Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj09.03.2012, 16:01 (UTC)    
Mesaj konusu: Murat Göğebakan - Vurgunum

Türk Halk Müziği ile Rock müziğinin güçlü seslerinden Murat Göğebakan, yeni albümü "Aşkın Gözyaşları" ile bomba gibi bir dönüş yaptı.

2009'da lenf kanserine yakalanan ve ölümcül hastalığa karşı verdiği mücadele ile örnek olan Göğebakan, sağlığına kavuştuğu günlerde ailevi problemleriyle sarsılmıştı. Eşinden ayrılan ve bir dönem maddi sıkıntılar çeken Göğebakan, bu süreci müzikle ilgilenerek atlatmayı başardı. Ünlü sanatçı dün müzik piyasasını alt üst edecek bir albüme imza attı.

Göğebakan, 9 parçanın yer aldığı "Aşkın Gözyaşları" isimli albümde, "Kapına kırmızı bir gül bıraktım", "Unutulan" ve Ferdi Tayfur'a ait "Ayrılacağım" gibi bir döneme damgasını vurmuş kült parçaları seslendirdi.

Umre'de Yazdı

Göğebakan'ın ses getirecek parçası ise ilk klibini de çektiği Murat Göğebakan - Vurgunum adlı şarkı. Vurgunum; daha ilk günden müzik kanallarında ve internette büyük beğeni topladı ve video paylaşım sitelerinde en çok tıklananlar arasına girdi. Söz ve müziği ünlü sanatçıya ait olan şarkıyla ilgili çarpıcı bir bilgiyi ise Haber 7 ulaştı. İnançlı kişiliğiyle de bilinen Göğebakan, kanserle mücadelesinden sonra sağlığına kavuşunca soluğu Umre ziyaretinden almıştı. Yıllardır dillerden düşmeyen "Ayyüzlüm" adlı parçayı Peygamber Efendimiz'e yazdığı bilinen Göğebakan, "Vurgunum" adlı parçanın sözlerini de Umre ziyareti için gittiği kutsal topraklarda yazdı.

Üzerimde çok dua var, Taktir Allah'ın

Vurgunum'u Umre'de hangi duygularla ve kime yazdığına dair ısrarlı sorularımıza cevap vermeyen Göğebakan, albüme beklediğinin çok üstünde talep olduğunu söyledi. Ünlü sanatçı, şu süreçte tanıtım için sadece televizyon programlarına katılacağını ve bir süre konserlerde sahne almayacağını belirtti. Göğebakan, "Albüm çıkarmış olmak, 'bakın ben de buradayım' demek için yapılmış bir çalışma değil bu. Uzun zamandır üzerinde çalışıyoruz ve Allah'ın izniyle müzik piyasasını sallayacak. İlk gelen tepkiler çok iyi. Sağlığım ve çalışmalarım için bana çok dua ediliyor. Sevenlerimle böyle bir gönül bağımız oluştu. Onların önüne güzel bir şey koymak istedim. Çünkü bu albüme onların da çok katkısı var. Çok güç aldım onlardan. Takdir Allah’ın, sevenlerim de hak ettiğim notu verecektir" dedi.

İşte o şarkı ve klibi:
Murat Göğebakan - Vurgunum
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu