Forum'da ara:
Ara


Yazar Mesaj
Mesaj26.12.2015, 20:55 (UTC)    
Mesaj konusu: Sitene E-Market Ekle

Online Mağazanızı Oluşturmak İster Misiniz?
Hemen başlayalım:

Merhaba gençler!
Size web-sitenize nasıl elektronik market eklemenizi ya da web-sitenizi elektronik market haline getirmenizi anlatacağım.
Öncelikle önizlemeye bakın, eğer beğenmez iseniz vaktinizi harcamanıza gerek yok.
Arrow Önizleme için: https://webreklamci.ecwid.com/

Evet, eğer beğendim diyorsanız başlayabiliriz.
Sistemin adı Ecwid. Ne işe yarar? Bununla neler yapabiliriz? gibi soruları şimdi cevaplamaya başlıyorum. Ecwid ile e-market oluşturabilirsiniz. Ve size siteadi.ecwid.com şeklinde bir uzantı verir. Belirli bir ücret ödeyerek bunu siteadi.com'a da çevirebilirsiniz. Fakat bizim yapacağımız yöntem: Ecwid hesabı açıp bunu tr.gg sitenize bir sayfaymış gibi sitenize gömmek. Nasıl yapacağımızı anlatmadan önce bir kaç örnek vereyim...
Web-sitenize reklam almak istiyorsanız bunun satışlarını yapabilirsiniz. Web-siteniz üzerinden satış yapmak isterseniz bu sistemi kullanabilirsiniz. Ya da siz bir grafikersiniz ve ücretli tasarımlar-bannerlar-logolar yapıyorsunuz; bunların satışlarını daha düzenli bir biçimde yapabilirsiniz. Gördüğüm bazı web-sitelerinde bu tarz satışlar yapılıyor fakat yalnızca İletişim kısmından ulaşılarak yapılıyor. Fakat bu devir sona erdi. Ecwid ile müşterileriniz anında hizmetlerden faydalanabilir.

Evet, öncelikle aşağıdaki bağlantıdan üye olarak başlayalım.
Arrow Üye Ol: https://my.ecwid.com/cp/
ÜYE OLMA SEÇENEKLERİ: E-posta - Google hesabınız - PayPal hesabınız - Facebook hesabınız.
ÖNERİLEN: PayPal hesabınız.

Üye olduk. Şimdi ilk işimiz web-sitenin uzantısını değişmek olacak. Hemen üst menüden Ayarlar sayfasına gelelim.
Karşımıza mağaza ile alakalı ayarlar çıkıyor. Şimdi menüden Başlangıç Sitesi kısmına tıklayalım. Eğer bulamıyorsanız CTRL + F tuşlarına basarak tarayıcınızın arama kutucuğunu açıp oraya Başlangıç Sitesi yazabilirsiniz. Bunu diğer bulamadıklarınız için de uygulayabilirsiniz.
Şimdi karşımıza çıkan sayfada kenardaki "Başlangıç Sitesi URLsini Değiştir" tuşuna tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere açılacak. Penceredeki kutucuğa siteadi.ecwid.com uzantısındaki koyu yazıyla seçili olan siteadi yerine gelecek olan web-sitemizin adını yazıyoruz. Örneğin: webreklamci.
Evet bunu da kaydedip hallettikten sonra diğer ayarlara gelebiliriz.
Üst menüdeki "Katalog" sayfasından Ürünler - Kategoriler - Ürün Türleri'ni düzenleyebiliriz. Satışlarım kısmından sattıklarınızı görüntüleyebilirsiniz. Apps kısmından ise marketinize eklentiler / uygulamalar ekleyebilirsiniz. Gerisini inceleyerek öğrenebilirsiniz. Şimdi gelelim bu oluşturduğumuz marketi nasıl web-sitemize ekleyeceğimize...
Aşağıdaki kodda siteadi.ecwid.com yerine mağazanın ismini yazıyoruz. Örneğin: webreklamci.ecwid.com ve "width" kısmından genişliğin piksel birimi olarak boyutunu, height kısmından da yüksekliğin piksel birimi olarak boyutunu yazabilirsiniz.
Kod:
<iframe name="I1" width="960" height="1024" src="https://siteadi.ecwid.com/">
</iframe>


Evet kodu hazırladıktan sonra tr.gg sitemize geri dönelim. Sayfalar kısmından hangi sayfaya bu mağazayı ekleyecek isek o sayfaya gelip, editör menüsünden "Kaynak" tuşuna basıyoruz ve oraya bu kodu yapıştırıyoruz. Evet işlemimiz bu kadar. Eğer bir sorun olursa mesaj atabilirsiniz. Seve seve yardımcı olabilirim.

PayPal
Arrow PayPal kullanabilerek alışveriş yapılabilir ve ücretleri PayPal hesabınıza aktarabilirsiniz.

Alıntı:
Bir işi iyi yapıyorsanız onu bedavaya yapmayın.


NOT:
Idea Uğraştım ve özenerek bu konuyu tr.gg kullanıcılarının yararlanması için hazırladım. Yetkililerden ricam konunun sabitlenmesi ve sizlerden de ricam ufak bir teşekkür.
Mesaj27.12.2015, 09:51 (UTC)    
Mesaj konusu:

Konu doğru alana taşınmıştır.
@agasu06
______________
• 2014 Bedava-Sitem.com Örnek Siteler Yarışması 18. Örnek Site: Agasu06
• 2014 Bedava-Sitem.com Örnek Siteler Yarışması 14. Örnek Site: FutbolHaberleriniz06
Mesaj27.12.2015, 10:39 (UTC)    
Mesaj konusu: Konu Taşınması için:

Teşekkürler.
Önceki mesajları göster:   


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Türkçe Çeviri: phpBB Türkiye & Erdem Çorapçıoğlu