Forum'da ara:
AraHerkes özgür iradesine sahiptir. Hayvanlarında özgür iradesi vardır. Ölüm yasası yaşam hakkını elinden alıyor, durdurulması lazım. Destek olmaya var mısınız?
EVET
  100%
[ 2 ]
HAYIR
  0%
[ 0 ]
Toplam Oylar : 2

Yazar Mesaj
Mesaj26.06.2014, 10:57 (UTC)    
Mesaj konusu: bazı konulardan önemli şeyler var mesela; 5199 ÖLÜ

Herkes illa hayvanları sever. 5199 Hayvan Koruma Kanunu artık 5199 Hayvan Öldürme Kanunu olarak değişmeye çalıştırılıyor. Buna dur demek bizim elimizde. Çocuğumuz, çocuklarımızın çocukları bu gidişle parkta, sokakta, ormanda, barınakta, evde sınırlı yada az hayvan görecek , belki hayvanları bile tanımayacak. Düşünsenize bundan 50 yıl önce olan ve nesli tükenen hayvanları çoğumuz adını dahi duymadık. Aslanları, kaplanları, filleri, maymunları, dev yılanları, yunusları yani kısaca akvaryum, hayvanat bahçesi sirklerde gördüğümüz hayvanları görünüş olarak, yaptığı haraketler olarak biliyoruz. Ama acı çektiklerini göremiyoruz. Bize bunlar komik eğlenceli, aileyle vakit geçirme olarak görüyoruz. Ama onlar doğadan koparıldığı için ömürleri kısalıyor yada öldürülüyor. Deney hayvanlarının durumu daha kötü. Türkiye'de istenmeyen canlarımız dış ülkeleri pazarlanıyor. Eğitim adı altında katlediliyor. Evimizde, sokağımızda baktığımız, beslediğimiz canlar bizi toplumun dışlamasına neden oluyor.
Eğer 5199 Hayvan ölümü kanunu çıkarsa ne olur ?
- Sokaklarda hayvan kalmaz: Böylece koruyacak hayvan kalmaz insanlar özellikle çocuklar hayvan sevgisi ne bilemez.
- Evimizde sınırlı sayıda koruyacağımız bakacağımız canlar sınırlanacak: Belki bir gün gelip onlara da devlet el koyacak
- Muhtar ne kadar hayvan bakacağımıza karar verecek: Muhtarla zıt bir durum olursa bizim canımızı evde baktığımız canın CANIYLA ödetecek.
- Sahiplendirilecek can kalmayacak: Devlet hepsini toplayacak ya deneye yada ölüme gidecek.


ŞİMDİ SİZDEN RİCAM BİRAZ DESTEK. TV PROGRAMLARI ÖNEMLİ DEĞİL. DOĞA DENGESİ BOZULMA NOKTASINDA. İNSANLARIMIZA MERHAMETİ ÖĞRETEMEDEN YIKILIYORUZ. SEVGİ BİTİYOR ÖĞRENMEK ZORLAŞACAK. [/b]
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu