Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj11.08.2011, 20:25 (UTC)    
Mesaj konusu: yaşamvedua

ARKADAŞLAR BEN HALA BURDAYIM...DUA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM....ENGÜZEL ŞİFA DUALARINI BİZLERLE BİRLİKTE PAYLAŞMAK İSTEMEZ MİSİNİZ Question Embarassed Embarassed SİNEM GÜZEL..
Mesaj11.08.2011, 20:34 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şifâ âyetleri şunlardır:
1- “Ve yeşfî sudûra kavmi’m-mü’minîne ve yüzhib ğayza kulûbihim.” (Allah mü’minler topluluğunun gönüllerini ferahlandırsın, şifâ versin ve kalplerindeki ıztırabı gidersin.)
2- “Yâ eyyühe’n-nâsü kad câet küm mev’ızatun min Rabbikum ve şifâü’l-limâ fi’s-sudûri ve hüden ve rahmetün li’l-mü’minîn.” (Ey İnsanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüllerin derdine şifâ, mü’minlere bir hidâyet ve rahmet gelmiştir.)
3- “Yahrucu mim-butûnihâ şarâbüm-muhtelifün elvânühû fîhi şifâü’l-linnâsi inne fî zâlike le’âyete’l-likavmi’y-yetefekkerûn.” (Onların karınlarından çeşitli renklerde bir şerbet çıkar ki, onda insanlar için şifâ bulunur. Düşünen bir topluluk için şüphesiz bunda bir delil vardır.”)
4- “Ve nünezzilü mine’l-Kur’âni mâ hüve şifâü’v-ve rahmetü’l-li’l-mü’minîn.” (Biz Kur’ân’da mü’minler için şifâ ve rahmet olan âyetleri indiriyoruz.)
5- “Ve izâ meridtü fehüve yeşfîn.” (Hastalandığımda bana şifâ veren Allah’tır.”
6- “Kul hüve li’llezîne âmenû hüden ve şifâün.” (De ki: Kur’ân, inananlar için hidâyet ve şifâdır.)
Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâm hastalara şöyle duâ etmiştir:
1-“Allahümme rabbi’n-nâsi ezhibi’l-be’se işfi. Ente’ş-şâfî. Lâ şifâe illâ şifâüke. Şifâen lâ yüğâdiru sekamen. Allahümme işfi abdeke yenke’ leke adüvven ev yemşî leke ilâ salatin.” (Allah’ım! Ey insanların Rabbi! Şifâ ver! Şifâ veren ancak Sen’sin! Sen’den başka şifâ verecek kimse yoktur! Allah’ım! Şu kuluna şifâ ver ki, Senin bir düşmanına acı versin veya Senin rızânı kazanmak için namaz kılmak üzere yürüsün.)
2- “Bismillâhi erkîke min külli şey’in yü’zîke min şerri külli nefsin ev aynü hâsidin. Allahümme yeşfîke bismillâhi erkîke.” (Sana ıztırap veren her şeyden, her kıskanç nefisten, her hasetçi gözden Allah’ın adıyla sana şifâ dilerim. Allah sana şifâ versin. Allah’ın adıyla sana şifâ dilerim.)
...alıntıdır....

Allah yardımcınız ve yardımcımız olsun.

M.Aslan
Mesaj14.08.2011, 08:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

allah razı olsun..hepsini okudum..inanın bana bende işyerinde olmadığım zamanlarda evde olduğum zamanlarda ;okuyorum..ellerimi açıp dua ediyorum...bir insan için el açıp dua etmek allaha o kadar sevap ve güzelki anlatmaya kelimeler ifade etmez..ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN,,ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN..
Önceki mesajları göster: