Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj20.08.2012, 17:59 (UTC)    
Mesaj konusu: Kodlamada sanırım çok küçük bir hatam var.Yardım Edermisiniz

Merhaba iyi forumlar iyi bayramlar...

1- Arkadaşlar tasarımımı Adobe Photoshop CS 3 ile yapıp Dreamweaver CS3 ile kodladım.Her şeyi tamamen hazırlayıp menülere falan link verdim.Fakat menü hazırlarken mesela "Ana Sayfa" yapıyorum.Köprü ekle diyip Metin "Ana Sayfa" Bağ "Ana-Sayfa.htm" yapıyorum.Tamam'a basınca "Ana Sayfa]" böyle oluyor : "]" Neyse yeniden Kalın - Beyaz yapıyorum fakat bu sefer altı çizgili oluyor.Tam istediğim normal Ana Sayfa altı çizili falan değil.Menüler Ana Sayfa - İletişim vs.1. sorunum buydu.Siteye girdiğinizde Sağ menüde " Site Menüsü"ne bakınca anlarsınız zaten.. Site linki : www.metin2dunyasindasiniz.tr.gg

2- Diğer sorunumuz ise içerik kısmı.İçerik kısmını ayarlayıp Div content kodunu yapıyorum.Fakat bu seferde içeriğe alt alta veya normal uzun bir yazı olsun tablo olsun vb. ekleyince içerik arka planının resmi alta geçiyor.Aynı sorun Ziyaretçi Defteri ve yorumlardada oluyor.Yani dağılıyor her şey.Anlayamıyorum bu yüzden link veriyorum isterseniz bir bakın.

www.metin2dunyasindasiniz.tr.gg/Deneme.htm

Lütfen yardımcı olun. o kadar ayarlıyorum ediniyorum çiziyorum kodluyorum didiniyorum hep bir yerde yanlışlık oluyor.Kafayı yemek üzereyim..Anlayanlar lütfen özelden mesaj atın veya buradan yorum yapın..

NOT : Lütfen kimse forumdan araştır bulursun vs. yorumlar yapmasın.Gerçekten anlayan ve bilgisi olanlar yorum atsın.
Mesaj20.08.2012, 18:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

1) İlk sorununuzun çözümü basit.. CSS koduna eklemeniz gereken bir iki minik kod lazım.. Kodu aşağıya ekledim.. Kodda değişiklik yapmadan Tasarım Ayarları > Gelişmiş Ayarlar > CSS Kodu kısmına eklemeniz yeterlidir...
Kod:
<style type="text/css">
a:link {
   text-decoration: none;
}
a:visited {
}
a:hover {
}
a:active {
}
</style>

2) İkinci sorununuza gelecek olursak burası sizi baya bir uğraştıracak.. Çünkü bunu şahsen tekrarlama olarak adlandırmaktayım.. TR.GG'de de diğer sitelerde de tasarımın kodlamasında hata yapılırsa site tamamen biter.. Bunu düzeltmek için yapmanız gerekenler ise;

- Photoshop'ta temayı açınız..
- Ayırma işlemini özenle yapınız..! (İçerik ve Menü tek renk olsun.. Tekrarlamaması için üst ve alt kısımları 1. ve 3. resimlere ekleyin.. Yani yapacağınız işlem içerik ve menü alanının tek renk olmasını sağlamak...
- Tekrar kodlayın..
- Sitenize ekleyin..

Yani anlayacağınız sizin sorununuz tamamıyla ayırma işleminde...
Mesaj20.08.2012, 18:43 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
1) İlk sorununuzun çözümü basit.. CSS koduna eklemeniz gereken bir iki minik kod lazım.. Kodu aşağıya ekledim.. Kodda değişiklik yapmadan Tasarım Ayarları > Gelişmiş Ayarlar > CSS Kodu kısmına eklemeniz yeterlidir...
Kod:
<style type="text/css">
a:link {
}
a:visited {
}
a:hover {
}
a:active {
}
</style>

2) İkinci sorununuza gelecek olursak burası sizi baya bir uğraştıracak.. Çünkü bunu şahsen tekrarlama olarak adlandırmaktayım.. TR.GG'de de diğer sitelerde de tasarımın kodlamasında hata yapılırsa site tamamen biter.. Bunu düzeltmek için yapmanız gerekenler ise;

- Photoshop'ta temayı açınız..
- Ayırma işlemini özenle yapınız..! (İçerik ve Menü tek renk olsun.. Tekrarlamaması için üst ve alt kısımları 1. ve 3. resimlere ekleyin.. Yani yapacağınız işlem içerik ve menü alanının tek renk olmasını sağlamak...
- Tekrar kodlayın..
- Sitenize ekleyin..

Yani anlayacağınız sizin sorununuz tamamıyla ayırma işleminde...

Öncelikle yardımcı olduğunuz için teşekkürler fakat 1. sorunuma vermiş olduğunuz kod yeterli olmadı.Yani css koduna yapıştırdım hiç bir farklılık göremedim ama genede teşekkürler.

2. Sorunum için vermiş olduğunuz önerileri sonra deneyeceğim umarım o olur, olmazsa normal siyah bir tasarım yaparım diye düşünüyorum herşey için teşekkürler...

Ama genede bir iletişim adresiniz varsa görüşebilirsek mutlu olurum.
Mesaj20.08.2012, 21:37 (UTC)    
Mesaj konusu:

İlk sorununuz için menü kodlarını özel mesajdan gönderin, ben düzelteyip size ileteyim isterseniz.. Sorunu hem burada da belirtmiş olurum...

İletişim adresini vermeme gerek yok.. Özel mesaj sistemi ile her zaman ulaşabilirsiniz...
İyi Forumlar..
Mesaj21.08.2012, 10:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
[b]İlk sorununuz için menü kodlarını özel mesajdan gönderin, ben düzelteyip size ileteyim isterseniz.. Sorunu hem burada da belirtmiş olurum...

İletişim adresini vermeme gerek yok.. Özel mesaj sistemi ile her zaman ulaşabilirsiniz...
İyi Forumlar..

Tamam öyle yapalım teşekkürler[/b]
Önceki mesajları göster: