Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj11.03.2012, 16:33 (UTC)    
Mesaj konusu: mobilya püf noktalar

MUTFAK TASARIMI

Herkes hayalindeki mutfağı tasarlama yolunda araştırmalar yapar. Pahalı olanın güzel olduğu felsefesini bir kenara bırakırsak, mutfak dekorasyonu ile ilgili söylenebilecek çok şey var.
Satınaldığınız veya sipariş verdiğiniz ürün ne olursa olsun, ucuz veya pahalı olmasından daha önemli olan üzerindeki fiyatın, ürün kalitesi ile eşdeğer olup olmadığıdır.Kaliteli olanı bulmak veya farkına varabilmek ise üretim şeklini ve malzemeyi tanımak ile başlıyor. Doğru seçimler ile dekore edilmiş bir mutfak, hem keyfinizi hem de bütçenizi rahat ettirecektir.
Bu bölümde mutfak dolapları hakkında faydalı olacağını düşündüğümüz bilgileri paylaşıyoruz.Mutfak Dolapları
1-Kapak çeşitleri
Suntalam / Mdflam kapaklar
Genellikle ekonomik bir mutfak dolabı tercih edenlerin seçimi olmakla birlikte, değişik renk kombinasyonları düşünenlerin tercih ettiği uygulamadır. Gövde ile aynı renk kullanılması fiyatı en ekonomik seviyede tutacaktır. Suntalam veya mdflam kapaklar kenarlarına 0,40mm,1mm ve 2mm pvc bant yapıştırılarak hazırlanmaktadır.

Mebran kapaklar
Son dönemde üretici firma sayısının rekabete dönüşmesi, dolayısı ile fiyatlardaki düşüşler ile oldukça rağbet gören kapak modelidir. Kapaklar, mdf`den üretilmektedir. Kapak yüzeyleri cnc makinelerinde katolog modellerine göre veya isteğe göre şekillendirilebilmektedir. Bu kapak çeşitlerinde kapak ölçüleri ve yüzey kaplaması müşteri isteğine göre üretilmektedir.Ahşap desenlerden desen yüzeylere pek çok seçenek mevcuttur.

Dikkat: Suntalam veya mdflam mutfak dolaplarında gövde ve kapak renklerinin aynı olmasını isteyebilirsiniz. Fakat, üretimde kullanılan malzemelerin kimyasal farklılıkları ve üretici firmaların farklı olması nedeni ile aynı renk tonu ve desen elde edilemeyebilir.! Bu nedenle gövde ve kapak seçiminde farklı kombinasyonlar denemenizi öneriyoruz.Boy kapaklar
Mebran kapaklara karşı bir alternatif seçenek olarak görünse de boy kapaklar özellikle seri üretim ve model seçenekleri ile çalışan firmalar tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Mebrak kapak seçeneğine göre daha ekonomik olmakla birlikte mutfak dolabı planlamasını doğrudan etkilediği için özel tasarım yapılan projelerde pek tercih edilmemektedir. Boy kapaklar görünüm itibari ile mebran kapaklara benzemektedir. Üretici firmaları daha büyük ve sektöre hakim yapıları ile güven vermektedir. Ülkemizde Profil kapakların üretilmesinde söz sahibi AGT firmasının web sitesinde boy kapaklar hakkında daha fazla bilgi ve renk seçeneklerini inceleebilirsiniz.
Profil kapaklar
Geçtiğimiz dönemlerde mebran kapaklar kadar fazla tercih edilen kapak türlerinden biri de profil kapaklardı. Özellikle suntalam ve mdflam ağırlıklı mutfak dolaplarının hızla yayıldığı dönemlerde alternatif bir seçim olarak karşımıza çıka profil kapaklar artık pek tercih edilmemektedir. Üretim maliyetinin mebran kapak maliyetine yakın olması yenilik isteyen müşteri potansiyelinin mebran kapak seçimine yönelmesine sebep olmuştur. Genellikle ahşap görünümünden hoşlanan, doğal ahşap sıcaklığını yakalamaya çalışan pek çok kişi için profil kapaklar hala bir alternatif konumundadır. Ülkemizde dekoratif profil konusunda öncü firmaların aşağıdaki adreslerinden model ve renk bilgilerine ulaşabilirsiniz.
______________
www.onurmobilyaa.tr.gg => YILIN TR.GG MOBİLYA SİTESİ SEÇİLDİKÖnceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu