Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj26.12.2011, 18:45 (UTC)    
Mesaj konusu: WebMatrix 2 Beta yeniliklerle yayında!

Webmaster'ların işini büyük ölçüde kolaylaştıran aracın yeni sürümü, bu büyük yeniliklerle geldi!
WebMatix, oldukça kompleks İçerik Yönetim Sistemi (CMS) , Blog siteleri ve E-commerce siteleri geliştirme işini sitenin kendisinin hazırlanması, veri tabanı ve web sunucusu ayarlarının kurulu ve hazırlanması dahil pek işi kolaylaştıran yapısı ile adını duyurdu. Bugün ise uzunca bir süredir beğenilerek kullanılan ve gelecek için büyük umutlar vaadeden Webmatrix' in 2. Sürümünün Beta verisyonu ve gelen özellikler ile karşınızda.

PHP tabanlı CMS geliştiricileri WebMatrix sayesinde Windows yüklü olan makinalarda uygulamalarını sancısız kurabildikleri için bu teknolojiyi çok faydalı buluyorlar. Tecrübeli PHP geliştiricileri PHP uygulamalarının Windows'a yüklenmesinin çoğu zaman zorlu bir süreç olduğunu bilirler, fakat son bir kaç yıl içinde Microsoft hayatımızı kolaylaştıran araçlar geliştirdi. WebMatrix'i yaratmaktaki en önemli sebeplerden biri ise arkaplanda çalışan araçların hepsini otomatik bir şekilde bağlayarak kurulum sihirbazına benzer bir kullanıcı deneyimi oluşturmak olmuş.

Günümüze baktığımızda WebMatrix 1.0 ile tanışalı henüz 1 sene olmuşken, son versiyonu olan 2.0 beta ile herşey olduğundan daha da kolay bir hale dönüştü. Microsoft markası olan IntelliSense'I geliştiriciler artık PHP için de kullanabiliyor olacaklar ve eğer PHP geliştiricileri IntelliSense'I Visual Studio kullanıcıları kadar severlerse WebMatrix 2'nin büyük bir başarı elde edeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu