Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj10.05.2011, 14:25 (UTC)    
Mesaj konusu: Köpeğin Eşkalini Bildirir misiniz?!

Maltepe'de ikamet eden ve başıboş sokak köpeklerinden çok muzdarip olduklarını belirten bir vatandaş, Maltepe Belediyesine bir dilekçe gönderir. Dilekçede, mahallelerinde başıboş sokak köpeklerinin sayısının çok dikkat çekici bir şekilde arttığını, hava karardıktan sonra sürüler halinde gezdiklerini, sabaha kadar havladıklarını, arabalara ve yayalara saldırdıklarını ve çöp kutularını devirdikleri anlatır. Maltepe Belediyesi’nden bu konuda önlem almasını ister. Buraya kadar her şey normaldir. İlginç durum belediyenin cevap olarak vatandaşa gönderdiği mail ile başlar.

Cevapta; Bahse konu alanda yapılan incelemeler sonucunda görülen hayvanların çoğunun küpeli oldukları, bazılarının küpelerinin düştüğü ancak kulak içlerinde dövme bulunduğu ve hayvansever gönüllüler tarafından bakılıp beslendikleri söylenir ve şu ilginç cümlelere yer verilir;

Agresif davranış gösterdiğini söylediğiniz hayvanın eşkâlini ya da resmini bize gönderebilirseniz o hayvanın davranışları hakkında inceleme yapılacaktır.
Kendisine gönderilen cevap karşısında şok olan vatandaş ise belediyeye şu şekilde yanıt verir;

Agresif davranış gösteren köpeğin eşkâlini ya da resmini istemeniz enteresan. Koşarken maalesef durup fotoğraf çekemiyoruz, kaşını gözünü betimleyemiyoruz.

Bildiğiniz 4 ayaklı, havlayan, sivri dişleri olan, iyi koşan ve yakalarsa iyi ısıracağını düşündüğüm, muhtelif renklerde ve ebatlarda, bitli ve pireli olduğu kesin bildiğiniz köpek bunlar.
Hala eşkâl istiyorsanız bir zahmet mahallemize buyurun.
Bir tane değil, onlarca köpek var o şekilde.
Maltepe İlçe Belediyesi;nin mağduriyetin giderilmesi yönünde somut ve görünür adımlar atmadığını belirten mahalle sakini en son çare olarak Maltepe Kaymakamlığına başvurur.

Sonuç mu?
Konu hakkında henüz bir sonuca varılamazken ilginç bir nokta akıllarda yerini koruyor.
Hayvanın eşkâli konusunda bilgi isteyen Maltepe Belediyesi bu konu ile ilgili olarak ne gibi bir çalışma başlatacak? Şayet saldırgan köpeklerin eşkalini kendi çabaları ile belirlerse onların davranışları hakkında nasıl bir inceleme yapılacak?
______________

Hip-Hop Lyrics.
Mesaj10.05.2011, 14:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlginç Smile
______________


" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj10.05.2011, 15:29 (UTC)    
Mesaj konusu:

köpek öldü eşgal mi kaldı ya Sad
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu