Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj11.10.2011, 21:31 (UTC)    
Mesaj konusu: Lucid Rüya Nasıl Görülür?

Lucid Rüya görebilmek için bir kaç teknik vardır ve bu teknikler kişiye özgü geliştirilir, Lucid Rüya görmenize yardımcı olucak taktiği gün içerisinde bol bol uygulamalısınız. Gün içerisinde 15 dakikada veya 1 saat ara ile kendimize şu anda rüyadamıyım diye sormalısınız, kendinize göre bir saat belirleyin ve gün içerisinde aksatmadan kendinize bu soruyu sorun. Örn/ 20 Dakikayı kendinize uygun gördünüz 20 şer dakika ara ile kendinize şu anda rüyadamıyım diye sormalısınız. Önemli olan kaç saat ara ile sorduğunuz değil, belirlediğiniz saati kaçırmamaktır kendinizi 20 dakikaya ayarladıysanız mutlaka 20 şer dakikada bir kendinize şu anda rüyadamıyım sorusunu sormalısınız. Saatleri şaşmamak için kullanabileceğiniz en iyi yöntem saat kurmaktır, saatinizi kurabilirsiniz saatiniz her çaldığında yapmanız gereken aklınıza gelecek ve bu sayede saatleri şaşmamış olacaksınız. Bu yöntem, düzgün kullanıldığında size %90 oranında başarı sağlayacaktır.

Bir diğer yöntem ise, hatırlama yöntemidir. Kendinize bir obje veya sık gördüğünüz birşey seçiyorsunuz (kırmızı renk, kağıt, kalem, makas vs) seçtiğiniz objeyi gün içerisinde gördüğünüz’de şu anda rüyadamıyım diye kendinize soruyorsunuz. Seçtiğiniz teknikleri aksatmadan düzenli olarak yaptığınızda başarıyı yakalamamanız için hiç bir neden kalmıyor.

Peki neden kendimize şu anda rüyadamıyım diye soruyoruz? Seçtiğimiz objeyi gördüğümüzde kendimize soruyoruz şu anda rüyadamıyım diye ve sürekli tekrarlandığında bu olay alışkanlık haline geliyor yani beyine kayıt oluyor diyebilirim rüya görürken seçtiğiniz objeyi gördüğünüzde soruyorsunuz kendinize şu anda rüyadamıyım diye? Ve kritik karar tarafınızca veriliyor, evet şu anda rüyadayım !

Lucid Rüyanız kısa sürmesin: Lucid olabilen insanların rüyaları kısa sürer, bunun nedeni ise rüya esnasında bilinç açıldıktan sonra beyin otomatik olarak rüyayı sonlandırır veya bilinci kapatır sonuçta rüya bilinçsiz yapılan bir olaydır. Lucid Rüyanızı uzatmak için normal yatış saatinizden 2-3 saat daha geç yatabilirsiniz, bu sayede uykunuz daha ağır olacak ve uyanma riskiniz düşecektir ve çoğu zaman daha gerçekçi rüyalar görüceksiniz.


En son yazmakta tarafından 12.10.2011 12:50:41 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu