Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj30.09.2011, 12:36 (UTC)    
Mesaj konusu: Sigaranın Zararlarını Biliyormuydunuz

Site Adresi:sigarayibirakma.web.tr
Kuruluşu:2010
İçerik: sigara - sigarayı bırakma - sigarayı bırakmak
Tanıtımı:

Neden Sigarayı Bırakamıyoruz?
Bu soru herkesin kafasında olduğunu biliyorum, eminim hatta siz bu soruyu her gün beyninizde dolaştırıyorsunuz. Ben bu kadar aciz miyim de şu sigarayı bırakamıyorum, hayır sizden kaynaklanmıyor ama yıllarca içtiğiniz sigara belli bir alışkanlık seviyesine geldiği için bırakma aşaması biraz daha zorlaşıyor.

Tütün kuru ve zehirli bir ottan oluşuyor ve otobur hayvanlara asla yediremezsiniz, hatta kandırmaya çalışıp samanlara karıştırsanız dahi bunu fark edip yemezler. Bu kuru ve zehirli otu kağıda sarıp yakınca, yanmanın etki ve tepkisiyle maddelerin zehirlenmesi oluşuyor. Dolayısıyla zehirli bir gaz kütlesi olan dumanın nefes borusu vasıtasıyla bedenin içine girip sağlığınızı çok fazla tehdit etmektedir. Aslında yalnızca otoburlar değil bütün canlılar da aynı şekilde tepkiyi vermektedir çünkü bedeniniz de zehirli bir maddenin girişine tepki verecektir ve bunun o kadar güzel olacağını zannedilmemektedir. Bir şekilde dışarı atma isteği duyacaktır ve bunun atılması sırasında zaten insanın tiksineceğini tahmin ediyorum. Sigarayı bırakmak için artık çare aramıyoruz, sigara bırakma hapından faydalanıyorsunuz. Gerçekten bulunmaz bir nimet olan ve sigarayı bıraktıran özelliği de yanında gelmektedir. İştahınız mı kesildi yoksa tat mı alamıyorsunuz yediklerinizden, bıktınız artık ve sigarayı bırakma kararı aldınız ama bir türlü tek başınıza bırakmıyorsunuz. Artık dert etmeyin sizin yanınızda sigara bırakma ilaçları var.
Önceki mesajları göster: