Forum'da ara:
Ara

Web Sitemizin Yeni Tasarımı Hakkında Düşünceniz Nedir?
Bence gayet güzel olmuş.. Bolca paylaşım ile site çok iyi yerlere gelir..
  60%
[ 50 ]
Bence çok başarılı olmamış..
  7%
[ 6 ]
Bence Çok kötü olmuş.. Hiç beğenmedim...
  31%
[ 26 ]
Toplam Oylar : 82

Yazar Mesaj
Mesaj20.07.2012, 17:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bir şey olmadı, zaten bu programla çok büyük sorunlar oluşmaz.. Oluşacak en büyük sorun indirilen temalardan gelir Smile

Güncelledim Smile
Logolarına kadar kendim uğraştım çoğunun Smile
Mesaj20.07.2012, 20:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Şimdiye kadar bir siteye yaptığım en geniş değerlendirmeyi yapıyorum...

Siteye girdik. Karşımıza direk grafikdizayn ana sayfası çıktı. Ana sayfada görsel estetiği bozacak herhangi bir hata yok. Fakat gözüme çarpan bir kaç şey var.

LOGO
Aslında buna logo denemez sadece yazı var. Türkçe karakterler kullanılmamış, sitenin adı türkçe ise logonun da öyle olması gerektiği düşüncesindeyim. Profesyonel Web Tasarım vs. yazısının boyutu aşırı küçük olmuş. Logoya ana sayfa linki atanmalı. Ayrıca sitenin amacına yönelik bir logonun yanında güzel ve farklı bir fontta grafikdizayn yazılması düşüncesindeyim. Logo bölümü düzenlenmeli...

HEADER
Bu bölümde logonun sağ kısımdaki Web sitemize hoşgeldiniz ve Myprojects yazan kısımı kastediyorum. Öncelikle gayet şık. Hoş geldiniz ayrı yazılmalı Very Happy Ve o myprojects kısmını bence bir resim slaytı tarzında yapabilirsin eğer yapabilirsen.. Mesela 5 sn sonra orada MYPc gözüksün. Tabi ziyaretçiyi üstte sürekli değişen bir şey rahatsız edebilir ama yine de düşün derim.

SOL MENÜ
Üstteki MYProjects bannerına alternatif olarak buradan MYPc bannerı yapmışsın. Ziyaretçiyi yönlendirme amaçlı tabi üst menüde de mevcut bu linkler. Burada renk uyumu konusunda bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum çünkü hep aynı rengin aynı tonu kullanılmış. Mouse üzerine geldiğinde değişiyor fakat yine de farklı renk tonlamaları olmalı. Bunun dışında Popüler Konular kısmında ingilizce karakterler kullanılmış ve daha önemli sorun "Eklenecek" kısımları, düzetirsin tabi zamanla ama 1-2 popüler konun var şuanda bence.

İÇERİK KISMI
Güzel bir blog tasarımı olmuş. Başta çok resim var diyordum ama bence yerinde bu sefer sonuçta görsellik yaratmış Smile

FOOTER
Footer bölümüne sahip olan sitelere bir bak bakalım kaçı bu bölümü sadece resimle hallediyor Very Happy Kendi elinle girmelisin yazıları ve sayfanın altına dayamalısın bu bölümü Smile

ÜST MENÜ
Açıkçası senden daha görsel bir şeyler beklerdim sadeliği çok sevmeyen birisin çünkü ama güzel olmuş tabi Smile Şimdi üst menüyü geziyorum

YORUM BIRAK
Bence sitene klasik bir başlık resmi yapmalısın. Üst kısma bir Yorumlar başlığı yaparsan bir sorunu yok Smile

İLETİŞİM
Görsel olarak çok beğendiğimi söyleyeyim önce. Ama bence küçük bir bilgilendirme yazısı ekleyebilirsin, sorunlarınızı ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz vs. Bu bölümü geçiyorum Smile

MYPC ve MYproject
MYPC bölümünü çok beğendim gerçekten. Klasik blog tasarımını burada da kullanmışsın ama bence üstteki bilgi yazısını kendi elinle yazmalıydın. Ama pc başlı başına ilgi çekici bir konu bence bu bölüm çok tutar!

MYprojects bölümü hakkında aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Bu bölüm çok pasif kalır çünkü programlama, oyun yaması vs. gibi konularda çok profesyonel kişi bulamazsın. Mesela ben kimsenin siten üzerinden buluşma ayarlayacağını düşünmüyorum iyi niyetli ama gereksiz olmuş. Bu bölüm komple web tasarım-kodlama haline çevrilmeli. Eğitici bilgiler dersler vs. olursa daha çok ilgi görür.

GENEL GÖRÜŞLERİM
Grafikdizayn bedava-sitemde bir marka olmuş zaten. Bu siteyi kapattığında bile günde 100+ hit alıyor. Ziyaretçi konusunda sıkıntın olmaması iyi bir şey prestijlisin yani. Öte yandan sitene gelirsem içerik bakımından şuan çok zayıf sitene giren biri en fazla 5 dk dolaşabilir. İçerik hemen arttırılmalı. Aklında yeni projelerin olduğunu biliyorum şuan siten zaten yeni doğal tabi Smile Tasarımı konuşacak olursak en azından renk paletine bir renk daha katmalısın, bu sitene canlılık katacaktır. Bu arada ingilizce karakterleri düzelt Wink 10 üzerinden puan vermem gerekirse 8-9 arası bir şeyler olur gibi biliyorsun ben kolay kolay vermem yüksek puan Very Happy

GRAFİKDİZAYN BEDAVA-SİTEMİN YILDIZI BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM
Mesaj20.07.2012, 20:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

Çok değerli yorumun için ve emeğin için sonsuz teşekkürler..

Logo
Bu bölüm konusunda çok tereddüt yaşadım diyebilirim.. Nedeni ise elbette logo gayet sade olmalı görüşümün yanında tasarıma başlarken bir logo oluşturmak pek iyi olmaz görüşündeyim.. Site bir otursun tam anlamıyla o zaman bakacağım bu logo işine.. Ek olarak Türkçe karakteri logoda kullanmamamın sebebi (ki bilirsin Türkçe'ye önem veririm) yazı tipinde Türkçe karakter olmaması değil.. Eğer Türkçe karakter kullanırsam "DİZAYN" yazısına da eklemem gerekecek.. Oraya ekleyince "G" harfi ile de birleşecek.. Dolayısıyla ne olacak? Çok daha fazla karışacak.. Dedim ki bende karışacağına hiç olmasın daha iyi.. Aslında orayı ingilizce olarak yazıp altında GrafikDizayn yazmak daha iyi olabilirdi ama sonuçta burası Bedava-Sitem Türkiye Bölümü Smile

Header
Hareketli hiç düşünmedim ama hareketli olursa çok hata olacağı görüşündeyim.. Zaten javascript kodunu kendin yazmazsan başlı başına kod bulmak çok zor.. Bir ara Kaan Abi (kaankart) paylaşmıştı fakat onda bile eksikler vardı.. Tam istediğini ancak kendin tasarlarsın ama o bile çok zor Sad

Sol Menü
Düzenleyeceğim Smile

İçerik Kısmı
En çok korktuğum blogun siyah olmasından rahatsız olmanızdı.. Eğer göze hitap ediyorsa tek bir sorun yok Smile

Footer
Abicim ben farklıyım biliyorsun Very Happy Şimdi onun için tablo oluştur yaz uzun iş Smile Böyle kolayıma geldi.. Ama güncellerim.. Bu arada alta sabitlersem sitemin içerik ve menü kısmı çok kötü olacaktır.. Alt tarafı boş kalır..

Üst Menü
İlk mesajda mı ne demiştim güncellenecek diye Smile O bölümde kodlarında sorun yaşadım.. Yoksa orası öyle değildi Smile

Yorum Bırak
Anlayamadım burayı Very Happy

İletişim
Teşekkürler Smile Düşüneceğim Very Happy

MYPc ve MYproject
MYPc için teşekkürler Smile
MYproject'i ilk açınca bende öyle düşündüm fakat o bölümü güncellediğimde isteklerin arttığını göreceksiniz Smile

Genel Görüşlerim
Genel görüşlerin beni mutlu etti Smile 8-9 diyorsun hedefim 9.5 Very Happy 10 almak için Facebook olmak lazım Very Happy ahahah.. Olmadı 10 puanı Volkan'a aldırırız.. Very Happy

DEĞERLİ YORUMUN İÇİN TEŞEKKÜRLER Smile
Mesaj20.07.2012, 21:00 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bu kadar uzun yorum yapamasam da Mr. Green Her şey 4 / 4 lük ana sayfa dışında çok karışık görünüyor girişte
Mesaj20.07.2012, 21:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Öncelikle kısaca değerlendirmenizi beklerdim ki bakınız webjury üşenmemiş uzun uzun yazmış Smile

Yinede teşekkürler..

Karışıklıkları bari açıklasaydınız?
Mesaj20.07.2012, 21:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

webscore yazmış:
Bu kadar uzun yorum yapamasam da Mr. Green Her şey 4 / 4 lük ana sayfa dışında çok karışık görünüyor girişte

bir atasözü vardı neydi o. "önce iğneyi kendine, sonra çuvaldızı başkasına batır" diye. bunun üzerinde biraz kafa yormalısın bence alınma bana ama Very Happy
Mesaj20.07.2012, 21:21 (UTC)    
Mesaj konusu:

ben açıklayayım istersen mert,

belli bir blog görüntüsü olmaması ve birçok birbiri ile görsel açıdan bağlantısı olmayan bannerların olması. bence bunu nasıl çözebilirim diye sorarsan o blog kutucuklarını birbirden ayırıp iki satır boşluk bırakmalısın
Mesaj20.07.2012, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

Blog kutuları zaten birbirinden ayrı durumda.. Anlayamıyorum nerede hata olduğunu.. Bir resim ile açıklayabilir misin?
Mesaj20.07.2012, 21:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

öncelikle şunu söyleyeyim: kusur buluyor diye tanımlanmak istemiyorum amacım "daha iyisi nasıl olur" mantığı ile hareket ederek fikir üretmek

Mesaj20.07.2012, 21:36 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sorun bulmanız daha iyi..

Bende böyle gözüküyor.. Hangi tarayıcı acaba?

Mesaj20.07.2012, 21:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

mert anlamadın daha ayrık olsa iyi olur diyor Very Happy
Mesaj20.07.2012, 21:38 (UTC)    
Mesaj konusu:

webjury yazmış:

Onda benimkinden daha ayrık gözüküyor zaten abi Very Happy
Mesaj20.07.2012, 21:39 (UTC)    
Mesaj konusu:

webjury yazmış:

aynen öyle Very Happy
Mesaj20.07.2012, 21:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

mert, ben photoshop ta ayırdım sana örnek göstermek için Smile
Mesaj20.07.2012, 21:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
webjury yazmış:

Onda benimkinden daha ayrık gözüküyor zaten abi Very Happy

mert adam photoshopla ayırmış böyle olsa daha iyi olur diye diye yanılıyor muyum baslangic-sayfam Very Happy
Önceki mesajları göster: