Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj29.01.2012, 22:58 (UTC)    
Mesaj konusu: TUZAĞA DÜŞMEYİN VE DOSTLARINIZI UYARIN!

Başta, Bulgaristan olmak üzere, sınır ötesinden, ülkemize musallat olan dolandırıcı çeteleri; onlara bu imkanı sağlayan evlilik siteleri sayesinde, on binlerce insanımızı dolandırmışlar ve dolandırmaya bütün hızı ile devam ediyorlar.

"On binlerce insanımızın dolandırılmış olması" sakın size abartı gibi gelmesin. Bu tür dolandırıcılığı yapanlara, Bulgaristan'da "Alocu" denilmektedir ve aloculuk, Bulgaristan'da, sektör haline gelmiştir.

Çok basit fakat çok etkili dolandırıcılık şu şekilde işliyor.

Dolandırıcı kadınlar, evlilik sitelerine verdikleri ilanla, yada, telefonunuza bıraktıkları cevapsız çağrılarla, sizin onları aramanızı sağlıyorlar.

Tanışma faslından sonra devam eden sohbetlerde, kendilerinin, dürüst, namuslu ve çaresiz kalmış birisi olduğuna inandırıyorlar.

Karşınıza çıkan dolandırıcıların hikayeleri farklı olabilir fakat kalıp, tamamen aynıdır. Hikayenin fabrklılığı, karşınızdaki dolandırıcının, rol kabiliyetine göre değişebilir.

Hepsinin babası ölmüştür ve annesi ile birlikte, ablasının yada teyzesinin evine sığınmak zorunda kalmıştır.

Hepsinin, mutlaka ama mutlaka bir eniştesi vardır. Bu enişte, ya onu taciz etmektedir, yada istemediği birisi ile evlendirmek istemektedir.

Bu nedenle, yanınıza gelmek, sizinle evlenmek yada birlikte yaşamak istemektedir.

Önce, pasaport çıkartması, seyahat sağlık sigortası yaptırması ve otobüs bileti alması için, sizden biraz para ister. İlk istenilen parayı göndermeyenle fazla uğraşmazlar, zira, aynı anda, birden fazla kişi ile kontağı devam etmektedir. İlk parayı göndermeyenin, dolandırılmayacağı ortadadır yada dolandırılacak parası olmayan birisidir.

İlk para istenildiğinde, bu parayı gönderen kişi, oltaya geldi demektir.

Sıra gelir tokatın büyüğüne. Türkiye'ye gelmek üzere, yola çıktığını söyleyen dolandırıcı, oltaya gelmiş kişiyi, Türkiye'ye gireceğini belirttiği saatte arar. Kapıkule'de olduğunu, sınırda büyük bir problem yaşadığını, kredi borcu, vergi borcu yada benzeri borçlar nedeni ile, ülkeyi terk etmesine izin verilmediğini söyler ve telefonu; gümrük memuru, gümrük polisi yada otobüs şoförü diye tanıttığı, kocası, babası yada erkek kardeşine verir.

Telefonu alan ikinci dolandırıcı; "kardeşim, bu kızcağız burada ağlamaktan helak oldu, 3 bin - beş bin euro lazım, o parayı ödemeden ülkeden çıkış yapmasına izin verilmiyor. Eğer para yatıracaksan, hemen Western Union üzerinden gönder, ben otobüsü yarım saat bekletirim" der.

Bu parayı gönderseniz bile kurtuluş yok. Yeni behanelerle, yeniden yeniden para isterler. Para isteme faslı, dolandırılan kişi, para gönderemez hale gelinceye yada dolandırıldığını anlayıncaya kadar devam eder.

Sakın bu yazdıklarım masal gibi gelmesin. Vatanını, milletini seven, ülkemizin insanlarının, bu şerefsiz çeteler tarafından dolandırılmaması için, bu konuda, araştırıp, emek vererek hazırladığım sitelerimi ziyaret edip, dostlarına tavsiye etsin.

Saygılarımla,

Sitelerim;
http://alocular.tr.gg
http://isperih.tr.gg
http://iste-dolandiricilar.tr.gg
http://00359.tr.gg
http://dolandirilanlar.tr.gg
http://evlilik-siteleri.tr.gg
http://dolandirici-bulgar-cingeneleri.tr.gg
http://internet-dolandiricilari.tr.gg
______________
Uyanık olun!
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu