Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj05.01.2012, 11:08 (UTC)    
Mesaj konusu: Süt Saati !!!

Süt Saati

Şehrin en lüks apartmanaları arasında sıkışıp kalan bahçede topal bir kedi yaşıyordu. Ana caddedeki yoğun trafikte ayağı ezildiği için buraya yerleşmek zorunda kalan hayvancık, çevre binalardan atılan yiyeceklerle kısa sürede gelişti ve bir yıl sonra da anne oldu. Yavruları doğmadan önce ihsan edilen bazı duygular, herşeyini onlar için feda etmesi gerektiğini söyler gibiydi. Apartman sakinleri, yavruların güzelliğine dayanamamış ve onları birer ikişer paylaştıktan sonra . En çirkin ve zayıf olan dişi bir yavruyu kendisine bırakmıştı. Anne kedi, yavrularının iyiliği için bu duruma katlanmış ve bütün şefkatini, elinde bırakılan yavruya tahsis etmişti. Apartmandakiler, aradan bir yıl geçince , anne ve kızın aynı zamanda doğum yaptığını gördü. Topal kedi, ikinci defa annelik lezzetini tattığı günlerde büyük anne de olmuştu. Fakat bazı konularda tecrubeli sayıldığı için sadece kendi yavrularını emziyor ve ara sıra kaçamak yapıp kendisinden süt emmek isteyen torunlarını kovarak annelerine gönderiyordu. Öyle ya, her yavru kendi annesinden süt emmeli ve eşsiz sevgiyi paylaşmalıydı. Apartman sakinleri de bu durumu fark etmiş ve büyük annenin yaptıklarını normal karşılamıştı. Hatta yanlışlıkla da olsa , onun torunlarını emzirmeyeceğine dair iddaya girenler vardı.
Kedilerin yaşadığı bahçeye bakarak günlük sıkıntılarını gidermeye çalışanlar, her zaman şahit oldukları durumun bir gün aniden değiştiğini görerek hayrete düştü. Yaşlı kedi, kendi yavrularının arasına torunlarını da almış ve o güne kadar bir damlasını bile vermediği sütünü cömertçe ikram etmesi yetmiyormuş gibi , onları yalayarak temizleme işini de üstlenmişti.Artık kedi için hiçbir yavru, diğerinden farklı görünmüyordu.
İyice acıkmış olan kedicikler, kendilerini tam zamanında misafir eden bu şefkatli kucakta beslenirken , annelerinin dört saat kadar önce bir araba altında kaldığından habersizdi ...
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu