Forum'da ara:
Ara

Yazar Mesaj
Mesaj19.02.2014, 17:30 (UTC)    
Mesaj konusu: Sansür hakkında

Merhabalar, cok bilgim olmayan bir konu sabah asansörün radyosunda duydum cumhurbaşkanı onaylamış diye ben biraz araştırdım fakat istediğimi bulamadım benim şimdi yabancı dizileri torrent olarak indirme üzerine çalışan bir sitem var sansür bana ceza vs verir mi?
Mesaj19.02.2014, 22:04 (UTC)    
Mesaj konusu:

ceza vs. alacak bir durum yok bence sansür yemezsin.
Mesaj19.02.2014, 22:06 (UTC)    
Mesaj konusu:

analogfikir yazmış:
ceza vs. alacak bir durum yok bence sansür yemezsin.

Kesin bir bilginiz var mı?
Mesaj19.02.2014, 22:27 (UTC)    
Mesaj konusu:

Ticaretini yapmıyorsun ki sonuç itibariyle sen sadece paylaşım yapıyorsun yani olmasını gerektirebilecek bir durum olmasını zannetmem. istersen anayasadan da incele internet paylaşımlarıyla ilgili..

Alıntı:
Madde 72. - Bu Kanuna aykırı olarak kasten;

1. Aralarında mevcut bir sözleşme olmasına rağmen bu sözleşme hükümlerine aykırı olarak bir eser veya işlenmelerinin kendi tarafından çoğaltılmış nüshalarını satan veya dağıtan kişiler hakkında, üç aydan iki yıla kadar hapis veya onmilyar liradan ellimilyar liraya kadar ağır para cezasına veya zararın ağırlığı dikkate alınarak her ikisine birden,

2. Hak sahibinin izni olmaksızın bir eseri ve çoğaltılmış nüshalarını, bu Kanunun 81 inci maddesinin yedinci fıkrasında sayılan yerlerde satan kişiler hakkında üç aydan iki yıla kadar hapis veya beşmilyar liradan ellimilyar liraya kadar ağır para cezasına veya zararın ağırlığı dikkate alınarak her ikisine birden,

3. Hak sahibinin izni olmaksızın;

a) Bir eseri herhangi bir şekilde işleyen,

b) Bir eseri herhangi bir şekilde çoğaltan,

c) Bir eseri herhangi bir şekilde yayan,

d) Bir eserin nüshalarını yasal veya yasal olmayan yollardan ülkeye sokan ve her ne şekilde olursa olsun ticaret konusu yapan,

e) Bir eseri topluma açık yerlerde gösteren veya temsil eden, bu gösterimi düzenleyen veya dijital iletim de dahil olmak üzere her nevi işaret, ses ve/veya görüntü iletimine yarayan araçlarla yayan veya yayımına aracılık eden,

Kişiler hakkında iki yıldan dört yıla kadar hapis veya ellimilyar liradan yüzellimilyar liraya kadar ağır para cezasına veya zararın ağırlığı dikkate alınarak her ikisine birden hükmolunur.

Mesaj21.02.2014, 07:13 (UTC)    
Mesaj konusu:

Maddelerde baya baya "yayan ve cogaltan" ibaresi geciyor.
Sen isi ticarete dokmesen bile cezadan etkilenirsin. Cunku yayma islemini gerceklestiriyorsun.
Mesaj03.04.2014, 13:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

Bence sansürün gelmesi iyi odu. Bir sürü insan ahlakını bozacaktı.

Can gönül'e baksaydı can denir miydi ona?
Weeble © 2013-2014 ©
Mesaj03.04.2014, 17:11 (UTC)    
Mesaj konusu:

@weeble, Ahlak var mıydı yahu?
Mesaj03.04.2014, 17:14 (UTC)    
Mesaj konusu:

EVET. SANAL POLİSLİK ADI VERİLEN MESLEK DE BÖYLE ÇIKMIŞ OLDU. AHLAKSIZ SİTELERE GİRENLERE EN FAZLA 2 YIL SONRA CEZA GELİYOR.

Can gönül'e baksaydı can denir miydi ona?
Weeble © 2013-2014 ©
Mesaj26.04.2014, 13:35 (UTC)    
Mesaj konusu:

Güzel anlatım. @Clean-Deneme nin dediği gibi bence ahlak zaten yoktu
Önceki mesajları göster: