Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj24.03.2012, 11:09 (UTC)    
Mesaj konusu: Sitenizi Google'a Hızlı İndexleyin

Merhaba arkadaşlar. Bu yazıda web sayfan

ızı hızlı bir şekilde google a nasıl indexletebileceğiniz hakkında bilgiler vereceğim. Web sayfası sahibi arkadaşları yakından ilgilendiren bir konu bu.

Bu yöntem kesinlikle bilinmesi ve kullanılması gerekli yöntemlerden biri. Wordpress vb. blog sistemleri kullananlar bilirler. Bu gibi hazır blog sistemlerinde bir yazı eklendiğinde sistem otomatik olarak veritabanında bulunan sitelere ping atar ve botlar gelir sayfayı inceler. Buda etkili bir yöntemdir. Fakat önereceğim yöntem bundan daha etkili ve hızlı.

Arkadaşlar öncelikle Google Webmaster tools'a giriyoruz (Google web yöneticisi araçları). Karşınıza gelen sayfada Sitenizi küçük bir resmi yanında linkini filan göreceksiniz Sitenizin linkine tıklayın, karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecek.

Bu ekranda önce tanımlamalar sonrada google bot gibi tara seçeneğini tıklayın. Karşınıza gelen ekranda sitenizin anasayfasının linkiyle başlayan bir adres satırı gelecek, oraya yazınızın tam linkinin geri kalanını ekleyin ve Getir linkine tıklayın. Alt kısında diğer linklerin yanına linkiniz eklenecektir ve yanında Dizine Gönder diye bir seçenek göreceksiniz. Şimdi bu seçeneğe tıklayın. Hepsi bu kadar bu adımdan sonra tek yapmanız gereken google botlarını beklemek.

Arkadaşlar tek tek resimle anlatacaktım aslında ama çok zor bir olay olmadığına karar verdim ve mümkün olduğu kadar kısa ve öz anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Takıldığınız bir nokta olursa yorum olarak veya iletişim bölümüden yazabilirisiniz.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu