Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj12.08.2011, 11:53 (UTC)    
Mesaj konusu: Siten ve Google "

Siten ve Google
Merhabalar, bu yazımda bilindikler dışında daha çok, dikkat etmeniz gereken. Herkezin ağzında klişe olmuş laflar değilde daha çok önem vermeniz gereken sitenizin google ile aranızı iyi tutmasını sağlayacak bir kaç basit konuya değineceğim.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken 1. kural sitenize eklediğiniz içeriklerin kelimesi kelimesine alıntısız olması olacaktır, eklediğiniz içerik daha önce her hangi bir siteye eklenmemiş olmasına google çok daha fazla önem verir ve konunuz meta tagınız'daki kelimeler'de yükselir. Bu yükseliş sitenizin pagerankını'da etkileyecek ilerleyen zamanlarda kuralları bozmadığınız taktirde pagerank atlamanızada yardımcı olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken 2.kural ise düzgün yerleştirilmiş meta tag'lar olacaktır, bu meta taglar adeta sitenize hit gönderen bir program görevini görür, meta tag eklenmemiş bir konu google'de tam anlamıyla YETERSİİZ'dir. Ekleyeceğiniz meta tagların, meta tag eklediğiniz konunun başlığı ve içeriği ile alakalı olmak zorundadır, aksi taktirde ilerleyen zamanlar'da siteniz sandbox'a düşebilir. Meta tag : Örneğin xx adlı filmi sitenizden izletme olanağı sağlıyorsunuz, konu sonuna xx adlı filmi izle diyerek konunu linkini ekleyiniz, meta tagları bir kaç tane ekleyebilirsiniz, xx adlı filmi izle, xx adlı filmi türkçe dublaj izle, xx adlı filmi indirmeden izle gibi abartmadan eklemeniz googlede o kelimelerde yükselmenize yardımcı olur, eklediğiniz her taga o konunun linkini vermeyi unutmayın.

kaynak ;
http://umut-devrim.tr.gg/Siten-ve-google.htm
______________
Sebepsiz eleştiri, gizli hayranlıktır.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu