Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.06.2011, 13:49 (UTC)    
Mesaj konusu:

rankend yazmış:
sehrialem yazmış:
En iyi webmaster dediğiniz zaman sitesi en çok ziyaretçi alan kişidir. Webmaster tasarım yapmaz ya da kod yazmaz hazır yazılmış olan bir siteyi yönetir. Yani sadece yayın akışını düzenler. Örneğin bir tv kanalını düşünün tv nin yayın yapması için herşeyi teknik ekip hazırlar ama tv yi yayın yönetmeni yönetir. İnternette de öyledir. Kodları coder Tasarımları tasarımcı yapar yöneten kişiye webmaster denir. Ayrıca türkiye genelinde ve webmaster yarışmaları düzenlenirken bu göz önünde bulundurulur.

Senin Dediğin Webservant diyorlar sanırım webmaster demek :

Webmaster'lar, web teknolojileri ile ilgilenen ve onları üreten, web sitesi ve web uygulamaları geliştiren kişilerdir.Burda biz bs'yi geliştirmek için , tasarım kod vs yazıyoruz ondan webmaster olarak anılıyoruz...

Webservant türkçeye web hizmetçisi olarak geçer. Yani internet üzerinde para karşılığı olmadan internete hizmet ederler. Webmasterlarla aynı işi yaparlar. Ancak para karşılığı olmadan. Ayrıca webmasterlık başlı başına bir meslektir. Para kazanamıyorsanız iyi webmaster sayılmazsınır. Pretisyen hekim ile prof doktor bir olur mu. Yani sizin yaptığınız şu ben doktorum diyorsunuz ama elinizde bunu ispatlıcak bi belge yok yukardaki arkadaşın da dediği gibi bu bir meslek ve diplomanız olmalı.
Mesaj20.06.2011, 13:57 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ben ne çok bilmişlik yapıyorum nede sizinle bilgimi ölçüyorum. Eğer söylediklerimden dolayı kırılan varsa özür dilerim. Ancak şahsınıza değil ortaya söylediğim bir şeyden dolayı saldırganlık yapmak hiç hoş bir şey değil.

Benim söylediğim bir şeye yemin et diye küstah bir cevap vermek hoşgörü sınırını aşar. Eğer bildiğin başka bir şey varsa bunu paylaş bizde hatamız varsa düzeltelim.

Ne alaka yemin et gibi tabirler ancak çocukların konuşma üslubudur.
Mesaj20.06.2011, 14:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

sehrialem yazmış:
Ben ne çok bilmişlik yapıyorum nede sizinle bilgimi ölçüyorum. Eğer söylediklerimden dolayı kırılan varsa özür dilerim. Ancak şahsınıza değil ortaya söylediğim bir şeyden dolayı saldırganlık yapmak hiç hoş bir şey değil.

Benim söylediğim bir şeye yemin et diye küstah bir cevap vermek hoşgörü sınırını aşar. Eğer bildiğin başka bir şey varsa bunu paylaş bizde hatamız varsa düzeltelim.

Ne alaka yemin et gibi tabirler ancak çocukların konuşma üslubudur.

Sana karşı kırıcı sözler söylediysem çok özür dilerim. Yani bir an forumda ki güzel webmasterlerimizi hiçe saydığını düşündüm.
Ama yinede senin düşüncen saygı duyuyorum
Rolling Eyes

" Profesyoneller kendi yaptığı iyilikleri değil kendine yapılan iyilikleri hatırlayanlardır. "
Mesaj20.06.2011, 14:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

wikimedyam yazmış:
Webmaster dediğim,bu konu üzerine okul bitirmiş.Elinde diploması,belgesi bulunan kişiye Webmaster derim.Onun haricinde Css tasarım çizip kodlamayı bilmek ne kadar insanı webmaster yapar bilmiyorum Rolling Eyes

Ama yinede bu işleri iyi yapan kişiler var.

Okanizm
Anadolular
Muhammed Dilmaç
Gececi40
Skmedia
Sadık Abi
Gururum5

anadolulular. Muhammed Abim. Laughing
Mesaj20.06.2011, 14:56 (UTC)    
Mesaj konusu:

En iyi Webtasarımcı Arrow Tasarim-LifeS Mr. Green Mr. Green
Mesaj20.06.2011, 15:02 (UTC)    
Mesaj konusu:

tasarim-lifes yazmış:
En iyi Webtasarımcı Arrow Tasarim-LifeS Mr. Green Mr. Green

Rolling Eyes
Mesaj20.06.2011, 15:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hackerfriend

Informess

Bilgiliwebnet

Bilgiliyiznet

Bunları yazmak gerekir. En iyileri bunlar. Büyük üstadlar.

Mesaj20.06.2011, 16:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

nurcin-ozer
ranked
osman talay
exporler
prografix
bs-aktif

unuttuğum arkadaşlarım varsa özür dilerim Smile
Mesaj20.06.2011, 16:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

Arrow Hackerfriend
Arrow Informess
Arrow Bilgiliwebnet
Arrow Gececi40
Arrow Skmedia
Arrow Catlak-site55
.....
Mesaj20.06.2011, 17:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

lütfen webmaster ın ne olduğunu tartışmayın

WEBMASTER KİMİN GÖZÜNDE NEYSE ONU YAZSIN
Mesaj20.06.2011, 17:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

sehrialem yazmış:
bs deki en iyi webmasterlar foruma uğramaz yalnız onu söyliyim Very Happy

adam haklı beyler
Mesaj20.06.2011, 17:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kullanıcının sadece kendi çevresindekini Belirtmesi doğru kişileri belirtmemiş. Eski zamandaki kullanıcılar içerisinde CSS Kodlama işleri daha yoğundu.

şimdi ise Standart'lara bile binmeyen bir düzeyde herkez Webmasterlik yapmakta ve öyle görünmekte. Şuana kadarki hiç bir kullanıcı doğru bir webmasterlik sergileyemedi.
Mesaj20.06.2011, 17:46 (UTC)    
Mesaj konusu:

forum-steams yazmış:
Kullanıcının sadece kendi çevresindekini Belirtmesi doğru kişileri belirtmemiş. Eski zamandaki kullanıcılar içerisinde CSS Kodlama işleri daha yoğundu.

şimdi ise Standart'lara bile binmeyen bir düzeyde herkez Webmasterlik yapmakta ve öyle görünmekte. Şuana kadarki hiç bir kullanıcı doğru bir webmasterlik sergileyemedi.

kardeş senin yazılarını nefes almadan okuyorum ibretlik adamsın
Mesaj20.06.2011, 18:31 (UTC)    
Mesaj konusu:

forumda webmaster olarak gördüklerimden önce bu forumda kendini webmaster zanneden arkadaşlaragöre webmaster kelimesini tanımlamak istiyorum:

bu forumda kendini webmaster sanan birÇOK (-14yaş) arkadaşa göre:

1-)webmaster demek girip beğendiğin bir siteden ctrl-u yaparak kod çalmak demek.
2-)webmaster demek photoshop'u açıp hazır stilin üzerine 3-5 kelime birşeyler yazıp yazınında üzerine stil atıp kaydedip bs'ye upload etmek demek..
3-)webmaster demek hazır yapılmış tasarımı editlemek demek
4-)webmaster demek hazır yapılmış menüleri düzenlemek demek
5-)webmaster demek araştırma amaçlı değil kopyalama amaçlı forum gezmek ve her önüne gelen konuya bilip bilmeden yorum yapmış olmak için yorum yazmak ve cevapla/gönder butonuna tıklamak demek..
6-)webmaster demek yabancı sitelerden birşeyler alıp kendi sitesine ekleyip millete hava atmak demek..

ve daha bunlara benzer birsürü saçma sapan olay..

size göre bu webmasterlık oluyor..

böyle devam edildiği sürece bu forumdan uzak durmak istiyorum!

yapiyoruz,catlak-site55,skmedia hepinize geçer değerli user'ler..

hadi siz bu üstteki yazdığım maddelerle takılmaya devam k.g Wink
Mesaj20.06.2011, 18:32 (UTC)    
Mesaj konusu:

bilgisayarfareleri yazmış:
forumda webmaster olarak gördüklerimden önce bu forumda kendini webmaster zanneden arkadaşlaragöre webmaster kelimesini tanımlamak istiyorum:

bu forumda kendini webmaster sanan birÇOK (-14yaş) arkadaşa göre:

1-)webmaster demek girip beğendiğin bir siteden ctrl-u yaparak kod çalmak demek.
2-)webmaster demek photoshop'u açıp hazır stilin üzerine 3-5 kelime birşeyler yazıp yazınında üzerine stil atıp kaydedip bs'ye upload etmek demek..
3-)webmaster demek hazır yapılmış tasarımı editlemek demek
4-)webmaster demek hazır yapılmış menüleri düzenlemek demek
5-)webmaster demek araştırma amaçlı değil kopyalama amaçlı forum gezmek ve her önüne gelen konuya bilip bilmeden yorum yapmış olmak için yorum yazmak ve cevapla/gönder butonuna tıklamak demek..
6-)webmaster demek yabancı sitelerden birşeyler alıp kendi sitesine ekleyip millete hava atmak demek..

ve daha bunlara benzer birsürü saçma sapan olay..

size göre bu webmasterlık oluyor..

böyle devam edildiği sürece bu forumdan uzak durmak istiyorum!

yapiyoruz,catlak-site55,skmedia hepinize geçer değerli user'ler..

hadi siz bu üstteki yazdığım maddelerle takılmaya devam k.g Wink

hepinize tek geçer yazacaktım geçer oldu pardon!

birden fazla birşeyler düşünerek yazdığımda hep hata oluyor :s