Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj23.02.2014, 18:15 (UTC)    
Mesaj konusu: Google Analytics'e Üye olmak

reklaminburda.tr.gg ve Anadolulular anlatımıdır

Google adwords den bahsetmişken analytics den bahsetmemek olmazdı, size bu program hakkında da kısaca bilgi veriyim. Öncelikle ücretsiz bir google aracı, adwords hesabınız olmasına gerek yok internet siteniz var ve kullanıcalarınızı detaylı tanımak istiyorsanız kullanabilirsiniz.

Kullanıcılarınız hakkında yani sitenizi ziyaret eden kişiler hakkında detaylı bilgi almak cümlesi bile google analytics için çok hafif bir cümledir. Çünkü google analytics sitenizi ziyaret edenlerin bırakın genel bilgileri nerdeyse seceresini çıkarır sizlere. Size sitesinize gelen kullanıcılar hangi sitelerden gelmiş, bir yerde reklamınızı mı tıklamış gelmiş, geldikten sonra sitenizde ne kadar durmuş, hemen çıkmış mı, pek ne yapmış siteniz içerisinde üye olmuş mu, ürün almış mı, aldıysa ne kadarlık ürün almış, peki acaba bilgisayarında vista mı kullanıyor xp mi, flash programı var mı, java kullanıyor mu, hangi ilden gelmiş, internet hızı nasıl …. ve daha bir sürüsüSmile Nasıl sizce de etkileyici değil mi? müşterilerinizi bundan daha iyi tanıma yöntemi olabilir mi? Ve inanın daha birçoğunu söylemedim, bütün özelliklerine de zamanla geliriz konuşuruz.

Yapmanız gereken şey çok basit aslında bir gmail hesabınız olsun ya da direkt girin http://www.google.com/analytics/tr-TR/ adrese ve kayıt olun. Daha sonra gerekli aşamaları geçtikten sonra analytics’in size verdiği kodu alıp sitenizin ana sayfasınızın kod bölümüne yapıştırarak sitenizi hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

En son cryengine3 tarafından 24.02.2014 01:17:52 tarihinde değiştirildi, toplam 1 kere değiştirildi
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu