________
merhaba http://bsmaker.tr.gg/ sitemi satıyorum vodafone 10 tl tüm hakları devrendir devredildikten sonra devir alan şifreyi değişecektir almak istermisiniz bana ulaşın pm atın
Mesaj29.04.2011, 17:13 (UTC)    
Mesaj konusu: hheehe

kötü bişeymi yaptım
la şu gizemi bi çözü verin bende internetteen çözüm videosuna bakarım
aama kilitleyin benim açtım konuları
bsmaker
Mesaj20.10.2011, 16:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

illuminati en güçlü örgütlerden birisidir bütün örgütlerin en güçlüsüdür.genellike sanatçılardan oluşur
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu