Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj07.08.2011, 03:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Arama Motoru Kodunda Oynama

Arkadaşlar ben bu kodu kullanacağım sitemde:
Kod:
<form action="http://www.google.com/search" method="get">
    <input type="text" br="" value="" maxlength="230" size="30" name="q" /> <input type="submit" br="" value="ARA" /> <input type="radio" br="" value="" name="sitesearch" /> GOOGLE <input type="radio" checked="" value="www.mudafam.tr.gg" name="sitesearch" />SİTE ADI
</form>

Ama ben bu koddaki "Google'da Ara" ve "Site İçi Arama" butonlarını kaldrıp her aramayı site içi yaptırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Mesaj07.08.2011, 07:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

kardeşim o yolla asla ama asla site içi arama motoru oluşturulamaz(ben çok denedim de ordan biliyorum Very Happy ).bak gerçk bir site içi arama motoru oluşturmak için googlenin kişisel arama motoru oluşturma sayfasını ziyaret et. linki şu : http://www.google.com/cse/ arama motorunun tasarımını tamamen sen kendin yapıyosun.yalnız arama motorunu oluşturmak için googleye üye olman gerekiyor.değilsen önce üye ol.
Mesaj07.08.2011, 23:50 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim google özel aramadan kapladığı alanadn dolayı nefret ediyorum. Kocamanda kod veriyolar zaten. Düzenlemeye üşeniyorum. Very Happy
Mesaj08.08.2011, 09:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

bak kardeşim sana şimdi başka bir kod vericem.bu küçük bi arama motoru.örnek olarak dorukanoyun.tr.gg de var bu arama motoru.merak edersen o siteye gir bak.kodu bana daha önceden vermişti.kodda düzenleme yapılacak alanları zaten o kodun içine yazmış.buraya şu gelcek filan diye, neyse kodu veriyorum (kodda düzenlemeler yapmayı unutma) :
Kod:
<script language="JavaScript"><!--Designed by Rami; mailto:ramican( at )altavista.net-->

<!-- Begin
var item = new Array();

// "Page Name","path","Page Title","Many,Key,Words","Descriptive Comments"

c=0; item[c]=new Array("bURAYA URL ","","İSİM","ACIKLAMA","İSİM");
c++; item[c]=new Array("BURAYA URL GELÇEK","","BURAYA ARANÇAK İSİM","ACIKLAMA","TEKRAR İSİM");
page="<html><head><title>Arama Sonuçlari</title></head><body bgcolor='white'><center><table border=0 cellspacing=10 width=80%>";

function search(frm) {
win = window.open("","","scrollbars");
win.document.write(page);
txt = frm.srchval.value.split(" ");
fnd = new Array(); total=0;
for (i = 0; i < item.length; i++) {
fnd[i] = 0; order = new Array(0, 4, 2, 3);
for (j = 0; j < order.length; j++)
for (k = 0; k < txt.length; k++)
if (item[i][order[j]].toLowerCase().indexOf(txt[k]) > -1 && txt[k] != "")
fnd[i] += (j+1);
}
for (i = 0; i < fnd.length; i++) {
n = 0; w = -1;
for (j = 0;j < fnd.length; j++)
if (fnd[j] > n) { n = fnd[j]; w = j; };
if (w > -1) total += show(w, win, n);
fnd[w] = 0;
}
win.document.write("</table><br>Toplam Bulunan: "+total+"<br></body></html>");
win.document.close();
}
function show(which,wind,num) {
link = item[which][1] + item[which][0];
line = "<tr><td><a href='"+link+"'>"+item[which][2]+"</a> Skor: "+num+"<br>";
line += item[which][4] + "<br>"+link+"</td></tr>";
wind.document.write(line);
return 1;
}
// End --></script>

<form action="javascript:void(0)" method="get" onsubmit="search(this); return false;">
<div align="middle">
<table border="0">
<tr>
<td align="middle">
<p style="margin: 0"><font color="#800000" size="4"><input type="text" size="8" name="srchval" style="background-color: #FFFFFF; color: #000000"></font><font color="#800000" size="2"><input type="submit" value="ARA" style="font-family: Tempus Sans ITC; font-size: 8pt; color: #C0C0C0; background-color: #800080; border-style: groove; border-color: #800080"></font></p>

--------------------------------------------------------------------------------
Önceki mesajları göster: