Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj17.09.2012, 16:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

arifsuzen yazmış:
Tebrik ederim Smile
Teşekkür ederim
Mesaj17.09.2012, 16:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kitap hakkında küçük bir metin.

2020'nin gösterişli İstanbul'u ve onun cıvıl cıvıl sokaklarında başlayan mutlu bir hikayenin hüsran içinde son bulmasıyla bambaşka bir hikayeye, bambaşka bir serüvene ve bambaşka bir doğuşa şahitlik eder insanoğlu...

20'li yıllardan, büyük büyükanneden kalan bir vasiyet, yeni bir asırda, yani 2100'de asimile olmuş bir torunu; sıfırdan inşa edilmiş bir ülkede, belli bir milliyete sahip olmayan ve tam anlamıyla dünya ülkesi olmuş bir diyarda kahraman edebilir miydi?

Geçmişte yatan ve geleceği aydınlatan cevapları gün yüzüne çıkartan asimile bir akademisyenin fantastik ve karman çorman hayatı. Hedefleri pesinde koşan genç bir profesör ve onun pesinden kosan iki cazibeli kadın. Aşk ve seks. Başına gelen onlarca ilginç deneyim. Adam ile Havva’nın aşkı ve yeni asırın yeni insanlarının yeni söylemi; Adem ile Havva’nın aşkı.

Geleceğin evleri, otomobilleri, şehirleri en önemlisi insanları oldukça gerçekçilikle ele alınan bu romanda ayrıca kıyamet, aşk, ilk ve son insan çelişkisi oldukça öne çıkıyor.

Geçmişin geleceği yönlendireceğini hangimiz düşünebilirdik ki? Adam adındaki bu karakterin sansasyonel hayatı ve onun olağandışı mazisinin işlendiği roman, aslında hayatın ne kadar manasız olduğunu gösteriyor.
Geçmişte başlayan sürükleyici bir hayat hikâyesi vasiyet yolu ile bambaşka bir hayat görüşüne sahip, doğru ile yanlışın ne olduğunu bilse de aslında hiçbir şey bilmediğini savunan bir insanla gelecekte devam eder.

Nasıl var olduğunu bilmediğin gibi nasıl yok olacağını da bilmemek insanların hiçbir şey bilmediğini kanıtlıyor oluyorsa, o zaman ne biliyoruz? mantalitesinde ki bu yenidünyanın yeni insanı, olağandışı hayat görüşleriyle yeni bir akım başlatır. Natürist’lik…

Nasıl bir kimliğe sahip olduğunu hayatı boyunca anlayamamış, dünyanın gizemlerini hiçbir fizik kuralına sığdıramayan, yaşamın gerçek olup olmadığını, bedeninin var olup olmadığını kavramaya çalışan ve gördüğü dünya hayatının, insanların ve kendisinin değil, görmediklerinin; meleklerin, Allah’ın gerçek olduğunu düşünen akıl almaz düşüncelerle tıka basa dolmuş bir karakterdir Adam. Yaşadıkları ile kendisini yoğurmuş, hayat deneyimleriyle diğer insanlardan oldukça farklı bir kişiliğe sahiptir

Gelecek, yeni düşünceler, yeni insanlar, yeni şehirler ve yeni teknolojiler getirse de geçmişi kirlidir. Kaybolan bir mega kent vardır ortada…
Kaybolan şehirde, İstanbul’da yaşamış ünlü bir profesörden kalan vasiyetin Adam’la olan bağlantısı nedir? Adam, kendisine bir asır sonra ulaşan vasiyeti insanoğullarıyla paylaşır ve çok ilginç geri dönüşler alır.

Geçmişin mazisine gizlenmiş bu sırlar sadece bir kehanetten ibaret mi? Peki ya İstanbul'un haritadan silinişi ve yerine sıfırdan inşa edilmiş bir eyalet kurulması. İstanbul, yüzyıllardır sürdürdüğü egemenliğini ne oldu da daha fazla sürdürmedi?

İçeriği ezan saatleri, yıldız hareketleri, Kuran-ı Kerim, İncil ve sayılar olan bir vasiyet bir asır sonra, bir ulusu nasıl aydınlatabilirdi ki? Tüm bu soruların cevabı 3 bölümlük bir konferansla insanlığa aktarılabilir mi? İstanbul'un sırları, Bizans ve Türkler hakkındaki sırlar, Türkler ve Müslümanlar arasında ki bağ ve daha birçok SIRADIŞI sır! Kanıtlanmış teorileri duyunca nasıl tepki vereceksiniz? Sizce kendisini kahraman diye tanıtan Adam, insanoğlunu kurtarabilecek mi?
Mesaj17.09.2012, 16:42 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kitabın konusu nedir yazarım? Romantik kitapalrı severim şayet öyle ise?
Mesaj17.09.2012, 16:48 (UTC)    
Mesaj konusu:

denizmerkezi yazmış:
Kitabın konusu nedir yazarım? Romantik kitapalrı severim şayet öyle ise?

Kitap fütüristik (yani geleceği anlatan, geleceği ön gören) ve fantastik konulu. Kitabın ana konusu 23.59 ve 2359. Her şey, tüm konu bunun etrafında dönüyor. Kitabı okudukça ne söylediğimi çok iyi anlayacaksınız. Fakat ana karakterleri ise asimile olan bir Profesör ve onun uğruna din değiştiren bir kadın. Yani ister istemez kitabın içinde romantizmde karşımıza çıkıyor.

Aslında siz daha çok büyük bir aşk hikayesini, Adem peygamber ile Havva annenin bir misillemesi olan Adam ile Miranda'yı (Havva) okuyacaksınız. İnanın çok güzel bir hikaye. Ama terzi kendi söküğünü dikemez misali ya aynen öyle işte.

Anlatmak istediğim onca şey var ama size hiçbir şeyi anlatamıyorum.
Mesaj17.09.2012, 18:41 (UTC)    
Mesaj konusu:

Verdiğim sözü tuttum. Sitemde reklamını yapıyorum dostum linkleri yayınlıyorum. Eğer aklıma başka şeyler gelirse söz yardımcı olucam sana...
Mesaj17.09.2012, 18:59 (UTC)    
Mesaj konusu:

informess yazmış:
Verdiğim sözü tuttum. Sitemde reklamını yapıyorum dostum linkleri yayınlıyorum. Eğer aklıma başka şeyler gelirse söz yardımcı olucam sana...

Teşekkür ederim dostum. Saol
Mesaj17.09.2012, 19:05 (UTC)    
Mesaj konusu:

Rica ederim..
Bende sitede yarın veya bu hafta içinde yapacağım bir düzenleme ve senin kitabını kocaman ekleyeceğim Smile Umarım alacağımda Smile
Mesaj17.09.2012, 19:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
Rica ederim..
Bende sitede yarın veya bu hafta içinde yapacağım bir düzenleme ve senin kitabını kocaman ekleyeceğim Smile Umarım alacağımda Smile

Teşekkürü bana etmiş ama. Rolling Eyes Laughing
Mesaj17.09.2012, 20:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
Rica ederim..

Teşekkür ederim dostum Smile
Mesaj01.10.2012, 17:45 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeşim kitabını aradım ama bulamadım.. Herhalde internetten sipariş vereceğim...
Çalışan biri 1 haftaya gelir dedi.. Ondan haber alayım da...
Mesaj02.10.2012, 21:25 (UTC)    
Mesaj konusu:

grafikdizayn yazmış:
Kardeşim kitabını aradım ama bulamadım.. Herhalde internetten sipariş vereceğim...
Çalışan biri 1 haftaya gelir dedi.. Ondan haber alayım da...

Şöyle bir şey var okullar açıldığı ve kırtasiye dönemi olduğu için kitabın kitabevlerine dağıtılma süreci biraz uzadı. Ama yaklaşık 15 tane güvenilir sitede kitabımın satışı devam ediyor. Orada stoklar hazır halde. Sipariş verirsen elinde olur. Birde çalışan biri derken kitabevinde çalışan birisinden mi bahsediyosun kardeşim?

İlgin ve desteğin içinse ayrıca teşekkür ederim Smile
Mesaj02.10.2012, 21:30 (UTC)    
Mesaj konusu:

Özür dileyerek flood yapıyorum; kitaplar Ekim ayı itibariyle kitabevlerine dağıtılmaya başladı. Birçok kitabevine ulaşmış olabilir. Ulaşmadıysa da en geç bu hafta sonu gelir diye düşünüyorum.

Detaylı bilgileri kitabimin resmi Facebook sayfasından öğrenebilir ve takipde edebilirsiniz..
Mesaj03.10.2012, 13:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Evet kardeşim orada bir çalışan tarafından bu duyuruyu aldım..
Yakın zamanda tekrar gideceğim Smile
Okuldaki birkaç kitap ödevinde de onu kullanabilirim Smile
Mesaj03.10.2012, 14:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Hayırlı Olsun Very Happy

Dostlarını tanımak mı istiyorsun, hata yap ! Tek bir dostun olsun; ama onu da iyi seç ! Halegend™
Mesaj03.10.2012, 17:12 (UTC)    
Mesaj konusu:

Kardeş duyduğuma göre Türkiye'nin en genç yazarıymışsın.
Bu kadar genç yaşta yazar olmak nasıl bir duygu biraz anlatır mısın?
Hiç kitabını biri okurken gördün mü? Gördüysen ne hissettin...

Destek Email: destek( at )bedava-sitem.com
Önceki mesajları göster: