Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj12.04.2012, 00:07 (UTC)    
Mesaj konusu: Parçalanmış Çocuk Kalpleri

Parçalanmış Çocuk Kalpleri



Parçalanmış ailelerin çocukları, ne çok hikayeler anlatılır hakkımız da . Ne çok konuşulur. Edebiyat parçalanır sayfalarca. Empati yapılmaya çalışılır, acınılır bizlere. Ama bilinmez düşünmeden dünyaya getirilen çocukların ne derece eksik kaldığı. Bilinmez bir yanımızın daima eksik olduğu.

Annesiyle beraberken babasını özleyen çocuk, anneden gelen tepkiyi düşünür susar. Babayla beraber sinemaya gidildiğinde sol yanında ki boş koltukta annenin oturmasını ne kadar da çok istemektedir aslında. Bir tabak mısırdan bile caziptir bu düşünce. Anne ve babasıyla beraber olsun da sinema da bile olmasındır hatta. Geceleri şimşek çaktığında yanında yoktur ya babası, işte en korkunç olanı odur. Çakan şimşeğin sesi değil babasızlık korkutur çocuğu.

Kız çok güzel anlar, çok güzel anılar yaşar. Bir farklıkla. Hep bir yanı eksiktir. Arar bulamaz anne ve babası ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafını. Öğretmeninin verdiği ödevi boykot edercesine yapmaz. Aile albümüne yapıştıracak beraber bir resimleri yoktur çünkü. Neden ödevini yapmadın diyen öğretmenine “ Benim o albüme yapıştıracak güzel anılarım yok öğretmenim.” diyemez.

Yanağına inen tokat, yüreğine atılmıştır aslında.

Kız büyür, yalnızlığıyla, ebeveynlerinin bencillikleri de büyür. Annesinin olduğu yerde babası, babasının olduğu yerde annesi yoktur. Terazinin bir kefesi hep boştur. Kalbinin bir yanı hep buruktur. Kız ne zaman mutlu bir olay yaşasa gözleri hep doludur. Kız ne zaman “Sadece benim için bir araya gelin “ dese aynı tavırla karşılaşır. “- Asla! Allah korusun” dur. “- Olsun” der ve teselliyi yine yüreğinde bulur.”- Hiç olmazsa hayattalar”.

Ebeveynler kimin haklı olduğunu tartışırken bir tek şeyi unuturlar. Aslında parçaladıkları aileleri değil, çocuklarının kalbidir.

M.ASLAN
______________
Senden çok uzaklarda değilim görmesini bilen gözlerin bakışındayım. belki sana senden daha yakın bir yerde, çarpan kalbinin her atışındayım.

M.Aslan
Mesaj15.04.2012, 21:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

Siz mi yazdınız bu yazıyı? Gerçekten çok harika olmuş! Köşe yazarları kadar güzel yazıyorsunuz..
______________
Mesaj23.04.2012, 09:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Paylaşım için teşekkürler.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu