Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj04.07.2011, 13:36 (UTC)    
Mesaj konusu: Çocukların Altını Islatmasına son veren ilaç tedavisi

Site Adresi:http://www.alt-islatma.com
Kuruluşu: 2011
İçerik:Çocukların Altını Islatmasına son verin
Tanıtımı: Çocukluk çağı bir öğrenme sürecidir. Çocukların çiş tutmayı öğrenmeleri de, beyin-sinir sistemi ile idrar torbası arasındaki iletişimin sağlanması, yani beynin idrar torbasına kumanda etmeyi öğrenmesi demektir.alt ıslatma sorunu olan çocuklar da oluyorlardır.
Yapısal (anatomik) bozukluğu olmayan bir çocuk ortalama 2,5 yaşında(1.5-4 yaş) çişini tutmayı, (Alt ıslatma )haber vermeyi ve yardımlı yada yardımsız tuvalete çiş yapmayı öğrenir. Bu çocukların büyük bir kısmı gece de Alt ıslatma ma ve sabahleyin uykudan altları kuru olarak uyanmayı becerirler. Alt ıslatma probleminde mesane dolup gerildiği zaman, sinir sistemi beyine idrar yapma gerektiğini haber verir ve mesanenin dışa açılan kapı sistemi, bilinçli olarak gevşetilerek idrarın dışarı atılmasına izin verilir. de sık idrara çıktıkları dikkati çeker)
Alt ıslatma tedavisine ne zaman başlanmalı
Alt ıslatma sorunu olan bir çocukta tedavi ancak 5 yaşından sonra düşünülür. Alt ıslatma tedavisi planlanan bir çocukta bu problemin gerçek sebebinin doğumsal bir yapı bozukluğu olmadığından emin olmak gerekir. Alt ıslatma tedavisi genellikle bir idrar tahlili ve ultrasonografik inceleme ile idrar iltihabı ve böbrek-idrar torbası yapılarında anatomik bozukluk olmadığı tespit edildikten sonra “alt ıslatma” sorunu tedavi edilmeye çalışılır.
Altını ıslatan çocuğu, yaşı kaç olursa olsun cezalandırarak veya korkutarak vazgeçirmek mümkün değildir. Alt ıslatma bitkisel tedavi gece alt ıslatmanın tek bir psikolojik sebebe bağlı olduğunu düşünmek de yanlıştır. Kıskançlık (yeni bir kardeşin gelmesi) veya çocuğun iç dünyasına etki eden ailesel nedenlerin gece işemelerine yol açtığı fikrinin ne kadar doğru olduğu da belli değildir. Alt ıslatma bitkisel tedavi yontemiyle çocugunuzun idrar kesesine ve cocugunuzun uyku derinliğini kontrol altına alabilirsiniz ve zamanla Alt ıslatma bitkisel tedavisinin faydasını göreceksiniz.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu