Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj17.12.2011, 15:25 (UTC)    
Mesaj konusu: CSS nin ne ol. bile bilmeyenler ne yapsıın? :lol:

css hakkında hiçbirşey bilmiyorum liütfenn yardım
Mesaj17.12.2011, 15:44 (UTC)    
Mesaj konusu:

Css Temel Anlatım


HTML bize metin biçimlendirme alanında çok geniş olanaklar sunar. CSS, uzun yazılışıyla Cascading Style Sheets, veya Türkçesiyle Stil şablonları ise bunu bir adım daha öteye götürür, bize sayfalarımız için global şablonlar hazırlama olanağı verdiği gibi, tek bir harfin stilini; yani renk, font, büyüklük gibi özelliklerini değiştirmek için de kullanılabilir. Bu tekniğin en önemli özelliği kullanımındaki bu esnekliğidir.

Bir web sayfası içerisinde zaten estetik kuralları gereği yüzlerce renk ve font kullanmayız. Genelde birbiriyle uyumlu birkaç renk ve birkaç font kullanırız ki, bunları her sayfada ayrı ayrı tekrar belirtmek yerine CSS yardımıyla bir sefer tanımlayıp bütün web sayfamızda kullanabiliriz.Bu şekilde güncelleme yaparken de onlarca sayfayı değiştirmekten kurtuluruz.

CSS kodları HTML kodlarının içine yazılırlar. Türüne göre body veya head bölümlerinde yer alabilirler. Bunların dışında harici CSS dosyaları oluşturulup bunlar gerektiğinde HTML belgesi içerisinde çağırılabilirler.

Hemen hemen her konuda olduğu gibi CSS konusunda da Microsoft Internet Explorer ve Netscape farklı yorumlar ortaya koyarlar. Bu noktada her iki browserın da aynı/benzer yorumlayacağı kodlar yazmak en uygunudur.

Bsdeki Anlatım

Css ile hayalgücünün genişliğinde kodlar,tasarımlar yaratabilirsiniz.
Bedava-sitem css ve css design kodlarıyla bize bu avatanjı sunuyor.
Örnek benim sitemin tasarımı cssdir.
Css aktif etmek için tasarım ayarları>temel tasarım hemen biraz altında Buradan sitene bir tasarım seçebilirsine tıkla >CSS-Desing -Genel-Pek Sevilmeyen şeç.
Bazı bs kullanıcıları css tasarım kodları paylaşmış durumda onların sitelerinden kodu alabilirsiniz.Sitenizi böylelikle özelleştirirsiniz.

İyi günler...
______________
Mesaj17.12.2011, 16:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

peki nasıl css yi koyicam
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu