Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj08.02.2014, 14:23 (UTC)    
Mesaj konusu: İnternet Yasası Hakkında

Aslında bu konuyu SSS (Sıkça Sorulan Sorular) konusuna açacaktım ama sadece oraya moderatörler açabilir yazısını görünce buraya açtım.

Soruma gelirsek: tr.gg siteleri yeni gelen "internet yasası" için kapatılacak mı? Yoksa zararlı içerikli (virus...) siteler mi kapatılacak?

Cevaplarınız İçin Şimdiden Teşekkürler
Mesaj08.02.2014, 14:26 (UTC)    
Mesaj konusu:

Site silinme sebebleri alt kısımda başlıkta bulunuyor.
Arrow http://www.bedava-sitem.com/forum/viewtopic.php?t=190804
Tüm yasaklar burada mevcuttur. İnceleyiniz kolay gelsin. Smile

______________
ua1905ua agasu06 baslangic-sayfam tasarimci-amca2 grafikdizayn biryaziatolyesi

• Bilmeyen ne bilsin bizi.. Bilenlere selam olsun.. Smile
• Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.. Hadis-i Şerif
Mesaj10.02.2014, 13:33 (UTC)    
Mesaj konusu:

Sayın @Aktif-dost,

Bu Yasalar Sadece BS Yasalarıdır.

SAYIN @Gta-rehber ARKADAŞIM,

İNTERNET SANSÜRÜ İLE GELEN DEĞİŞİKLİKLER BS İLE ALAKALI DEĞİL SADECE BU TÜR SİTELERE UYGULANACAKTIR :

Getirlen yenilikler şöyle:

Arrow Alan adı tabanlı bir erişim engellemesi yerine URL tabanlı anahtar kelime engelleme sistemi getiriliyor ve internetten erişimi keyfi olabilecek şekilde sınırlamak kolaylaştırılıyor. Örneğin, YouTube’un içinde kimin nasıl belirleyeceği belli olmayan anahtar kelimeler nedeniyle sakıncalı bulunan bir video nedeniyle YouTube’u engelleyip tepki çekmek yerine sadece videonun kendisine Türkiye’den erişilemezolabilecek.

Arrow Her bireyin internetteki tüm günlük faaliyetleri; yani, hangi siteleri gezdiği, hangi kelimeleri aradığı, sosyal ağlarda neler yaptığı vs kayda alınacak ve en az 1 en çok 2 yıl saklanacak. Kişisel Verileri Koruma Kanun Tasarısı yıllardır hazır beklediği halde, yurtiçinden ve AB’den gelen tüm baskılara karşın tasarıyı TBMM’ye getirmeyen hükümet, fişlemeyi kolaylaştıracak böyle bir veri toplamayı kanun zoruyla yaptırmak istiyor.

Arrow İnternet erişimi sağlayıcılarının üye olmaya zorunlu oldukları, hükümet güdümünde ve kontrolünde bir Birlik kuruluyor. Birlik’in esas amacı gizlenmeye çalışılsa da, hükümetin talep edeceği izleme ve sansür uygulamalarını yapacağı açıkça görülüyor.

Arrow DNS adresi değiştirerek siteye girmek mümkün olmayacak. Yeni teklifle beraber kısıtlamalar IP tabanlı yapılacağından, ki ICANN’ın varlığını daha iyi anlayabiliriz, eskiden DNS ayarlarını değiştirerek girilebilen yasaklı siteler artık tamamen yasak hale gelecek.

Arrow Anahtar kelime engellemesiyle sakıncalı kelimelerin geçtiği ilgili ilgisiz her sitenin bloklanmasının yaratacağı karmaşa ile nasıl başa çıkılacağı bilinmiyor. Ancak öte yandan son dönemde özellikle başta siyasetçiler olmak üzere kişilerin özel hayatlarına ilişkin gizli çekim kayıtlarının internette yayınlanması halinde engelleme 4 saat içinde mümkün hale gelebilecek. Ayrıca sakıncalı kelimenin geçtiği akademik çalışmalardan köşe yazılarına kadar her içerik bloklanma ihtimali ile karşı karşıya kalabilecek.

Arrow Hosting firmaları; Erişim Sağlayıcıları Birliği ismindeki bir kuruluşa istisnasız üye olmak zorunda olup, müşterilerinin her tür bilgisinin günlüğünü tutmak zorunda olacaklar. Özellikle internet kafeler hakkında ciddi düzenlemeler yapılacak.

Arrow Bireysel kullanıcılar; bir internet sitesi üzerinden hak ihlaline uğradığı tespit edilen kişiler yine aynı internet sitesi üzerinde 1 hafta süreyle tekzip yayınlamasını talep edebilecek. Tabi bu durum Twitter gibi ortamlarda olduğunda bu tekzip işleminin nasıl takip edilecek belirtilmiyor.

Arrow Sağlayıcılar, TİB'in istediği her bilgiyi mahkeme kararı olmaksızın vermekle yükümlü olacak.

Arrow TİB Başkanının soruşturulabilmesi için Bakandan, personelin soruşturulabilmesi için TİB Başkanından izin alınması gerekecek.

Arrow Yer sağlayıcılık bildiriminde bulunmayan ya da 5651 sayılı yasadaki yükümlülüklerini yerine getirmeyen sağlayıcıya 10-100 bin TL ceza öngörülüyor.

Arrow Toplu kullanım sağlayıcılara konusu suç oluşturan içeriği engellemenin yanında, bu içeriğe ulaşımın kaydı zorunluluğu getirildi.

Arrow Ticari amaçlı toplu kullanım sağlayıcıların sorumluluğu sadece suçla sınırlı değil, aile ve çocuğun korunmasından da sorumlular. Böylelikle kapsam genişletiliyor. Bu kapsamda "arkadaşlık siteleri" suç unsuru taşımazken, ailenin veya çocuğun korunmasına aykırı bulunabilir.

Arrow Savcının erişim engellemesi kararı verdiğinde, kararı hakim onaylamazsa erişimin engellemesi kararı artık kalkmıyor savcı uzatabiliyor.

Arrow Eskiden TİB çocuğun cinsel istismarı ve müstehcenlikle ilgili kendi başına karar alabilirken teklife göre buna fuhuş da ekleniyor.


______________
Mesaj10.02.2014, 13:40 (UTC)    
Mesaj konusu:

Yani ;

Özel Hayatın Gizliliği
+18
şeyler
Site Virüsleri vs. olursa site engellenecek (Devlet Tarafından)

______________
Mesaj10.02.2014, 14:01 (UTC)    
Mesaj konusu:

@nemesizblog
Arkadaşımız sitelerin neden kapanacağını sormuş.. Bende site silinme sebeblerinin linkini attım.. Burada bir yanlışlık yok.. Wink

______________
ua1905ua agasu06 baslangic-sayfam tasarimci-amca2 grafikdizayn biryaziatolyesi

• Bilmeyen ne bilsin bizi.. Bilenlere selam olsun.. Smile
• Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.. Hadis-i Şerif
Mesaj10.02.2014, 14:10 (UTC)    
Mesaj konusu:

@Aftif-dost

Kardeşim Yeni Gelen Sansürle İlgili Sormuş Wink

______________
Mesaj10.02.2014, 14:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

@nemesizblog
Onu bende gördüm anladım.. Ama tr gg siteleri internet yasası için silinecek mi? diye sormuş.. Bende incelemesi için o başlığı verdim.. Rahatlasın diye.. Wink

______________
ua1905ua agasu06 baslangic-sayfam tasarimci-amca2 grafikdizayn biryaziatolyesi

• Bilmeyen ne bilsin bizi.. Bilenlere selam olsun.. Smile
• Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.. Hadis-i Şerif
Mesaj10.02.2014, 14:16 (UTC)    
Mesaj konusu:

İyi Tebrikler Smile
______________
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu